אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו נפגש עם שר התשתיות של גיאורגיה, ראמאז ניקולאישויילי


שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו נפגש עם שר התשתיות של גיאורגיה, ראמאז ניקולאישויילי


שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו נפגש עם שר התשתיות של גיאורגיה, ראמאז ניקולאישויילילנדאו: "בין ישראל לגיאורגיה קיים פוטנציאל גבוה להשקעות ושיתוף פעולה". ניקולאישווילי: "זהו בדיוק המסר אותו ביקש נשיא גיאורגיה להעביר לישראל"

אתמול נפגש השר לתשתיות לאומיות, ד"ר עוזי לנדאו, עם מקבילו מגיאורגיה, השר ראמאז ניקולאישויילי, בלשכתו בירושלים. בפגישה, דנו השרים במגוון רחב של נושאים מדיניים וכלכליים.

השר לנדאו אירח היום בלשכתו בירושלים את שר התשתיות של גיאורגיה, ראמאז ניקולאישויילי, ודן עימו במגוון נושאים. לנדאו הביע בפני ניקולאישווילי את שביעות רצונו הרבה מן היחסים הטובים והידידות הארוכה והאמיצה בין המדינות, שקיבלה ביטוי בין השאר בהימנעותה של גיאורגיה מלהגיב בנושא המשט והימנעותה בהצבעה באו"ם על דו"ח גולדסטון. הוא הדגיש כי הקהילה היהודית בגיאורגיה, שהיא מן העתיקות בעולם, מהווה גשר איתן לידידות בין שני העמים.

בפגישה, אמר לנדאו כי: "בין ישראל לגיאורגיה קיים פוטנציאל גבוה להשקעות ושיתוף פעולה". השר הדגיש את רצונה של ישראל בפיתוח וקידום הקשרים הכלכליים בין המדינות, אשר, לדבריו: "מהווים נדבך חשוב בטיפוח היחסים המדיניים". לנדאו ציין את חשיבותה הרבה של גיאורגיה כמדינת מעבר של נפט, אשר משמש את ישראל לצרכי האנרגיה שלה.

"אנחנו פתוחים לשיתוף פעולה כן ואמיתי. זהו המסר אותו ביקש נשיא גיאורגיה, מיכאיל סאאקאשווילי, להעביר לישראל", אמר האורח. "בגיאורגיה יש כיום ממשלה חדשה וצעירה, שמעוניינת לקדם את פיתוח המדינה באופן מהיר. הפוטנציאל לבצע זאת בעזרת ישראל הוא גדול". אמר השר הגיאורגי.

השר ניקולאישווילי ציין את התעניינותה הרבה של גיאורגיה בפרויקטים אותם מובילים חברות ישראליות בתחומי התשתיות והציע לבנות מערכת לשיתוף פעולה בין המשרדים למטרה זו. "נרצה במיוחד ללמוד מהניסיון הישראלי בתחום המים. זהו תחום בו ישראל מובילה מהפיכה אמיתית". הדגיש ניקולאישווילי. בתגובה, אמר לנדאו: "בכל הקשור לניהול המשאב – התפלה, הולכה וטיהור מים לשימוש חוזר - יש לישראל ידע רב אותו נשמח לחלוק עמכם".

ניקולאישווילי הגדיר את הפגישה עם לנדאו "מצויינת", וציין כי העניקה "דחיפה משמעותית להרחבה והעמקה של היחסים בין המדינות". שר התשתיות הגיאורגי ציין כי הנשיא סאאקאשווילי מבקש להזמין את השר לנדאו באופן רשמי לביקור בגיאורגיה, בתור אורחו האישי. "כך, תוכל לראות במו עינייך את המהפך המתרחש כיום במדינה". אמר ניקולאישווילי. השר לנדאו הודה לעמיתו ונענה להזמנה: "יהיה לי לכבוד לבקר בגיאורגיה וללמוד על התפתחות התשתיות שם". סיכם.

גיאורגיה הינה רפובליקה נשיאותית, אשר הכריזה על עצמאותה ב-9 באפריל, 1991. בראש הרשות המבצעת עומד נשיא אקזקוטיבי, אשר נבחר בבחירות ישירות אחת ל-5 שנים. הבחירות לפרלמנט, אשר מונה 235 מושבים, הן בחירות כלליות. בראש המדינה עומד כיום הנשיא מיכאיל סאאקשווילי.

יחסי הסחר בין גיאורגיה לישראל התפתחו בקצב מרשים, מאז הוכרה כמדינה עצמאית. הייצוא הישראלי בשנת 2007 היה בשיעור של כ-50 מליון דולר. בעקבות הרפורמות הכלכליות ויוזמות ההפרטה בגיאורגיה, הגיעו אליה אנשי עסקים ישראליים רבים, ועיקר פעילותם בתחום הרפואה, החקלאות, הנדל"ן, והתיירות. למרות המלחמה במדינה ב-2008, אשר גרמה להרס תשתיתי רב, המשיך הייצוא הישראלי לגיאורגיה לגדול, ובשנה זו הגיע לשיעור של 120 מליון דולר.

משרד התשתיות בגיאורגיה נחשב לאחד ממשרדי הממשלה הגדולים ביותר במדינה, והוא כולל אחריות על תחומי התחבורה, משק המים והתחום המוניציפאלי.

צילום: משרד התשתיות
Прочитали: 779 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


19-08-2010, 17:51

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    ספטמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30