פרזנטציה של הוצאה לאור של הספר "קהילת יהודים הררים של צ'צ'ניה"

פרזנטציה של הוצאה לאור של הספר "קהילת יהודים הררים של צ'צ'ניה" אנו שמחים להזמינכם לפרזנטציה של הוצאה לאור של הספר "קהילת יהודים הררים של צ'צ'ניה" של סופר ועיתונאי בן קהילה קווקזית מר מיכאיל יליזרוב.

ב-30.07 בשעה 17:30 יתקיים מושב המוקדש ל"יהדות מזרח קווקז"

ב-30.07 בשעה 17:30 יתקיים מושב המוקדש ל"יהדות מזרח קווקז"במסגרת הקונגרס ב-30.07 בשעה 17:30יתקיים מושב המוקדש ל"יהדות מזרח קווקז" בחסות אקדמית של המכון בן צבי לחקר קהילות ישראל במזרח. במושב זה יהיו הרצאות הבאות:

קבוצת כדורגל ילדים של קהילת יוצאי קווקז FC Isroil

קבוצת כדורגל ילדים של קהילת יוצאי קווקז FC Isroil"ישרואיל" זה קבוצת כדורגל ילדים של קהילת יוצאי קווקז(יהודים הררים).
קבוצת כדורגל "ישרואיל" הוקמה על מנת שכל ילד שרוצה לשחק כדורגל יכול לממש את החלום שלו וכל זה ללא תשלום. קבוצת "ישרואיל" תציג את הקהילה קווקזית בתחרויות שונות בישראל ובטורנירים שונים בקטרגל.

סופה לנדבר וולרי מיגירוב בפורום נשים לעדת היהודים ההרריים

סופה לנדבר וולרי מיגירוב בפורום נשים לעדת היהודים ההרריים סופה לנדבר וולרי מיגירוב בפורום נשים לעדת היהודים ההרריים 2012, אשר התקיים בבאר שבע.
חבר מועצת העיר, מר ולרי מיגירוב, העניק במעמד הפורום לשרת הקליטה חה"כ סופה לנדבר, תעודת הוקרה על תרומתה לקהילת יהודים הרריים יוצאי קווקז.

מתכוני מאכלים מסורתיים של יהודי קווקז

מתכוני מאכלים מסורתיים של יהודי קווקז
בימי הקיץ נעשו הבישולים בחצרות ובימי החורף בתוך הבית. בתקרת הגג הייתה ארובה ממנה יצאו העשן והריחות שנדפו מהבישולים השונים.
חומרי הבעירה היו מעצים וזרדים שאספו היהודים בסביבתם. הלחם נאפה בתנור מיוחד ודמה לפיתות עגולות וגדולות, מרוחות מבחוץ בביצה ועליהן מפזרים גם שומשומים. לחם זה נשאר לתקופה ארוכה. התפריט נקבע מראש ושונה מדי יום. נלמדו מאכלים גם מהשכנים.

כיבוד אורחים - חיי המשפחה אצל היהודים ההרריים

עבור יהודי קווקז הכנסת אורחים היא חוק ומשפט מימי קדם. כבוד גדול הוא לכבד ולארח. היהודים ההרריים מייעדים עבור האורח חדר מיוחד שהוא המפואר ביותר בבית. הכנסת האורחים חמה ולבבית והיא לפי כל כללי המסורת. ברוב הישובים, הנשים רוחצות את רגלי האורח; דבר הנחשב בעיניהן לכבוד גדול השמור לאורחים ולשליחים שבאו מארץ הקודש (רחיצת הרגלים היא מעשה המזכיר את אברהם אבינו עם המלאכים). מנער ועד זקן, יעמדו לכבוד האורח עד שבתו. נהוג שאם אב המשפחה עולה לתורה, יעמדו בניו עד שובו למקומו וינשקו את ידיו. רק לאחר שישב, ישבו גם הם.

קטגוריות

חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    נובמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30