אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » דעה: ההקפאה כתסמונת


דעה: ההקפאה כתסמונת


מאמר דיעה מאת שלמה לב עמי בנושא הקפאת הבנייה

ההקפאה כתסמונת

פרשת "ההקפאה" היא תוצאה של תובנת- נחיתות שירשנו מתקופת "היישוב". אז כמו היום, הפיצול בעם, מבנה הקואליציות ואנוכיות ראשי המפלגות, מאלצים את המדינה לוויתורים בסכסוך הישראלי – ערבי גם כאשר אין הכרח לחפש כניעה במסווה המתכנה "התפנות", "הקפאה" או "פתרון יצירתי". בעיית המשך ההקפאה של הבניה ביו"ש או חידושה ב- 26/9/2010, היא רק סימפטום למכלול שאלות- יסוד מרחיקות- לכת, המתחייבות מצעד כלשהוא שתנקוט ישראל. על התשובות הגורליות לשאלות הנוקבות האלה- תיפול או תקום מדינת ישראל.

כידוע, אם תימשך ההקפאה, רוב חברי "הליכוד" יתנגד לכך. מפלגת ש"ס עשויה לפרוש. מתיישבי יו"ש ותומכיהם ברחבי המדינה ינקטו צעדים נמרצים שממשלת נתניהו לא תעמוד בהם. הקואליציה תתנודד ותתפרק, הבחירות תוקדמנה והליכוד עלול לאבד את השלטון. "קדימה" ושותפיה "בעבודה", "מרצ" ובגיבוי הערבים, עלולים להרכיב את הממשלה. שלטון השמאל שיוקם, ירחיק לכת בוויתורים לערבים. כמה אומנים ישראלים, כדרכם ב"קודש", כבר העניקו מקדמה לערבים, החותרים להשמידנו, ולממשלתם שטרם קמה. מכתבם הבזוי טוען שהתיאטרון באריאל נבנה "בארץ כבושה". ברנשים אלה מתיימרים להיחשב לאומנים תרבותיים ואנשי רוח בלתי מפלגתיים. שנאתם לציונות היהודית- לאומית ואהדתם את האויב הפלסטיני, העבירו אותם על דעתם. הם מתעלמים ממהות התרבות הניטראלית , שהיא מנכסי צאן- הברזל של האנושות הנאורה- תרבות ניטראלית זו הפכה בהיסטוריה להוויה ערכית , מקור לתקוות השלום בעולם ולחיים הרמוניים בין בני- אדם ובין עמים. היא דומה לשבועת הרופאים (היפוקראטס) ומסמלת את יתרון האדם על שאר היצורים.

ממשלת השמאל תעניק לערבים מדינה פלסטינית – שהריבוי הטבעי שלהם ממילא גדול- תקלוט מיליוני פליטים. במהלך הזמן תתרחש ב "פלסטין" התפוצצות אוכלוסייה שתאיים על ישראל. קבוצות טרור פלסטיניות הנתמכות ע"י גורמים עוינים לישראל, ירדו לחייה של ישראל:רצח, חטיפות, גנבות, אונס, פגיעה באיכות הסביבה ובהספקת מים, יטרידו את תושבי ישראל וידחקוה לתנאים בלתי נסבלים. יש להניח שתיתכן תקופה קצרה של שגשוג כלכלי בין הים לירדן, אך מטבע הדברים היא תגווע במהרה. המצוקה הכללית שתתרחש בישראל, תעצור את העלייה ותגביר את הירידה. ישראל תידחף לצעדים נואשים ונחרצים נגד המדינה הפלסטינית. בינתיים, האיום האירני וגרורותיו בגבולות ישראל, יעמידו אותה במבחן שמשמעו להיות או לחדול. בו בזמן, הניגודים בין המפלגות בישראל יקצינו למרות מסורת האחדות. משבר בלתי הפיך עלול לגרור את ישראל להתדרדרות אובדנית.

מצד שני, אם תתחדש הבנייה ביו"ש, צפויות לישראל סכנות מרחיקות לכת מכיוון אחר. אומנם לא כל העולם נגדנו, ובעידן "זכויות האדם וחירותו" אין משמידים את המדינה הסרבנית אך דעת הקהל והאנטישמיים הסמויים השולטים בארץ ובעולם, לא יהססו להטיל סנקציות כלכליות, מדיניות וחברתיות על ישראל. שונאיה- מקנאיה של ישראל מאשימים אותה שכאילו וכביכול הפכה ל"שלטון כיבוש" בשטחי יש"ע השייכים כביכול לפלסטינים. להפרכת עלילה זו, מדינת ישראל אינה חושפת את כל האמת ואינה נלחמת על זכויותיה הלאומיות. אכן כאן קבור הכלב: ממשלות ישראל, כשלעצמן, מתנהלות כאילו ישראל היא באמת בחזקת "כובש" בארצה שלה. ביש"ע ובגולן, המכונה בעולם פלסטינה. כיוון שכך, האשמותיה של ישראל את הפלסטינים, הופכות להצטדקות וזו הופכת להודאה ב"אשמה" לא נותר לה אלא לבקש הקלה בעונש על "הפרת" החלטות האו"מ והחוק הבינלאומיים. משמע, עליה "להחזיר" לערבים את יש"ע והגולן.

גם היום המו"מ עוסק בעיקר בשאלה האם יוותרו הערבים על גושים יהודיים ביש"ע, ישראל מתנה הסכמה למדינה פלסטינית ביש"ע, אם תהיה מפורזת ואם ריבונות ישראל תישאר בבקעה ובגושי ההתיישבות היהודית המתרחבים. אף פליט ערבי לא יוכנס לישראל, ו"פלסטין" לא תכרות בריתות עם מדינות. הערבים מתנגדים לתנאים אלה והמו"מ יתפוצץ בטרם ייכנסו לפרטים. הם מאיימים בחידוש הטרור שמוצדק בעולם. גם נשיא ארה"ב ברק חוסיין אובמה יאיים כי ארה"ב תפסיק למכור ולהעניק נשק וכסף לישראל. ארה"ב גם תצטרף לאו"מ בגינוי ישראל.

התוכל מדינת ישראל לשרוד בתנאיי חרום כמעט עולמיים וכמעט כלליים? היהיו אזרחיה מוכנים לחי צנע, לעבודה "שחורה" ולמגבלות דיפלומטיות ביחסים עם מדינות העולם? האם בעלי המפעלים הגדולים יישארו בישראל וימנעו אבטלה המונית? מה יהיה גורל הייצוא הישראלי ובעיית התקציבים לקיום המדינה? אם ישראל לא תעמוד בכל אלה- היא תישבר ותיכנע. אך אם ממשלת ישראל וצמרת המדינה יתגלו כפטריוטים אמיתיים וישמשו דוגמא אישית, גם הציבור יעמוד במבחן ישראל תשרוד.

נכונותה של ישראל לשלם את מחיר מאבקה על זכויותיה הלאומיות, תשפיע מדרך הטבע על תפנית בדעת הקהל בעולם. ההיסטוריה מוכיחה שהעולם מעריך עמים הנאבקים על אמיתותיהם ומחפש את קרבתם, למרות שאויבי ישראל שמחים למצוקותיה ולחולשותיה.

עם המוותר על קרעים מלב ארצו תמורת "החיים הטובים"- יתנוון, יובס וייעלם. אך עם חרוץ, שאיינו יהיר ותוקפני, השומר על ערכי אנוש ונלחם על זהותו, על צדקתו ועל כבודו- יתגבר על המכשולים ויהיה אהוד בעולמו.
אודות הכותב

שלמה לב עמי הוא יליד הר-טוב, שנוסדה ב 1895 ונהרסה פעמיים על-ידי הערבים. עקב מדיניות ההבלגה ותליית שלמה בן-יוסף, הצטרף לאצ"ל ב 1938. השתתף בפעולות תגמול ובפעולות חבלה נגד הבריטים, שימש כמפקד בארגון, ראש המטה הכללי ומ"מ מפקד האצ"ל. נעצר ב-1945 והוסגר לבריטים, שהגלו אותו למעצר באפריקה.
לאחר קום המדינה שימש בהוראה וניהול בתי ספר. ב1973 קיבל דוקטורט בתולדות עם ישראל. כיהן כמרצה באוניברסיטה העברית, באוניברסיטה הפתוחה, ובמוסדות נוספים. כיהן במגוון רחב של תפקידים ציבוריים בעשרות מוסדות ומסגרות. היה אחד משלושת מועמדי ה"ליכוד" לראשות הממשלה ב -1992. ב -1997 נבחר ל"יקיר ת"א" על מפעל חיים. ב 1998 היה אחד משלושת מועמדי ה"ליכוד" לתפקיד נשיא המדינה.

המאמר מייצג את דעת הכותב ועל אחריותו, ואין בו בהכרח ייצוג לעמדות הליכוד העולמי.
Прочитали: 460 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


22-09-2010, 10:09

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31