אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » ברכת ראש הממשלה נתניהו לערב ראש השנה תשע"א


ברכת ראש הממשלה נתניהו לערב ראש השנה תשע"א


ברכת ראש הממשלה נתניהו לערב ראש השנה תשע"א


שלום לכם. מדבר ראש הממשלה בנימין נתניהו.
לרגל השנה החדשה אני מבקש לאחל לכל בית ישראל שנה טובה ומוצלחת. לכם ולבני משפחתכם.
אני מקווה ומאמין שזו תהיה שנה של התחלות חדשות.

השנה צלחנו את המשבר הכלכלי העולמי טוב יותר מרוב מדינות העולם. האבטלה ירדה לאחוז הנמוך ביותר זה שנים רבות, וקידמנו רפורמות חשובות, בין השאר, להוזלת מחירי הדירות וכן לפריסת רשת כבישים ורכבות רשת מהירה לגליל ולנגב. צאו לנגב, צאו לגליל ותראו את המהפכה בעיצומה.

אבל אני מבקש להבהיר - המשבר הכלכלי העולמי עדיין לא מאחורינו ולכן נמשיך לפעול בשילוב של נחישות, זהירות ובאחריות, וגם בדרכים נוספות, לקידום הכלכלה גם בשנה הקרובה.

בשנה זו הגיעו יותר עולים לישראל. זה חשוב ,זה שינוי ראשון בשנים האחרונות וזה מהווה ביטוי לכך שיהודי התפוצות מאמינים במדינת ישראל ובעתידה ורוצים לגדל כאן את ילדיהם.

בשנה זו לאחר מאמצים רבים הנענו את השיחות הישירות עם הפלסטינים. זהו צעד חשוב בניסיון לקידום הסכם מסגרת של שלום בינינו לבינם. אני אומר שזה ניסיון, כי אין שום ביטחון בהצלחה. יש הרבה מכשולים, יש הרבה ספקנים, ויש הרבה סיבות לספקנות. אבל יש צורך לנסות להגיע לשלום ואנחנו מנסים, בתום לב אבל לא בתמימות. ואנחנו עומדים על כך שכל הסדר בינינו לבין הפלסטינים יושתת על שני עקרונות הביטחון וההכרה, בין שאר האינטרסים החשובים והלאומיים שיש לנו.

ביטחון משום ששום שלום לא יחזיק מעמד ללא עוגנים חזקים של סידורי ביטחון ממשים בשטח. לא על הנייר, לא איזה התחייבות בין לאומית עמומה, אלא סידורי ביטחון ישראלים ממשיים בשטח.

והדבר השני הוא כמובן ההכרה במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. אנו מתבקשים להכיר במדינה הפלסטינית וראוי וטבעי שנדרוש מהצד השני להכיר במדינה היהודית, מדינתו של עם ישראל.

ההבנה העמוקה והאמונה בזכותנו לחיות כאן בארץ הזאת, ארץ מולדתנו,ארץ אבותינו היא חיונית להתמודדותנו עם אתגרי השנה הבאה, עם אתגרי העשור הבא, עם אתגרי העתיד בכלל.

אין מאבק צודק יותר ממאבקנו לשוב אל מולדתנו ולבנות בה את חיינו כאומה חופשית וריבונית.

אין ולא ניתן שיהיה, שום סימן שאלה - לא על זכותנו, לא על צדקת דרכנו ולא על קיומנו כעם חופשי בארצנו.

המאה העשרים הבהירה היטב שעתידו של העם היהודי תלוי בעתידה של מדינת ישראל. על כן חובתנו לעשות את כל הנדרש גם בשנה הבאה, להבטיח את בטחונה, חוסנה ושגשוגה של מדינת ישראל.

שנה טובה!"
Прочитали: 1909 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


8-09-2010, 00:05

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31