אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » פרסום 'האישור העקרוני' של ברק לרכישת מטוסי F35, אישור שניתן כבר מזמן, נועד לכסות על חוסר התגובה הישראלית להפעלת הכור האיראני בבושייר


פרסום 'האישור העקרוני' של ברק לרכישת מטוסי F35, אישור שניתן כבר מזמן, נועד לכסות על חוסר התגובה הישראלית להפעלת הכור האיראני בבושייר


פרסום 'האישור העקרוני' של ברק לרכישת מטוסי F35, אישור שניתן כבר מזמן, נועד לכסות על חוסר התגובה הישראלית להפעלת הכור האיראני בבושיירהמקורות הצבאיים של תיקדבקה: לא צריך להיות אסטרטג צבאי כדי להבין כי ההודעה המוזרה ביום א' 15.8 של שר הביטחון אהוד ברק, כי הוא מאשר עקרונית, את אשר סיכם ואישר כבר לפני זמן רב עם האמריקנים, את רכישתם של 20 מטוסי קרב מדגם F35 שיגיעו לישראל בסביבות 2015 היא התשובה הישראלית להפעלת הכור הגרעיני האיראני בבושייר ביום שישי 21.8. במילים אחרות, כפי שישראל איננה פועלת נגד ריכוזי הטילים של חיזבאללה, והחמס, כך היא לא תפעל נגד הכור הגרעיני האיראני בבושייר, למרות שברור כי הפעלת הכור פותחת בפני איראן, את האפשרות לעלות על המסלול לבניית פצצות וראשי חץ מפלוטוניום מאשר מאורניום מעושר.

ההודעה על 'האישור העקרוני' נועדה לאותת לשעת הקהל הישראלית, כי בטווח הארוך, כלומר בעוד 5 שנים יהיו בידי ישראל מטוסים חמקניים אשר יוכלו לתקוף ביתר יעילות את התוכנית הגרעינית האיראנית. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי עד כמה הודעה זו מטעה תעיד העובדה, כי הערכה המודיעינית היא שבשנת 2015 יהיו בידי איראן לפחות בין 6 ל-8 פצצות או ראשי חץ גרעיניים.

ביום א' 15.8, פרסם הפובליציסט השמרני הנודע האמריקני ג'ורג וויל George F. Will, ב'וושינגטון פוסט' ראיון שערך בירושלים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו תחת הכותרת 'אזהרת נתניהו'. ציטוט המקור: Netanyahu's warning.

בראיון מנה ראש הממשלה בנימין נתניהו את כל האיומים המופנים עתה נגד ישראל על ידי איראן, ביניהם מונה נתניהו איום שישראל איננה יכולה להתמודד אתו והוא, 'ריכוז של עשרות אלפי טילים בידי החמס, וכ-60.000 טילים בידי חיזבאללה רק בדרום לבנון'. ציטוט המקור: Isreal...cannot cope with Hamas's tens of thousands of rockets in Gaza and Hezbollah's up to 60,000 in southern Lebanon

נתניהו גם מזכיר כי הקמת מדינת ישראל אפשרה בפעם הראשונה לאחר 2000 שנה לעם היהודי להגן על עצמו, וכי הוא לא יוותר על הישג זה אל מול התוכנית הגרעינית האיראנית, ותוכניות ההתפשטות של איראן במזרח התיכון.

אולם המקורות של תיקדבקה מציינים, כי דבר אחד עיקרי היה חסר בדבריו הסטריליים של נתניהו. מה הוא כראש ממשלת ישראל עושה כדי להסיר את האיום הגרעיני-אסטרטגי האיראני מעל ישראל? על כל לא הייתה אפילו מילה אחת בראיון.

העיתונות האמריקנית של יום א' 15.8, יודעת לספר כי ג' 3.8, בעת תקרית האש בלבנון, בה נהרג סא''ל דב הררי ז''ל, כמעט פרצה מלחמה כללית בין ישראל ללבנון. מדוע? כי בתקרית הרירי היה מעורב בצורה זו אחרת חיזבאללה. צריך לזכור את המאמץ הגדול שעשו בלילה ולמחרת יום התקרית, הממשלה וצה''ל לשכנע את דעת הציבור בישראל כי לחיזבאללה לא הייה שום חלק בתקרית, והוא הופתע ממנה בדיוק כמו ישראל. כאשר איש אינו מנסה אפילו להגיב על האיומים בשטח מול ישראל, מה הפלא שהם רק הולכים ומתעצמים.

אם לא הייתה כותרת של אזהרה מתנוססת על הראיון של ראש הממשלה אפשר היה לחשוב כי מדובר על ניתוח מבריק של אקדמאי שאין עליו שום אחריות מעשית לפתור את המצב.

כמה שעות לאחר פרסום הראיון באה ההודעה המבישה של שר הביטחון אהוד ברק, אשר עוד הוסיפה ואמרה כי ישראל תרכוש את המטוסים האלה, גם לאחר שהאמריקנים דחו את דרישת חיל האוויר הישראלי לכלול בו מערכות ישראליות ייחודיות. במילים אחרות, היתרון האיכותי והטכנולוגי של חיל האוויר מול איראן, עבר סופית מידיה של ישראל, לידיהם של האמריקנים.
Прочитали: 1424 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


17-08-2010, 13:15

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31