הופעה חד פעמית לזמר צעיר ומוכשר Joka הנכד של הגדול מכולם Boka

הופעה חד פעמית לזמר צעיר ומוכשר Joka הנכד של הגדול מכולם Bokaחברים .אתם מוזמנים להופעה חד פעמית לזמר צעיר ומוכשר Joka הנכד של הגדול מכולם Boka . ההופעה תתקיים באולמי "קשת" באור עקיבא ב10.06.2014 קבלת אורחים ב 19:30
כרטיס להופעה כולל...מנה מלאה+אלכוהול מוזיקה חיי עם מיטב זמרים ונגנים מהארץ! מחירה מוקדמת של כרטיסים המחיר בפרטי.
22 מאי 2014 | חדשות » חדשות עולם

פרס הבל הוענק לידי המדען הרוסי הבולט יעקב על ידי יורש העצר, הנסיך הוקון, בטקס חגיגי בנורווגיה

פרס הבל הוענק לידי המדען הרוסי הבולט יעקב על ידי יורש העצר, הנסיך הוקון, בטקס חגיגי בנורווגיהעל פי דיווחים של ישראיל, המסתמכים על מידע מוועדת הפרסים, יעקס סיני "גילה קשרים לא ידועים בין הסדר לכאוס, ופיתח ספח לתיאוריית ההסתברות ולתאוריית מדד מחקר למערכות דינאמיות"

נזכיר כי הוועדה לפרסים באקדמיה הנורבגית למדעים מורכבת מחמישה מתמטיקאים בעלי שם עולמי, שקבעו כי הממצאים של סיני הפכו לחלק מהכלים הסטנדרטיים של הפיסיקה המתמטית.

שרית חדד - הופעה במוסקבה

שרית חדד - הופעה במוסקבהאמש נערכה הופעה לכבוד יום העצמאות של מדינת ישראל, אשר אורגנה על ידי "המרכז 'ניקיטסקי' לתרבות היהודית"

הזמרת שוב כבשה את הקהל עם ביצועים יוצאים מן הדופן של שיריה המובחרים. שרית חדד לא נבחרה במקרה, מכוון שהיא, על פי דבריה של רגינה יופה-קרביץ, מנכ''לית המרכז, מייצגת את התרבות והמוזיקה הישראלית.

נישואין על פי המסורת של יהודי קווקז

נישואין על פי המסורת של יהודי קווקז
המשפחה ניצבת בראש סדר העדיפויות של יהודי קווקז, והיא מסגרת ההתייחסות העיקרית של הפרט. מבנה המשפחה המורחבת הוא פטריארכאלי. מדובר בחברה מסורתית, שהתאפיינה בעבר (וגם כיום) בפיקוח חברתי הדוק על נשים בפרט ויחסים בין המינים בכלל. נישואי תערובת, שהם הצעד הראשון בדרך להתבוללות, כמעט ולא היו בעדה הקווקזית.
בקווקז היה נהוג להינשא בגיל צעיר. גיל החתונה המותר הוא שתיים-עשרה ויום, אך לעיתים נמסרה הבת למשפחת בעלה כבר בגיל שבע או שמונה.בקרב יהודי קווקז רווח מאוד דפוס הנישואים בין בני-זוג מאותה קבוצה חברתית.

סיפורי עם של יהודי איראן

סיפורי עם של יהודי איראןאחד הפרויקטים שצמחו מתוך פרויקט ח"ץ הוא הפרויקט "דור לדור יביע אומר", תיעוד סיפורי עם. זו השנה השנייה שנאו מקיימים את התחרות, ומתברר יותר ויותר שהסיפור העממי הוא אמצעי חקר ותיעוד הפותח לנו צוהר אל הקהילה, תרבותה ומסורותיה. השתמשנו בתחרות כזרז לאיסוף סיפורי עם, וכך אנו מסייעים בשימור מסורות אלה ובהעברתן לארכיון הסיפור העממי בישראל ע"ש דב נוי.

מתכוני מאכלים מסורתיים של יהודי קווקז

מתכוני מאכלים מסורתיים של יהודי קווקז
בימי הקיץ נעשו הבישולים בחצרות ובימי החורף בתוך הבית. בתקרת הגג הייתה ארובה ממנה יצאו העשן והריחות שנדפו מהבישולים השונים.
חומרי הבעירה היו מעצים וזרדים שאספו היהודים בסביבתם. הלחם נאפה בתנור מיוחד ודמה לפיתות עגולות וגדולות, מרוחות מבחוץ בביצה ועליהן מפזרים גם שומשומים. לחם זה נשאר לתקופה ארוכה. התפריט נקבע מראש ושונה מדי יום. נלמדו מאכלים גם מהשכנים.

בין אור לחושך: תרומת עולי פרס לקידום יחסי ישראל – איראן

בין אור לחושך: תרומת עולי פרס לקידום יחסי ישראל – איראןדברי ימי ישראל ואיראן שזורים מאז נצחון פרס על בבל. תרבות פרס חרוטה בזכרון ההיסטורי של היהדות. במשך אלפי שנים משוקעת הקהילה היהודית באיראן, כמיעוט נרדף או משגשג, מחד גיסא מעורבת בהוויה האיראנית ומאידך גיסא גם קשורה לקהילות ישראל ברחבי העולם.
22 מאי 2014 | חדשות » חדשות בארץ

האפיפיור פרנסיס יגיע לביקור בישראל 25 למאי

האפיפיור פרנסיס יגיע לביקור בישראל 25 למאי האפיפיור פרנסיס יגיע לביקור בישראל 25 למאי. פרנסיס מתכנן לבקר במקדש של שלושת הדתות - היהודי, נוצרי ומוסלמי, כמו כן, מתוכננות פגישות עם נציגי הפוליטיקה והדת
22 מאי 2014 | חדשות » חדשות בארץ

חיילי צה"ל במוקד הפיצוץ בגבול עם עזה

חיילי צה"ל במוקד הפיצוץ בגבול עם עזהחיילי צה"ל במוקד הפיצוץ בגבול עם עזה. לדברי מרכז מידע "Aksakal" , הבוקר,בצד הדרומי של ישראל מהגדר, חיל ההנדסה ערכו עבודות כאשר החל ירי לכיוונם, וכתוצאה מכך אירע הפיצוץ.בתגובה, חיילי צה''ל ירו לעבר התוקפים. אף חייל צה''ל לא נפכע באירוע.
22 מאי 2014 | חדשות » יהודי מרוקו

תרומת מגורשי ספרד ליהדות מרוקו

תרומת  מגורשי ספרד ליהדות מרוקועם הגירוש בשנת רנ"ב (1492), התחיל להגיע למארוקו זרם הפליטים מספרד ומפורטוגאל, והוא נמשך עד לסביבות שנת הר"ס (1500). חלק ניכר מהמגורשים התיישבו בעיר פאס, כדברי עד ראיה: "ונתאספו שמה כל העדרים יחד גדולים וקטנים חכמים ונבונים". העדפתם את פאס נבעה מהיותה עיר מרכזית בתקופה זו, בעלת חשיבות כלכלית ומדינית. על כך נוסף יחסו החם והאוהד למגורשים של המלך מולאי מוחמד אשיך, הראשון למלכי פאס מבית ואטאס (1505-1472), אשר פאס שימשה עיר בירתו. יחס זה חיזק את תחושת בטחונם של המגורשים, ולכן העדיפו רבים מהם לגור בתוכה. למרות העזרה בקליטתם שקיבלו המגורשים מאחיהם התושבים ומהשלטונות, לא שפר גורלם, ובשנים הראשונות, עד לשנת הרנ"ח...
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    מאי 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31