אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » פתרון לעומס התנועה-מציגה עיריית חדרה


פתרון לעומס התנועה-מציגה עיריית חדרה


פתרון לעומס התנועה-מציגה עיריית חדרה

משרד התחבורה ומע"צ אישרו את חיבור מתחם חופים בדרום גבעת אולגה, לכביש החוף. ההחלטה התקבלה בעקבות פנייתו של ראש העירייה, חיים אביטן, לשר התחבורה, ישראל כץ, בעניין. החלטה זו מצטרפת לשורה של תכניות בתחום פיתוח תשתיות התחבורה בעיר, שיביאו להשקעה של 150 מיליון שקלים בתחום, חלקם ממשרד התחבורה.
לדברי אביטן, בחודשים האחרונים אושרו מספר תכניות תחבורתיות, הצפויות לשנות את העיר. אביטן: "הכביש ברחוב ביאליק יתחבר לשכונת בית אליעזר, ובכך ייפתרו עומסי התנועה באזור. בימים אלה שוקדים בעיריית חדרה על התכנון המפורט. בנוסף, אושר בימים אלה רמזור נוסף בכביש 4, שיחליף את כיכר המשטרה. הרמזור יווסת את התנועה באזור. הבנייה, בהיקף של שלושה מיליון שקל, היא במימון משרד התחבורה. העירייה עובדת כעת על התכנון".
גם עיריית חדרה עומדת להשקיע מתקציבה בתשתית התחבורתית. לדברי אביטן, בתוך שנה יחובר רחוב אחד העם לרחוב חטיבת הנחל. על פי התכנית, שתעלה לעירייה עשרה מיליון שקלים, ייסללו שני כבישים משני צדיו של מגדל המים ההיסטורי, שצפוי להישאר במקומו. התכנית קיבלה את אישור משרד התחבורה.
ההחלטה של משרד התחבורה השבוע, לחבר את מתחם חופים לכביש החוף, תשרת את כלל תושבי גבעת אולגה ועין הים. חיבור השכונה ישולב בהפרדה אקוסטית שתכלול קירות דקורטיביים וגינון איכותי בין בתי המגורים לכביש החוף. הירידה מכביש החוף לשכונה וכן היציאה מהשכונה לכביש הראשי הם חלק אינטגרלי ממערך התנועה של מתחם חופים, בו מתוכננות להיבנות עוד כ-1,200 יחידות דיור בבנייה רוויה, בהן גם מגדלי מגורים יוקרתיים וגנים ציבוריים.
בשבועות הקרובים צפוי להיפתח הגשר שנבנה מעל לרכבת. העירייה התחילה לעבוד על תכנון חיבור הגשר לכביש החוף, שאורכו כקילומטר. התכנון נעשה במימון משרד התחבורה ומסתכם בשני מיליון שקלים, והעבודות עצמן – כ-30 מיליון שקלים, ימומנו על ידי משרד התחבורה.
מחדשים את פני העיר
בתוך כך, החל בחודש שעבר פיתוח תחבורתי, מכיכר התשעה ולאורך רחוב צה"ל עד לרמזורים ביציאה מהעיר. העלויות מסתכמות ב-14 מיליון שקלים, במימון משרד התחבורה.
הפרויקט מבוצע באמצעות החברה הכלכלית חדרה, ונעשים בו הסדרי בטיחות ושיפור הזוויות בכביש, הרחבת הכביש במעגלי תנועה חדשים, תאורה וגינון, עיצוב הכיכרות ותשתיות חדשות של קווי מים, ביוב וניקוז. מע"צ הרחיבה בשבועות האחרונים את הכביש ביציאה המזרחית, ונוסף נתיב נסיעה בכניסה המזרחית לחדרה.
כעת מחכה העירייה לאישור התקציבי של משרד התחבורה לבניית הכביש שיחבר את שכונת בית אליעזר עם רחוב צה"ל. התכניות כבר הוגשו,
ועם אישור התקציב יחלו העבודות, שישלימו את השינוי במזרח העיר.
לדברי אביטן, מי שמסייע רבות לעיר הוא השר כץ, שמתעניין אישית בפיתוח התחבורה בחדרה. "סך כל הפרויקטים שאושרו בחדרה על ידי משרד התחבורה בתקופתי נאמדים ב-150 מליון שקלים", הוא אומר.
עוד אומר אביטן כי הפרויקטים הללו מחדשים את פני העיר חדרה מבחינה תחבורתית ועסקית. "השינויים יפתרו את בעיית עומסי התנועה בעיר ויאפשרו גישה נוחה ומהירה מחדרה לצירים מרכזיים בארץ, בהם כביש החוף, כביש גהה וכביש 65. כל העשייה תחדש את פני העיר חדרה, ובפרט את מזרח העיר, מבחינה תחבורתית ועסקית", אומר ראש העירייה.
כפי שפורסם במעריב
Прочитали: 1172 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


31-08-2010, 13:43

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31