אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » הרבנות דורשת להפשיר את מינויי הרבנים


הרבנות דורשת להפשיר את מינויי הרבנים


הרבנות דורשת להפשיר את מינויי הרבנים

מועצת הרבנות הראשית, התכנסה אמש באולם מועצת הרבנות הראשית בבית יהב' בירושלים, על מנת לדון בנושא הקפאת מינוי רבני ישובים.

את הדיון פתח הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר שליט"א, בשבח השר לשירותי דת יעקב מרגי אשר פועל במרץ למען קידום מינוי רבנים בערים ברחבי הארץ, "זהו הסקטור היחיד בישראל שהינו מקוצץ תקציבית ללא ממלא מקום". והסביר כי בשל בעיות משפטיות ישנם קשיים העוצרים מינויים אלו.

הראשל"צ מצגר שליט"א ציין כי למרות שהלחץ המופעל על השר מרגי להוציא רבנים לפנסיה בשל גילם, השר מאריך את כהונתם כיוון שאין אפשרות למנות רב במקומם בשל הקפאת מינוי הרבנים.

השר מרגי הסביר בדיון כי בסה"כ קיימת דרישה ארצית למנות בכ-100 יישבים רב. "אם נמשיך ללכת בדרך זו ללא הבנות והסכמות, מצוקת המחסור ברבנים מכהנים תלך ותגדל בכל רחבי הארץ" הזהיר השר מרגי וציין כי ההקפאה קיימת למעלה מעשר שנים.

מינוי רבני השכונות נמצא גם הוא בהקפאה עד לתיקון נוהל הנמצא בידי ועדה אשר תגיש את המלצותיה לשר לאישורו ולכשיובאו יידון השר בעניין.

בנוסף כיום יש למעלה מ-10 ערים ללא רבנים מכהנים והקושי במינויים נובע מהתקנות הבעייתיות ואישור הממונה על השכר באוצר. לאחר מאמצים רבים שהשקיע השר מרגי בדיונים מול משרד המשפטים והאוצר הושגו מספר הבנות המאפשרים לסיים את תהליך הפשרת המינויים אולם כדי לאשר סופית את הנוהל צריכה מועצת הרבנות הראשית להידרש לעניין ולאשרו.

הראשל"צ הגרש"מ עמר שליט"א החליט כי תוקם לעניין זה ועדה המורכבת מרבני התיישבות, וחברי כנסת אשר יבדקו את הנהלים . בנוסף ציין בסוף הדיון כי חגיגות 90 שנה לרבנות הראשית אמנם קרבות אולם כיום הינו חרד מפני הפגיעה במעמד הרבנות יותר מאי פעם בכך שפוגעים במעמד בתי הדין הרבניים ובהמשך בזהות היהודית על ידי כרסום בסמכויותיהם.

ח"כ משה גפני שהשתתף בדיון טען כי מתנהלת מלחמת תרבות במדינה זאת לאור הצימאון של הציבור לרוחניות ורצונו ברבנים מכהנים לכן מערימים קשיים במינויים הגרש"מ עמר שליט"א החליט בתום הדיון כי גם בנושא מעמד בתי הדין הרבניים תוקם ועדה בה ייטלו חלק מחברי מועצת הרבנות וחברי כנסת.
Прочитали: 569 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


1-09-2010, 09:18

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31