אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » החמס רצח 4 תושבי בית חגי ליד קריית ארבע


החמס רצח 4 תושבי בית חגי ליד קריית ארבע


החמס רצח 4 תושבי בית חגי ליד קריית ארבע
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: ביום ד' לפנות בוקר 1 בספטמבר, כמה דקות לאחר חצות הותרו שמות הנרצחים: בני הזוג יצחק, בן 47, וטליה, בת 45, איימס. כוכבה אבן חיים בת 37, ואבישי שינדלר, בן 24, הי"ד. כל ההרוגים תושבי בית חגי בחברון. צה''ל ומערכת הביטחון לא הצליחו לסכל את הפיגוע שהנהגת החמס בדמשק הכינה ערב פתיחת השיחות הישירות בין ישראל והפלסטינים, וביום ג' 31.8 בלילה רצחו ביריות ממכונית נוסעת ליד צומת בני נעים ליד קריית ארבע 4 ישראליים, כולם תושבי בית חגי, אחת מהן אישה בהריון.

הרוצחים פתחו באש לעבר המכונית פרטית בכניסה לקריית ארבע. כוחות משטרה, צבא ומגן דוד אדום גדולים הגיעו לזירת האירוע. אולם הם כבר לא היו יכולים לעשות דבר מלבד לפנות את הגופות. החמס קיבל אחריות על הפיגוע והזהיר, כי זה פיגוע ראשון בסדרה של פיגועים קשים שעוד יבואו.

למרות הודעת אלה, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו שהגיע לארצות הברית, כי יש לפעול נגד מבצעי הפיגוע מבלי להתחשב במגבלות המדיניות. אולם הוא לא הודיע כי ישראל תפעל נגד מפקדות החמס בדמשק ובעזה, שם הפיגוע תוכנן.

שוב הפעם נתניהו מתגלה כמי שאין כיסוי לדבריו התקיפים כי כל המדיניות שלו נועדה רק למטרה אחת והיא לשמור על ביטחון ישראל.

המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה: הדבר הנורא ביותר בפרשה זו, הוא שמיד אחר הפיגוע בעוד גופות הרוגים מונחים בשטח, דאגו צה''ל וכוחות הביטחון לפרסם שלא הייתה התראה על פיגוע כזה. דבר זה איננו נכון. אנו מביאים כאן את אשר תיק דבקה פרסם עוד ביום ד' 25.8 לפנות בוקר, על ההתראה הקיימת מפני פיגוע בדיוק כזה. להלן הדברים:

שירותי הביטחון הישראלים והפלסטינים העלו ביום ג' בלילה, וביום ד' 25.8 לפנות בוקר, את רמת הכוננות שלהם לדרגה הגבוהה ביותר, לאחר שנאומו החריף ללא תקדים של מנהיג החמס חאלד משעל ביום ג' בדמשק, אישר את המידע המודיעיני הנמצא בידיהם כבר כמה ימים, כי החמס מתכונן לבצע שורה של פיגועים קשים גם בישראל, וגם ברשות הפלסטינית, לקראת פתיחת השיחות הישירות בין ישראל והפלסטינים בוושינגטון בשבוע הבא ב-1 לספטמבר.

המקורות שלנו מוסרים כי המידע המודיעיני, מצביע על כך כי עיקר ההכנות לעריכת הפיגוע מתבצעות בגדה המערבית, וכי החמס שואף לכך כי בו זמנית יתבצעו שני פיגועים גדולים גם נגד מטרה בתוך שטח ישראל, וגם נגד מטרה הקשורה לממסד הפוליטי הפלסטיני מסביב ליו''ר הרשות אבו מאזן, או מטרה הקשורה בכוחות הביטחון הפלסטינים, המאומנים על ידי קצינים אמריקנים, ובריטים.

אולם שירותי הביטחון אינם מוציאים מכלל אפשרות, כי אם החמס ייכשל להוציא פיגועים כאלה מהגדה, בגלל פעולות המנע הננקטות בשעות האחרונות, הפיגועים יכולים לבוא גם מרצועת עזה, או מחצי האי סיני.

הפיגוע האחרון של החמס נערך בתחילת החודש, ב-2 לאוגוסט, כאשר חולייה של הזרוע הצבאית של החמס, גדודי עיז א-דין אל קסאם, נכנסה דרך מנהרות הנשק מעזה לחצי סיני, וביצעה משם את ירי טילי ה'גראד' על מטרות באילת ובעקבה.

גורמי ביטחון מציינים, כי ירי הטילים אז היה נרחב יותר מאשר פורסם, ולמעשה נורו 7 טילי גראד, כאשר 2 מהם פגעו גם במטרות צבאיות מצריות. בירי נפגעו ישירות ונהרסו 2 מגדלי תצפית צבאיים מצריים לאורך גבול ישראל-מצרים, ולצבא המצרי, כמו לירדנים, היו נפגעים מהתקפת הטילים.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי ההערכה בשירותי הביטחון הישראלים והפלסטינים היא, כי החריפות והארסיות ללא תקדים, שגדשו את הנאום שחלאד משעל נשא ביום ג' בדמשק, זמן קצר לפני הארוחה המפסקת של צום הרמאדאן, מצביעה על היקף ההכנות שהדרגים המבצעים של החמס בדמשק ובגדה המערבית משקיעים בהכנת הפיגוע. לכן קימת גם הערכה כי פיגוע כזה יכול להתבצע גם מלבנון, כולל ניסיון של פיגוע מהים התיכון.

בפעם הראשונה בתולדות החמס, העז חלאד משעל, לתקוף ישירות את נשיא מצרים חוסני מובראק, ואת עבדאללה מלך ירדן.

החמס לא העז אף פעם לתקוף את שליטי קהיר וירדן, בעיקר מפני שמצרים היא דרך המוצא והכניסה היחידים של הנהגת והזרוע הצבאית של החמס מרצועת עזה ואליה. בירדן נמצאת תשתית פוליטית רחבה של החמס, ומנהיגי החמס תמיד נזהרו שלא להפר את ההסכמות בשתיקה שקיימות בין בית המלוכה ושירותי המודיעין הירדניים, לגבי חופש הפעולה שיש לגורמי החמס בירדן. משעל קרא למובראק ולעבדאללה שלא לנסוע לוושינגטון, לטכס פתיחת השיחות הישירות.

דבריו של משעל נגד יו''ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן היו חריפים במיוחד.

משעל איים עליו, כי סופו יהיה דומה לזה של יאסר ערפאת, רמז לגורמים הזרים, כולל הישראלים, שלפי דעת החמס הרעילו את המנהיג הפלסטיני והביאו למותו ב-2004. משעל אמר כי לא יתכן שקיים מנהיג פלסטיני (אבו מאזן), שמאפשר ביקורים של ראש השב''כ הישראלי יובל דיסקין, במה שהוא הגדיר 'עיר השאהידים' ג'נין.

כמו כן תקף משעל את אבו מאזן על כך שהוא מאפשר נוכחות של קצינים ישראליים באימונים של כוחות הביטחון הפלסטינים.

חוגי מודיעין פלסטינים וערביים אחרים, הגדירו ביום ד' לפנות בוקר את ההתקפה של משעל על אבו מאזן, כקרע סופי ומוחלט בין שני המנהיגים. זאת לאחר שמשעל הציג את יו''ר הרשות הפלסטינית, כאויב האיסלם, מאחר והוא מפעיל את כוחות הביטחון הפלסטינים נגד מסגדים, אגודות צדקה מוסלמיות, ומרכזי תרבות, וחוגים ללימוד הקוראן.

המקורות שלנו ללוחמת טרור מציינים, כי התראה יותר ברורה מזו לא יכולה להיות.
Прочитали: 1026 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


1-09-2010, 09:08

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    ספטמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30