אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » יו"ר האופוזיציה: יש בעיה בשולחן הממשלה והיא לא השולחן


יו"ר האופוזיציה: יש בעיה בשולחן הממשלה והיא לא השולחן


יו"ר האופוזיציה: יש בעיה בשולחן הממשלה והיא לא השולחןהיום השני של כנס הרצליה ה-11 במרכז הבינתחומי נפתח הבוקר (יום ב') בפאנל שבו משתתפת יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, שכיהנה בעבר כשרת החוץ. בנאומה היא תקפה את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמרה: "אנו מגלים ואקום הנהגתי, שלטון רופס".

בפתח דבריה היא תקפה את ממשלת נתניהו. "אני לחלוטין נגד הממשלה הזאת. הימים האלה הם ימים שנותנים תחושת אי ודאות, עד כדי חשש בקרב אזרחי מדינת ישראל, וזה דבר שהוא מאוד ייחודי למדינת ישראל וזה תופעה שמרבית אזרחי מדינות העולם לא חווים אותה".

היא המשיכה במתקפה ואמרה: "אם יש בעיה בשולחן הממשלה, זה לא השולחן. בעת הזו קבלת ההחלטות היא קריטית". היא דיברה על ביטול מינוי האלוף גלנט לרמטכ"ל ומינוי האלוף גנץ לתפקיד. "כשמסתכלים על השבוע האחרון - השאלה היא לא מי יהיה הרמטכ"ל, היא מי מקבל את ההחלטות? מהם השיקולים שמניעים את מקבלי ההחלטות בדרך לבחירת רמטכ"ל? אני לא רוצה שהציבור במדינת ישראל יצטרך להחליט מי יותר צודק. תדע ויודעת כל אם עברייה שהיא מוסרת את בנה להנהגה הראוייה לכך. הממשלה הזו לא ראויה לציבור במדינת ישראל".

בהמשך דבריה היא אמרה שיש צורך בחוקה בישראל. "אי אפשר יותר להמשיך לעשות מה שעשינו כאן עשרות שנים ולדבר ליד. בישראל היהודית והדמוקרטית צריכה להיות חוקה. מדינה שבה כל אזרחיה שווים ללא הבדלי דת ולאום. בישראל היהודית והדמוקרטית כל אזרח תורם לחברה, החינוך הציבורי כולל לימודי יסוד משותפים, כולל מתן כלים לכל ילד שדמוקרטיה צריכה לתת לו. כל זה לא בשמים".

לבני התייחסה גם למשא-ומתן המדיני ושוב הפנתה אצבע מאשימה נגד נתניהו. "תשעה חודשים ניהלתי משא-ומתן עם הרשות הפלסטינית. המשא-ומתן לא הגיע לדד אנד. הוא פשוט לא מוצה. הוא נמוג אל תוך בחירות במדינת ישראל, ומשם הוא לא המשיך. צריך היה להמשיך אותו, אפשר להמשיך אותו, ולפי הערכתי הסכסוך בין ישראל לפלסטינים - ניתן לסיום".

לגבי המשא-ומתן, היא הזהירה מפני איראן: "הפלסטינים הסכימו למדינה מפורזת. סיום הסכסוך הוא קריטי, כי באותו רגע, כשנעשה את זה, זה לא ישפיע רק על מערכת היחסים בינינו לבינם. אני אומרת שזו אולי הנקודה האחרונה, כי גם אני לא יודעת מה יקרה בעולם הערבי, כי שתי המדינות המתחזקות באזור הן לא ערביות".

אתמול נאם בכנס נשיא המדינה, שמעון פרס. הנשיא קרא לממשלת ישראל ולרשות הפלסטינית לשוב בהקדם לשולחן המשא ומתן. "ההיסטוריה איבדה את סבלנותה, היא מתנהלת בקצב דוהר", הוא אמר. "או שנדהר איתה או שהיא תדהר בלעדינו. הדור הצעיר יצטייד באייפונים במקום אבנים".

בהמשך היום יתקיימו פאנלים נוספים בכנס. בשעות הבוקר יתקיים דיון בנושא "האם על העולם להשלים עם איראן גרעינית?", בו ישתתפו סגן שר הביטחון לשעבר אפרים סנה וראש המוסד לשעבר אפרים הלוי.בשעות הערב אמור לנאום בכנס הרמטכ"ל היוצא, רב-אלוף גבי אשכנזי. עוד קודם לכן ינאם השר לשעבר, ח"כ בנימין בן-אליעזר.
Прочитали: 453 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


10-02-2011, 09:23

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31