אקסקל » חדשות » קהילה בוכרית » עשרות ילקוטים עם ערכות חזרה לבית הספר חולקו ע"י הקונגרס בוכרים


עשרות ילקוטים עם ערכות חזרה לבית הספר חולקו ע"י הקונגרס בוכרים


עשרות ילקוטים עם ערכות חזרה לבית הספר חולקו ע"י הקונגרס בוכרים

ישנם ילדים רבים שהחזרה לבית הספר לא מהווה עבורם מקור לשמחה. לא בשל העובדה שמדובר בילדים המתקשים בלימודים, אלא לעיתים, דווקא בגלל שהם לחוצים מאין ישיגו ילקוט ומכשירי כתיבה, ומי מדבר על ספרי לימוד...
גם השנה, חילקה מחלקת הרווחה של הקונגרס עשרות ילקוטים מאובזרים לילדי משפחות מצוקה ומשפחות ברוכות ילדים הזקוקות לסיוע. במהלך הקיץ, קיבלו ילדים רבים גם קייטנות קיץ והשתתפות חינם במועדוניות ע"מ לאפשר גם להם קיץ רגוע, מלא תוכן וערכים ולא בזבוז זמן ברחובות.
לעיתים נדמה כי במחלקת הרווחה לא שמים לב רק לבעיות העיקריות שמופנות אלא המטרה היא להסתכל על המכלול ומשם לרדת לפרטים של כל אחת ואחת מהנפשות הפועלות והרלוונטיות למצבה של המשפחה. כך, אם אנו מקבלים בקשה בנושא אחד, לאחר שיחת טלפון מעמיקה מתברר לנו כי זה רק קצה מהקרחון ויש אולי בעיות דחופות יותר, אם ניתן לדרג את סדרי העדיפויות של המצוקות, במספרים.
ישנו סיפור מוכר על יהודי שהלך לרב בערב חג הפסח ושאל אותו האם מותר להם לשתות ארבע כוסות חלב בליל הסדר במקום יין? הרב אימץ את מחשבתו וענה ליהודי מה שענה. אבל לאחר שעה קלה, קרא לאחד מבני ביתו וציווה עליו לרכוש, יין , בשר, דגים ומצות ולהביא את הכבודה לביתו של פלוני. אם היהודי רוצה לשתות חלב במקום יין, סימן שגם אין לו בשר לחג...
"גם אצלנו, משתדלים לשים לב לפרטים הקטנים, ולאפשר לילדים הצעירים, שהם הדור הבא והעתודה שלנו, ללמוד כמו שצריך, ללא דאגות, וכמובן להביא להם חיוך ושמחה", אומרת הגב' רעיה יוחננוב מנהלת מחלקת הרווחה בקונגרס יהודי בוכרה. "חשוב שידעו שיש מי שדואג להם. נראה לי כי עצם התחושה הזאת, שיש מישהו במקום כלשהו, שחושב ודואג עליך, כבר נותנת כח".
"אני מאחלת, לכל התורמים הנכבדים, שזכו לשמח את הילדים הצעירים, שתהיה להם שנה טובה ומלאת הפתעות חיוביות. וכמו שהם חושבים על אחרים, גם ה' יחשבם לטובה בשנה זו ותמיד".
Прочитали: 1390 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


30-08-2010, 12:28

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    ספטמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30