אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » הכנסת אישרה אתמול הצעת חוק נוספת של אלקין שמטרתה לסייע למפוני גוש קטיף ללא מתנגדים!


הכנסת אישרה אתמול הצעת חוק נוספת של אלקין שמטרתה לסייע למפוני גוש קטיף ללא מתנגדים!


הכנסת אישרה אתמול (ג') בקריאה ראשונה את הצעת החוק של יו"ר הקואליציה ויו"ר השדולה למען מפוני גוש קטיף, ח"כ זאב אלקין וקבוצת ח"כים נוספים מהקואליציה ומהאופוזיציה, שמטרתה ליישם חלק נוסף ממסקנות הוועדה הממלכתית בנוגע לשוכרים פרטיים שפונו מגוש קטיף.

יו"ר הקואליציה ויו"ר השדולה למען מפוני גוש קטיף, ח"כ זאב אלקין: "למרות שהממשלה אימצה את מסקנות ועדת החקירה היישום בפועל מתעכב. לכן חברי הכנסת מהשדולה למען ארץ ישראל לקחו לידיהם את מלאכת החקיקה במטרה להבטיח השלמה מיידית של כל השינויים בחוק, שתסיים את הסאגה העצובה הזאת של מגורשי גוש קטיף.אנחנו לא נשקוט,לא ננוח ולא נוותר עד שכל מגורשי גוש קטיף יקבלו את שמגיע להם ויוכלו להתיישב מחדש ביישובי הקבע."

הצעת החוק מסדירה מספר עניינים שהועלו על ידי ועדת החקירה. בין הנושאים המוסדרים בה:

מס רכישה: בחוק יישום תכנית ההתנתקות נקבע פטור ממס רכישה על מגרש מגורים למפונה למשך חמש שנים מהיום הקובע. מאחר ועד היום טרם הסתיימה הקצאת הקרקעות בישובי המפונים, מוצע כי תקופת הפטור תוארך בחמש שנים נוספות.

פיצוי שוכרים פרטיים: מוצע לבטל את האפליה בין שוכרים ציבוריים לפרטיים לגבי דרישות הוותק וגובה הפיצוי, זאת בהתאם למסקנות ועדת החקירה.

הלוואה עומדת: חלק ניכר מקהילות המפונים עברו להתגורר ביישובים חדשים, בהם לא קיימות דירות להשכרה. במטרה לאפשר לשוכרים הפרטיים להישאר יחד עם קהילתם, מוצע כי שוכר פרטי שיבנה את ביתו יחד עם קהילת המקור שלו יהיה זכאי להלוואה מהמדינה בתנאים נוחים.

בדברי ההסבר נכתב כי על המדינה למצוא: "פתרון התיישבותי שיאפשר את המשך מגוריהם (של השוכרים הפרטיים) ביישובי הקבע במסגרת קהילתית".

החוק הקודם בסדרה שהסדיר את הפיצוי לבעלי עסקים פרטיים, כבר נכנס לספר החוקים של מדינת ישראל ומיושם בשטח בימים אלה. חוקים נוספים בסדרה זו נמצאים בשלבי חקיקה שונים בימים אלו.
Прочитали: 574 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


10-02-2011, 13:37

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    ספטמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30