המדינה הקווקזית (גאורגיה), אשר סבלה בשנים האחרונות ממשברים בטחוניים ופוליטיים קשים, הופכת ליעד תיירות מועדף

לחופי הים השחור במרחק שעתיים וחצי טיסה מישראל ממוקמת עיירת הקייט והנופש באטומי. העיר באטומי ממוקמת כ-20 קילומטרים מגבול גאורגיה-טורקיה ואוכלוסייתה מונה 122,200 איש. עיר זו נבחרה באחרונה על יד הניו יורק טיימס, כאחד מעשרת המקומות המומלצים לבקר בהם השנה

תרומה בסיועו של מר מיכאל מירילשווילי יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של זק"א

תרומה בסיועו של מר מיכאל מירילשווילי יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של זק"אאת הערב כבדו הרב הראשי לישראל הגאון הרב יונה מצגר שליט"א, ס. ראש הממשלה ושר הפנים הרב אליהו ישי, שר המדע פרופ' הרב דניאל הרשקוביץ, חברי כנסת, תנ"צ רוני עטייה מפקד מרחב חוף במשטרת ישראל, ראש מועצת זכרון יעקב אלי אבוטבול, סנ"צ הרב משה גפני רב המטה הארצי, יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב, יו"ר חבר הנאמנים הבינלאומי של זק"א מר מיכאל מירילשווילי, מפקדי מחוזות של זק"א, קצין אק"מ מחוז צפון נצ"מ יורם מלול, קצין אק"מ מגזר חרדי רפ"ק גרשון וינגוט, משפחות הנספים, ומתנדבי זק"א.

יהדות גאורגיה - מבוא כללי

המסורת מייחסת את מוצאם של יהודי גאורגיה לעשרת השבטים שהוגלו על ידי שלמנאסר מלך אשור. למסורת זו אין ביסוס מחקרי, אולם היא עוברת מדור לדור בקרב יהודי גאורגיה. גם אם אין ממש במסורת זו, אין ספק כי הגעתם של היהודים לגאורגיה קדומה למדי. עדויות ארכאולוגיות מעידות על נוכחות יהודית בגאורגיה בין המאות השלישית – החמישית לספירה. מצבות קבורה שנמצאו בקרבת מצחתה, בירת הממלכה הגאורגית הקדומה, המיוחסות לתקופה זו, חקוקות כתובות בארמית ובעברית, וניכרת בהם גם השפעת השפה הגאורגית. מקורות נוספים מצביעים על הגירה יהודית מן האימפריה הביזנטית במאה השישית. במהלך הביקור בגאורגיה זכינו לשמוע מפי התושבים המקומיים הדהוד לתפיסתם את קדמות הקשר בין יהודים לגאורגים: לעתים קרובות שמענו על "ידידות בת אלפיים שנה בין העמים".

יום יהדות גאורגיה העולמי 2010

יום יהדות גאורגיה העולמי 2010גם השנה כמסורת שהנחיל חבר מועצת העיר אשדוד מר משה בוטרשוילי, מזה חמש שנים, יתקיים אירוע שנתי של יוצאי הקהילה הגאורגית בישראל, שחגגו לא מכבר 40 שנות עליה לארץ הקודש.

בגאורגיה התקיים שבוע ישראל

בגאורגיה התקיים שבוע ישראלבמסגרת שבוע ישראל בגאורגיה אורגנו 18 אירועים, שהחלו במרתון עזבגי, דרך פורומים כלכליים ולבסוף משחק הכדורגל בין ישראל לגאורגיה.

האירועים אורגנו ע"י לשכת העסקים ישראל גאורגיה בשתוף פעולה עם שגרירות ישראל והסוכנות היהודית.

האירוע המרכזי במסגרת שבוע ישראל היה יובל 20 שנה לפעילות הסוכנות היהודית בבריה"מ לשעבר, וכן סקירה על היחסים בין גאורגיה, ישראל והעולם היהודי.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    מאי 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31