אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חברי סיעת קדימה על ועדת החקירה לארגוני השמאל


חברי סיעת קדימה על ועדת החקירה לארגוני השמאל


נושא שהסעיר את הרוחות בציבור הישראלי ובשיח הקדימאי בימים האחרונים, הוא הצעתם של חברי כנסת מישראל ביתנו ומהליכוד להקמת ועדת חקירה למימונם של כמה מארגוני השמאל בישראל. הללו הואשמו כי המימון להם מגיע ממדינות ומגורמים זרים, כשעלה החשד כי חלק מגורמים אלו עוינים את ישראל. סיעת קדימה בחרה להתנגד להצעת החוק, כשכמה בודדים מבין חברי הסיעה בחרו לתמוך בה. בחנו את עמדתם של חברי הסיעה בעניין זה.

ח"כ ציפי לבני, יו"ר קדימה, יו"ר האופוזיציה: יש רוח רעה ששוטפת את הארץ. מי שמעלה את הלהבות על פי רצונה ובציניות רבה זו היא ממשלת נתניהו-ליברמן, בין אם בשתיקה או בין אם בשותפות של חלק מהגורמים בכנסת, הם בוחרים מבחינתם של הנושאים הרגישים ביותר בציבוריות הישראלית. אני מתקוממת מפעילות הארגונים, אבקר את פעילותם ואפעל נגד מעורבות זרה, אבל חובתנו לעמוד מול הגל. לעצור את הרוח הרעה אינו רק תפקיד השמאל אלא של כל מי שמחויב לישראל ולערכים שלה.

ח"כ מאיר שטרית, יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה: אני חושב שכל מי שמאמין בדמוקרטיה במדינת ישראל צריך להתקומם נגד ההחלטה הרעה הזו, שגורמת נזק לישראל, בבית ובעולם. זה עניין מקארטיסתי לגמרי. אם מישהו חושב שגוף וליטי, כמו מפלגות הימין – ישראל ביתנו והליכוד, יכול להקים וועדת חקירה פוליטית שתחקור ארגונים פוליטיים, כנראה שאינו מבין מה היא דמוקרטיה. גם מה שנעשה עד עכשיו כבר גרם נזק לישראל בעולם, אנחנו נראים כמו מדינה חשוכה ממש.

אני שמח שישנם גם קולות בליכוד שמתנגדים לעניין. על ממשלת ישראל לפעול בכל האמצעים כדי לקבור את ההצעה הזו קבורת חמור. ישנו חוק שעבר בקריאה ראשונה שעל פיו כל ארגון ידווח על מקורות המימון שלו. ממשלת ישראל מונעת את החוק הזה, כי הוא יחשוף גם את מקורות המימון של ארגוני הימין.

קדימה צריכה להלחם נגד ההחלטה, והצטערתי לראות שכמה מחברי קדימה תמכו בהצעה הזו או נמנעו בהצבעה עליה. קדימה אמורה לייצג דמוקרטיה ולא תפיסות חשוכות. על קדימה להתייצב בראש המאבק הזה.

ח"כ זאב בוים: תוצאות ההצבעה על ועדת החקירה של ארגוני השמאל פוגעות פגיעה עזה במדינת ישראל. לנגד עינינו צריכה לעמוד בכל עת שאלת הלגיטימיות של מדינת ישראל בעולם ופגיעה כזו בחופש הביטוי תערער את מעמדנו בעולם כמדינה דמוקרטית. למרות שאין מחלוקת שהארגונים הללו פוגעים במדינה עלינו להשאיר את עבודות החקירה והבדיקה לרשויות החוק והמודיעין המופקדות על כך ועושות ימים ולילות על מנת לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל. לא ייתכן כי ניתן לליברמן לסחוף את כולנו לתוך קמפיין הבחירות של ישראל ביתנו. נתניהו הפך לפודל של ליברמן אבל קדימה לא תיכנע לסחיטה ואיומים ותעמוד איתנה מול הכוחניות של הקיצוניים.

ח"כ ד"ר מרינה סולודקין: זה נושא רגיש מאד. ברור שקורים דברים לא תקינים בנושא מימון העמותות הללו, ואני מדברת על מקורות המימון הזרים, גם ממדינות זרות וגם מאנשים פרטיים בחו"ל, כל אלו נכנסים ומשפיעים על הפוליטיקה הישראלית. אך אני חושב שאם יחקרו רק את ארגוני השמאל, הדבר שגוי ולא דמוקרטי.

אני עומדת מאחורי ציפי לבני, יו"ר קדימה, בנושא זה. יש לבחון את כל התמונה, לשנות את החקיקה בישראל בנושא ולדמות יותר לחוקי ארה"ב ובריטניה בנושא מימון חיצוני של פעילות פוליטית, ממדינות ידידותיות ובלתי ידידותיות, וכן לבחון את כלל הנושא של מימון לגורמים פוליטיים מחו"ל.

חייבים לחקור את כל הארגונים, כשבעקרון אני נגד כל מימון מחו"ל לכל פעילות פוליטית. אם נחקור רק את פעילות ארגוני השמאל זו הצהרה בעייתית ובנוסחא הנוכחית אנו עלולים להפוך למטרה לביקורת מדינות המערב. שוב לי לציין, שגם אם היה נסח הצעה שקורא לחקור רק את ארגוני הימין, הייתי מתנגדת גם אליו.

ח"כ גדעון עזרא: התנגדתי להצעה הזו ואני מתנגד לה בדרך שבה הדבר נעשה. זה לא שייך לוועדת הכנסת, אלא עניין לרשויות החוק.

ח"כ יעקב אדרי: אני חושב שהנושא בכללותו צריך הבדק, לגבי עמותות מימין ומשמאל. לא מתאים ולא ראוי שחברי הכנסת יחקרו את הנושא, כי הם מוטים פוליטית.

ח"כ ד"ר רחל אדטו: ועדת החקירה של ישראל ביתנו היא חלק ממגמה מסוכנת אשר הולכת וגוברת במדינתנו. כמפלגה לא רק שאסור לנו להיות שותפים למגמה זו, אלא עלינו לעמוד בצורה ברורה כנגדה.

ח"כ ד"ר נחמן שי: לרדיפה הפוליטית האישית הזו אין מקום בחברה דמוקרטית. אני דוגל בשקיפות, פתיחות וחופש הביטוי. ההחלטה על הקמת וועדת חקירה פרלמנטארית משמעותה סתימת פיות ורמיסת העקרונות הבסיסיים של הדמוקרטיה הישראלית. למדינה יש כלים לטפל בעניין זה, ומעורבות פוליטית היא מיותרת ומזיקה לעניין.

ח"כ שלמה מולה: הרעיון של חברי כנסת להקים ועדת חקירה שתחקור ארגוני שמאל הוא מסוכן לדמוקרטיה הישראלית, זהו הליך הפוגע בחופש הביטוי והחירות. אם יש ארגונים שחצו את הקווים האדומים יש מי שאמור לחקור אותם והם הפרקליטות, היועמ"ש והמשטרה.

ממשלת נתניהו משתמשת בכנסת למטרותיה הפוליטיות ולסתימת פיות לבעלי דעות שונות .זה מחזיר אותנו לימים חשוכים בהיסטוריה, כי מי שעושה דה-לגיטימציה לארגונים שונים עושה גם דה-לגיטימציה לקיומה של מדינת ישראל.

ח"כ זאב ביילסקי: מופע נוסף של מחזה האימים של ליברמן וצר לי שראש הממשלה נגרר אחריו. יותר טוב שהצעות כאלו לא היו עולות כי הצעות כאלו גורמות נזק בתוך מדינת ישראל ומחוצה לה, זו פגיעה בתדמיתה של ישראל בעולם ונזק ליחסינו עם ידידותינו בעולם.

ח"כ שי חרמש: הדבר משול לכך שנותנים לחתולים לשמור על השמנת. ומלבד זאת, הפוסל במומו פוסל, ומי שהציע זאת היום, כדאי שירחץ בניקיון כפיו. כדאי למי שמציע וועדות חקירה שידע שעלולים לחקור את התנהגותו האישית. מעבר לאמירה הטריוויאלית, בה הסמכות לשפוט נתונה למערכת המשפט, ולא לרשות המחוקקת, ח"כ דני דנון המתעתד לעמוד בראש הוועדה, כדאי שידע להיזהר שלא ללכת כשחמאה על ראשו בשמש.

ח"כ מגלי והבה, סגן יו"ר הכנסת: לא ייתכן שחברי כנסת יפגעו בדמוקרטיה הישראלית. הדבר גורם נזק למעמדה של ישראל בקהילה הבין-לאומית כמדינה דמוקרטית.

ח"כ יוחנן פלסנר: רעיון הקמת וועדת חקירה פרלמנטארית הוא מיותר. לכאורה נועד הרעיון לסייע לישראל להתמודד עם תופעת הדה-לגיטימציה, אך בפועל הוא יסייע רק להחמרתה ויפגע באחד הנכסים האסטרטגיים המשמעותיים של מדינת ישראל – היותה דמוקרטיה חיונית ותוססת בלב המזרח-התיכון.

ח"כ ישראל חסון: אני מגנה בכל תוקף כל ניסיון שמהותו פגיעה בדמוקרטיה ודיכוי חופש הביטוי, וכל זאת כדי לגרוף מנדטים ולזכות בהון פוליטי. יחד עם זאת, אם חברי כנסת מסוימים סבורים כי יש לחקור האם מקורות המימון של ארגוני שמאל קיצוניים שמכריזים בריש גלי כי התנועה הלאומית היהודית, קרי הציונות, פשטה את הרגל וכי יש להביא להקמתה של מדינה דו-לאומית או מדינה פלסטינית לצד ישראל בכל מחיר (עם דגש על הביטוי: בכל מחיר) ולחרם נגד מדינת ישראל בתחומים שונים, מגיעים מגופים עוינים לישראל או מארגוני טרור, אזי שיתכבדו ויפנו בקשה לגורמים הרלוונטיים שאמורים לעשות זאת. אני עצמי הבעתי תמיכה בהליך מסוג זה בעבר. חקירה שכזו לא יכולה ואסור שתיעשה בתוך בית המחוקקים ועל-ידי המחוקקים עצמם. פעולה כזו, אם תתבצע בכנסת, תדיף ריח חריף של מקארתיזם פוליטי. אין זה מתפקידה של הכנסת לעשות זאת, שהרי אם כך, עליה לחקור גם את מקורות המימון של ארגוני ימין קיצוניים, של קבוצות לחץ ואינטרס שונות ועוד. מי שאמור וראוי שירכז פעולה כזו הוא רשם העמותות, תוך שיתוף פעולה עם משטרת ישראל שיסייעו, בכפוף לחוק ובעזרתו. בסופו של ההליך, יהיה עליהם להציג את ממצאיהם לכנסת.

ח"כ אריה ביבי: אני מתנגד להצעה הזו. אני תומך בהצעתה של ח"כ רונית תירוש שמציעה שרשם העמותות יבדוק את הנושא. לא ספציפית לארגוני השמאל, אלא שהכול, לגבי כל ארגון, יהיה פתוח ובשקיפות מלאה.

ח"כ עתניאל שנלר: יש להוציא מחוץ לחוק כל ארגון אנרכיסטי משמאל ומימין כאחד, הנהנה מתמיכת קרנות תומכות טרור. ארגונים ישראלים קיצוניים אשר בשם "זכויות האדם" חותרים תת האינטרס הלאומי של ישראל, ומקבלים תמיכתם מקרנות תומכות טרור ראויים שיחקרו אותם חקירה משטרתית. במידה ויוכח כי חתרנותם פוגעת בביטחון המדינה ובמעמדה הבין-לאומי של ישראל, יש להוציאם מחוץ לחוק. גם השוללים וועדת חקירה פרלמנטארית כנגד ארגוני שמאל חתרניים אלו, וודאי יסכימו כי אין תת לגיטימציה לפוגעים במזיד בביטחון המדינה ואזרחיה.

ח"כ אורית זוארץ: פעילות שר החוץ הינה בגדר פגיעה חמורה בלגיטימציה של ישראל בעולם. נפעל להקמת הוועדה בכל הכוח, כדי לעצור את הסחף בפגיעה במעמדה של מדינת ישראל בעולם. מדיניות החוץ שמוביל השר הנוכחי חייבת להיחקר ולהיפסק. נראה כי לשר ולסיעתו אג'נדה אישית הרסנית, שמדרדרת את ישראל לעידן של לאומנות ושנאה. פגיעתו של השר ביחסי החוץ של ישראל ומדיניות הדה-לגיטימציה שהוא מוביל למדיניות הממשלה חייבים להיחקר ולהיפסק", הוסיפה ח"כ זוארץ. פעילות השר הממומנת על ידי המדינה מהווה חלק נכבד ומטריד של מסע דה הלגיטימציה של מדינת ישראל בעולם. נפעל בכל הכוח על מנת להגיע לחקר האמת ולהביא להפסקת פעילות מזיקה זו.
Прочитали: 583 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


14-01-2011, 15:13

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31