אקסקל » חדשות » דיונים קדחתניים בישראל לקראת הפעלת הכור הגרעיני בבושייר. לכור גם היבטים צבאיים. ג'ון בולטון: לישראל נשאר רק שבוע לתקוף את הכור


דיונים קדחתניים בישראל לקראת הפעלת הכור הגרעיני בבושייר. לכור גם היבטים צבאיים. ג'ון בולטון: לישראל נשאר רק שבוע לתקוף את הכור


דיונים קדחתניים בישראל לקראת הפעלת הכור הגרעיני בבושייר. לכור גם היבטים צבאיים. ג'ון בולטון: לישראל נשאר רק שבוע לתקוף את הכורהמקורות הצבאיים של תיקדבקה: דיונים קדחתניים מתקיימים בסוף השבוע בישראל לאחר שמוסקבה וטהרן הודיעו כי הכור הגרעיני בבושייר יופעל כבר בסוף שבוע הבא ב-21.8. המקורות שלנו מוסרים, כי רק בשבוע שעבר פנו הדרגים הבכירים ביותר בישראל בחשאי לבית הלבן ובקשו הבהרות לגבי מידע מודיעיני שהגיע לישראל ולפיו הרוסים החליטו סופית להפעיל את הכור. הבית הלבן ענה שהוא התקשר עם מוסקבה, וזו ענתה שאין לשים לב לידיעות אלה וכי הנשיא דימטרי מדבדב וראש הממשלה ולדימר פוטין, חוזרים על הבטחתם לנשיא אובמה כי הכור בבושייר לא יופעל השנה. אולם ביום ד' 11.8, כאשר מוסקבה וטהרן החלו לפרסם הודעות מתואמות ביניהן על הפעלת הכור, התברר כי דברי ההרגעה הרוסיים נשאו אופי של הטעייה מכוונת.

הדרגים הפוליטיים והצבאיים מתייחסים גם בדאגה רבה מהצבת טילי ה-S-300 באבחזיה, צעד עליו מוסקבה הודיעה גם כן ביום ד' בשבוע שעבר. בירושלים רואים קשר בין ההודעה הרוסית-איראנית על הפעלת הכור בבושייר ובין הצבת טילי היירוט המתקדמים באבחזיה. בהצבת הטילים הרוסים מאותתים לישראל, כי מוסקבה תעשה כל מה שהיא יכולה כדי למנוע התקפה ישראלית על הכור.

ג'ון בולטון John R. Bolton, מי שהיה שגריר ארצות הברית באו''ם, ואחד מראשי מעצבי המדיניות של ממשל הנשיא ג'ורג בוש מול איראן, אמר לרשת הטלוויזיה האמריקנית FOX, ביום שישי 13.8, כי אם ישראל רוצה לתקוף את התוכנית הגרעינית האיראנית, ואת הכור הגרעיני בבושייר Bushehr, היא חייבת לבצע זאת עד יום ו' 21.8, תאריך בו הכור יופעל. לדבריו, לרשות ישראל עומד מרווח של שבוע אחד בלבד לתקוף את הכור, לפני שיהיה מאוחר מידי, ואי אפשר יהיה לתקוף יותר את הכור.

גם דוברים רשמיים איראניים, ביניהם ראש הוועדה לאנרגיה גרעינית האיראנית עלי אכבר סאלחי Ali Akbar Salehi, וגם דוברים רוסיים בכירים אמרו ביום ו' 13.8, 'כי התחלת התהליך של הטענת חומר דלק גרעיני חדש אל תוך בנין הכור (בבושייר) תתחיל ב-21 לאוגוסט'. 'אז, הכור הגרעיני יוגדר רשמית כמתקן אנרגיה גרעינית'. 'בכך יושלמו שלבי הניסויים וההפעלה הפיזית (המעשית של הכור,) תתחיל'.

ציטוט המקור: The process of loading fresh nuclear fuel into the reactor building would begin on August 21. Then, the nuclear reactor will then officially be classified as a nuclear energy installation. The testing phase will then be complete and the physical launch will begin.

בולטון הוסיף ואמר, כי ברגע שמוטות הדלק הגרעיני יוכנסו לכור, הוא יהפוך לחסין מפני התקפה ישראלית. הסיבה: התקפה על כור גרעיני פעיל תביא לידי פיזור קרינה גרעינית באוויר, (אליה יכולים להיחשף חלקים רבים של האוכלוסייה האיראנית,) ואפילו במי המפרץ הפרסי, (במילים אחרות, חלקים באוכלוסיית מדינות המפרץ הפרסי יחשפו לקרינה זו, ומכליות הנפט המספקות כל יום כ-40 אחוז מתצרוכת הנפט העולמית תפסקנה את תנועתן.) ציטוט המקור:

It makes it essentially immune from attack by Israel. Because once the rods are in the reactor an attack on the reactor risks spreading radiation in the air, and perhaps into the water of the Persian Gulf.

בולטון הוסיף ואמר: 'אם הם (הישראלים) עומדים לעשות זאת, (כלומר לתקוף את הכור בבושייר,) זה הוא חלון (ההזדמנויות) שיש להם'. ציטוט המקור: If they're going to do it that's the window that they have.

'אחרת', ציין בולטון, 'כפי שאמרתי קודם, ברגע שמוטות הדלק נמצאים כבר בכור, והישראלים יתקפו אותו, הם יגרמו לפתיחתו (כלומר להרס הכיפה של הכור) דבר שיביא לבריחת קרינה לאטמוספרה ולמי המפרץ הפרסי. ציטוט המקור: Otherwise as I said before, once the rods are in the reactor, if you attack the reactor you're going to open it up and radiation will escape at least into the atmosphere and possibly into the waters of the Persian Gulf.

בולטון הזכיר למראייניו כי ישראל תקפה ב-1981 את הכור הגרעיני העיראקי Osirak של סדאם חוסיין, ואת הכור הגרעיני הסורי-צפון קוריאני בצפון סוריה בספטמבר 2007, זמן קצר בלבד לפני שמוטות הדלק הגרעיני הוכנסו לתוך הכורים והפכו אותם לפעילים.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה ציינו כמה פעמים בשנים האחרונות, כי הכור הגרעיני האיראני בבושייר, מהווה חלק חשוב בתוכנית הגרעינית האיראנית הצבאית, מאחר וממוטות הדלק שיפעילו אותו אפשר להפיק פלוטוניום למטרות צבאיות. נוסף לכך, מסביב לכור עצמו הוקמו מתקנים אחרים קטנים יותר הקשורים לתוכנית הגרעינית הצבאית האיראנית.

במקביל לדברים אלה של ג'ון בולטון, התפרסם השבוע בארצות הברית בירחון החשוב 'אטלנטיק' The Atlantic Monthly, מחקרו של ג'פרי גולדברג Jeffrey Goldberg, על השאלה האם ישראל תתקוף את התוכנית הגרעינית האיראנית, או לא?

הכותרת של המחקר, 'נקודת האל חזור' The Point of No Return, מצביעה כבר על מסקנתו. לאחר שראיין עשרות בכירים אמריקנים, ועשרות בכירים ישראליים, העוסקים, או כאלה שעסקו ישירות בנושא הגרעיני האיראני, מגיע ג'פרי גולדברג למסקנה כי ישראל תתקוף את איראן ב-12 החודשים הבאים. ביום ו' 13.8, בא ג'ון בולטון וצמצם את חלון האפשרויות הישראליות מחודשים לכמה ימים.
Прочитали: 933 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


16-08-2010, 11:56

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31