אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » סיכום אירוע הרמת כוסית לרגל השנה החדשה בחולון


סיכום אירוע הרמת כוסית לרגל השנה החדשה בחולון


בשבוע שעבר התקיים כנס פעילים ואירוע הרמת כוסית לרגל חג ראש השנה במטה קדימה חולון בהשתתפות פעילי התנועה המרכזיים והציבור הרב מחולון והאזור, שגדשו את האולם של "קדימה חולון", ולא הצטערו, לא בכל ערב ניתן לפגוש פנים אל פנים כל כך הרבה חברי כנסת מהסיעה, לשמוע מהם אינפורמציה כל כך עדכנית ואף להתרשם בצורה בלתי אמצעית מדבריהם. כל הדוברים הקפידו לברך את פעילי המטה וחבריו, והדגישו את המאמצים הרבים שהשקיע עו"ד רועי כהן יחד עם ד"ר רוק ואלכס שפרינגר להצלחת האירוע. הנושא העיקרי והמחנה המשותף שבו התרכזו הדוברים היה חידוש שיחות השלום עם הפלסטינים ומצב הביש אליו נקלעה המדינה, והתפנית החדה של יחס העולם אלינו, כל הדוברים הדגישו את העובדה, שלמעשה רק קדימה בשעה הזו יכולה להנהיג את המדינה. והיא האלטרנטיבה היחידה לשלטון הקיים במדינת ישראל.

האורח המרכזי של הערב הגדוש במשתתפים היה שר האוצר לשעבר ,ח"כ רוני בר און ועמו הגיעו עוד שישה חברי כנסת מסיעת קדימה :זאב בילסקי , מגלי ווהבה, שלמה מולה ,אורית זוארץ ,רוברט טיבייב , יוליה שמואלוב ברקוביץ ,עו"ד רועי כהן ,חבר מועצת העיר חולון ויו"ר המטה הנחה את הערב ובירך את כל חברי הסיעה שהגיעו לכבד את פעילי חולון ולציין יחד עמם את כניסת השנה החדשה .

ח"כ בראון התייחס בדבריו לפסגת השלום בוושינגטון וחידוש שיחות השלום עם הפלסטינים וציין כי כל סיעת קדימה תעמוד מאחורי רה"מ בנימין נתניהו במידה ויחתור להסכם שלום עם ההנהגה הפלסטינית וזאת אפילו עם כל חברי הקואליציה ובניהם חברי הליכוד יצביעו נגד אזי חברי קדימה יצביעו יחד עם בנימין נתניהו ואז נעמיד במבחן את נחישותו להשגת השלום ואף שלח מסר לרה"מ כי קדימה אינה מעוניינת בבחירות כלליות עקב משבר קואליציוני בנושא שיחות השלום ומטרתה להציל את המדינה ולא את הממשלה ,קדימה יכולה לתרום אבל זה יקרה אך ורק עם שינוי מוחלט בהרכב הממשלה והבטחת מעמדה של קדימה כשותפה מכריעה כיאה למפלגה הגדולה בכנסת .

ח"כ בראון אמר לנוכחים כי היום ברור לכולם כי ההחלטה של יו"ר המפלגה –ציפי לבני וחברי הסיעה לא להיכנס לממשלה הייתה החלטה נכונה ,ברגע שרה"מ השלים את גיוס 61 ח"כ ללא מפלגת קדימה ,ברור היה שקדימה הייתה משמשת כעלה תאנה לממשלת ימין שאין לה כל אינטרס לחתור לשלום ,גם כעת הוא מתנגד לכניסה לממשלה ללא שינוי הרכבה של הקואליציה ורקימת שותפות שווה לכל דבר ועניין עם מפלגת קדימה .

לטענתו כיום מדינת ישראל מצוייה במצב קשה מאד בתחום יחסי החוץ שלה וזאת עקב התנהלות כושלת של הממשלה ובמיוחד ראש הממשלה בנימין נתניהו שתקע את תהליך השלום ובידד את מדינת ישראל מול שאר העולם לדעתו הבידוד חמור ביותר , מהחמורים שידעה ישראל מאז הקמתה ב-1948 וזאת בניגוד למצב ששרר בתקופת שלטון קדימה אך לפני שנתיים, שבה ארה"ב ומדינות אירופה היו שותפים למדיניותה של ישראל בהנהגתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט . " תעצמו את עיניכם ודמיינו האם היום ישראל מסוגלת לנהל עימות צבאי שעשוי להיכפות עלינו ולקבל לגיטימציה הכרחית ממדינות המערב. לדבריו נתניהו קשר את ידיה של ישראל בכל הקשור לגמישות מדינית-צבאית שכל כך חשובה למדינת ישראל.

באשר למצבה הכלכלי של מדינת ישראל לדבריו יצאנו מהמשבר הכלכלי הגדול בסדר גמור. התקציב הדו-שנתי הוא רע מאחר שהכנסת תפקידה הוא לפקח על הממשלה בנושא התקציב. התקציב זה תוכנית הממשלה, סדרי העדיפויות שלה כמו השקעה בחינוך, בבגרויות, במתמטיקה ועוד כאשר כיום יותר מ- 50 אחוז מהתלמידים לומדים במסגרות לא מוכרות בכל הארץ, כאן הכנסת יכולה להשפיע.

בר און ציין שללא המדיניות הכלכלית המרסנת שהנהיגה מממשלת קדימה והוא כשר האוצר היום המצב היה חמור ביותר ,בדבריו תקף את המדיניות הכלכלית של הממשלה הכוללת הנהגת תקציב דו שנתי והגדלת יעד ההוצאה, וכן מתח ביקורת על חלוקת כספים ליעדים פוליטיים ולסקטורים מקורבים למפלגות הקואליציה.

בר-און אמר כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו והקואליציה משעבדים את התקציב לצרכים פוליטיים ואת המחיר ישלם הציבור. הגדלת יעד ההוצאה בתקציב נועדה לשרת את הצרכים הפוליטיים של הממשלה. תקציב המדינה הופך למכשיר שאינו מנוהל על ידי משרד האוצר אלא על ידי הנהלת הקואליציה. הממשלה הופכת את תקציב המדינה למכשיר פוליטי לצורך המשך הישרדות פוליטית".

בר-און שלל את הנהגתו של תקציב דו שנתי, שיובא בקרוב לאישור בקריאה השנייה והשלישית במליאת הכנסת: "הממשלה בעצם מבקשת לבטל את הכנסת, והתקציב הוא המקום היחיד שבו מתקיים עיקרון הפרדת הרשויות במישור הכלכלי. הכנסת מחויבת מכוח עיקרון הפרדת הרשויות לפקח אחת לשנה על עבודת הממשלה. על הכנסת לבדוק מה בדיוק נעשה בתקציב והאם ההחלטות של הממשלה מבוצעות. כמו כן, על הכנסת לפקח על סדרי העדיפויות של הממשלה בתקציב. ואולם, הנהגת תקציב דו שנתי מעקרת את היכולת של הכנסת ואת חובתה לפקח על פעילות הממשלה".

שר האוצר לשעבר טוען כי "הציבור צריך להבין שבסוף של דבר הציבור ישלם ביוקר. אם יהיה משבר פיננסי שיכלול בעיות גדולות של אשראי וקשיים בגיוס כספים, אנו נצטרך את הכסף הזה. הממשלה משעבדת את התקציב לצרכים פוליטיים. הממשלה - במקום להיות אמצעי - הפכה להיות מטרה. ואילו, הקואליציה במקום לנהל את המדינה, הפכה למטרה ואוצר המדינה הפך לאמצעי בידי הקואליציה".

כשר הפנים לשעבר של מדינת ישראל התייחס לגבי העניין החברתי של גירוש ילדי העובדים הזרים ואת התנגדותו למהלך , בשנת 2006 כשר הפנים בירר את העניין ומכל המספרים שנזרקו לחלל היו סה"כ 3,100 אנשים שקיבלו אשרה והממשלה בלי רעש גדול אישרה זאת , " אני שואל בקול רם מה יקרה אם כל 4 שנים נקבל כמות כזאת של אנשים ?! אחרי שעברנו את השואה והמחנות בקפריסין צריך להתחשב בהם. מאידך גיסא יש לנו דרך לעצור את זה. אל תתנו להם להיכנס, הקמנו את רשות ההגירה בזמנו לטיפול בעניין וכך צריך לנהוג.

הערב המוצלח הסתיים בהרמת כוסית, ובטעם של עוד.

עו"ד רועי כהן ,יו"ר מטה קדימה חולון –האירוע המרשים כאן בעיר חולון היה בסימן תקווה לסימני חידוש תהליך השלום מוושינגטון וכולם היו תמימי דעים כי סיעת קדימה לא תהווה מכשול לקידום שיחות השלום ותעמוד לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו בכל דרך, האיטרנס שלנו הוא להגיע להסדר הזה של שתי מדינות לשני עמים. לעניות דעתי יש רוב בציבור להסדר ויש רוב פוליטי בתמיכת מפלגת קדימה להסדר ,לצערי ארגוני הטרור יפעלו באופן שפעלו בשבוע שעבר נגדנו ואסור לתת לפיגועי הטרור למנוע את קיומו של מו"מ לשלום. המו"מ הוא הצורך של מדינת ישראל .

ח"כ רוני בר און מהווה סלע איתן בחוסנה של מפלגת קדימה כמפלגת אופוזיציה אחראית ורצינית וזוכה להערכה רבה מחברי המפלגה על פועלו לחיזוק וביסוס מעמדה, אני מקווה שהשנה הבאה תהיה שנה של התחלות טובות ,שנת בטחון ושלום באזור .

ד"ר מאיר רוק, מנהל מרחב קדימה חולון – האירוע היה מהמם, עם אולם מפוצץ וגדוש בפעילים אכפתיים, תקווה לעתיד טוב יותר רק כך ניתן לסכם את אירוע הרמת הכוסית לכבוד חג ראש השנה ,כולי תקווה שקדימה תהיה במהרה השותפה הבכירה לקידום תהליך השלום ויו"ר המפלגה ציפי לבני יחד עם חברי הסיעה יעניקו לעם בישראל תקווה של כינון שלום ובטחון, ח"כ רוני בר און כשר האוצר היה זה שהוביל את כלכלת ישראל ליציבות בעת המשבר העולמי ואסור לשכוח כי ללא עמידתו האיתנה יתכן והמשק הישראלי היה נקלע לסחרור ומשבר חריף .

אלכס שפרינגר ,מנהל מטה קדימה חולון – המטה בחולון שוב מוכיח כי יש פעילות שטח ענפה בקדימה והמפלגה נושמת ובועטת וחוסנה ועמידתה במשברים הרבים שפקדו אותה בשנים האחרונות נובע מבסיס איתן של פעילים מרכזיים , אני גאה בהתנהלות כמו של ח"כ רוני בר און שעמד בתקיפות בלתי מתפשרת בניסיונות לפילוג המפלגה ומבקש לברך את כל חבר הסיעה וחברי המטה בחולון בשנת בריאות והצלחה ומי ייתן והשלום יגיע במהרה לאזורנו.
Прочитали: 636 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


4-09-2010, 23:47

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31