אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » שחקני התיאטרון מחרימים את אריאל.הימין זועם.


שחקני התיאטרון מחרימים את אריאל.הימין זועם.


שחקני התיאטרון מחרימים את אריאל.הימין זועם.

עשרות שחקני תיאטרון שלחו בסוף השבוע האחרון מכתב למנהלי התיאטראות בארץ בו הודיעו כי הם מסרבים להופיע בהיכל התרבות החדש בעיר אריאל שצפוי להחנך בעוד כחודשיים.

במכתבם כותבים השחקנים כי:אנו מביעים שאת נפש מכוונת ההנהלות להופיע באולם החדש באריאל, השחקנים שבינינו מצהירים בזאת שיסרבו להופיע באריאל. כמו גם בכל התנחלות אחרת''.

בין השחקנים החתומים על המכתב:יוסי פולק, דרור קרן, עודד קוטלר, ענת גוב, ירדן בר כוכבא ויהושע סובול.

מכתבם של השחקנים עורר זעם רב בחוגי הימין והמרכז בישראל.שרת התרבות, לימור לבנת קראה למנהלי התיאטראות לקיים כרגיל את לוח ההצגות והזהירה מפני הקרע שיוצרים השחקנים בחברה כאשר הם מפלים בין קהלים בגלל השקפתם הפוליטית.

יו"ר 'הבית היהודי', השר דניאל הרשקוביץ התייחס למכתבם של אנשי התיאטרון ואמר כי: "קבוצת היוצרים והשחקנים שמחרימה את אריאל מנותקת מהעם וחיה כנראה בבועה קטנה במדינת תל אביב". לדברי השר הרשקוביץ, "רוב מוחלט של אזרחי ישראל בז לעירוב זה של תרבות ופוליטיקה וטוב שיוצרים רבים אחרים מעשירים ולא מעכירים את עולמנו התרבותי".

יו"ר ועדת החינוך והתרבות ח"כ זבולון אורלב הוקיע את מכתב אנשי התיאטרון והודעתם כי לא יופיעו בהיכל התרבות באריאל. "זהו מעשה אנטי תרבותי בעליל, באשר הוא מחרים מאות אלפי אזרחי ישראל המתגוררים בישובים לגיטמיים ביהודה ושומרון. אני מגנה את אנשי התיאטרון המנצלים את תפקידם בתיאטרון לצורך מאבק פוליטי במתיישבים אזרחי ישראל. הואיל ואני רואה זאת בחומרה רבה, אזמן בהקדם דיון כדי לברר את הסוגיה ולהבטיח שהתיאטרון הציבורי בישראל יופיע בכל ישוב ובכל מקום בו מתגוררים אזרחי ישראל שוחרי תרבות".

יו"ר האיחוד הלאומי חה"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) קורא "לאמני השמאל הקיצוני, נטורי קרתא של השמאל, אשר ממחזותיהם עולה ריח של שנאה למדינה ולחיילי צה"ל, להיות גברים כמו מקביליהם ה"נטורי קרתא" שבירושלים ולהפסיק ליהנות מכספי המדינה. רובו ככולו של משלם המיסים אוהב את המדינה, את צה"ל ואת אריאל ועל כן אל להם ל'אמנים' אלו ליהנות מכספו".

נחי אייל, מנכ"ל הפורום המשפטי למען א''י פנה לשרה ליבנת, בבקשה שתפסיק את התקצוב למחרימי אריאל:"התיאטראות שהשחקנים הללו משחקים במסגרתם, נהנים מתקצוב משמעותי של המדינה. תיאטרון הבימה למשל זכה בשנת 2009 ליותר מ-22 מליון ₪ מתקציב משרד התרבות, והקמארי ליותר מ- 12 מליון. לא יתכן שתיאטראות הניזונים מכספי משלמי המיסים כולם, יחרימו מי מהם שדעותיהם אינן מוצאות חן בעיני שחקן זה או אחר". אייל מוסיף וקובע כי "לגוף המבקש ומקבל תקציב מהמדינה, אסור לעסוק בפעילות פוליטית וודאי לא להחרים עיר בישראל בשל מגמה פוליטית".

ח''כ שנלר: "את קביעת גבולותיה של מדינת ישראל ישרטטו נבחרי העם ומנהיגיו ולא מחזאים ושחקנים בישראל. צר לי שבמקום לחבק ולשמוע את האחר, מעדיפים חלק ניכר מאנשי התיאטרון לאמץ את דרך האפליה והניכור" כך שנלר. עוד אמר שנלר: "המתיישבים ביהודה ושומרון הינם אזרחים שומרי חוק ומשרתי צה"ל, אשר נשלחו ע"י המדינה וממשלותיה השונות להתיישב בחבל ארץ זה וחייהם אינם חיי תיאטרון, הניסיון של קבוצה מקרב שחקני ישראל להשפיע על המציאות הפוליטית תוך איומי חרמות הינו רעיון הנוגד אף את דרכה של קדימה הרואה באריאל חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל בעתיד ולכן על קדימה לגנות את קבוצת השמאל הרדיקלית החתומה על המכתב המרחיק את הסיכוי לשלום".לבסוף אמר שנלר: "אני, כמתיישב ביהודה ושומרון, קצין במילואים, מזכ"ל מועצת יש"ע בעבר, אשר מאמין ברעיון של שתי מדינות לשני עמים גם תמורת עזיבת ביתי שלי, אומר לכם: רבותי האמנים, מעשיכם אינם מקרבים את השלום וחלוקת הארץ, כי אם, מקרבים את הנבדלות, הריחוק, וחלוקת העם". סיכם שנלר .
Прочитали: 995 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


30-08-2010, 02:07

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31