אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » דברי ראש הממשלה נתניהו בטקס חילופי הרמטכ"ל


דברי ראש הממשלה נתניהו בטקס חילופי הרמטכ"ל


מכובדי שרי הממשלה, ובראשם שר הביטחון אהוד ברק,
יו"ר הכנסת ראובן ריבלין,
חברי הכנסת,
ראש המטה הכללי היוצא-רא"ל גבי אשכנזי,
ראש המטה הכללי החדש-רא"ל בני גנץ,
משפחת אשכנזי,
משפחת גנץ,
הרעיות, הילדים, הקרובים והידידים,
וידיד אחד מיוחד- יו"ר המטות המשולבים של ארה"ב-האדמירל מייק מאלן ורעייתו דברה,
אלופי צה"ל,
בכירי מערכת הביטחון,
שרי ביטחון לשעבר,
שגריר ארה"ב בישראל ג'יימס קאניגהאם.

על המנורה שהענקתי עכשיו לך גבי כתובים דבריו של דוד בן גוריון: "כל חייל חייב לראות את עצמו במצבים מסוימים כאילו בו תלוי גורל המערכה".

גבי, תודה לך שעשית כל כך הרבה כדי להבטיח את גורל המערכה. פעלת לחזק את צה"ל, פעלת להדגיש את המקצועיות, את היסודיות, את שיגרת האימונים, את דחיפות האימונים, את ההצטיידות, את כל אחד מאותם יסודות של בניין הכוח שיעמוד לרשותנו ברגע ההכרעה, או שיעזור לנו למנוע את הצורך בו.

אני חושב שפעלת קודם כל כחייל, תמיד נשארת חייל, סיפרתי אתמול כיצד
היינו יוצאים לשטח וראיתי את החיילות הטבועה בך, את אהבת השטח, ואת הדאגה שלך לחייל הפשוט, שהוא אף פעם איננו פשוט - כל אחד הוא מיוחד ויחיד.

היית חייל, היית קצין, היית מפקד ואני רוצה להודות לך בשמי, בשם ממשלת ישראל ובשם העם בישראל על הפעולה החשובה שעשית- לבצר את כוחו של עם ישראל, לבצר את כוחו של צה"ל.

תודה לך גבי.

בני אתה מקבל היום את שרביט הפיקוד על צה"ל, יש לך את כל הנתונים להצליח במשימה החשובה הזאת. עברת מגוון רחב מאוד של מסלולי פיקוד ושל תפקידי מטה. אתה מכיר את צה"ל היטב וצה"ל מכיר אותך. זה חשוב היום, זה חשוב משום שאתה תמצא בוודאי את הדרך המיוחדת שלך, שמשלבת נחישות שקטה, רוגע ודרכי נועם כדי להבטיח המשכיות ולהבטיח יציבות. היציבות היא חשובה דווקא היום משום שאנחנו חיים בעידן של אי יציבות. רעידת אדמה פוקדת את כל העולם הערבי וחלקים ניכרים מהעולם המוסלמי. איננו יודעים עדיין כיצד יסתיימו הדברים, הם לעולם אינם מסתיימים, ההיסטוריה היא דינאמית והיא ממשיכה.

אנחנו פה במדינת ישראל, במידה מסוימת, שברנו את כל כללי ההיסטוריה והצלחנו להקים מחדש את עמנו וארצנו. אבל ארצנו אכן קטנטונת, ובעיות הביטחון שלנו נובעות קודם כל מהמימדים הקטנים של ארצנו, ומהאופי המיוחד של סביבתנו- שהולך ומשתנה.

אנחנו מקווים לטובה, אנחנו מקווים להרחיב את מעגל השלום, לבסס את השלום הקיים ולהרחיבו, אבל אנחנו גם נערכים לכל האפשרויות האחרות. אנחנו יודעים שבסופו של דבר המשענת האמיתית של היכולת שלנו לבסס את קיומנו כאן, היכולת שלנו לשכנע את שכנינו להיות עימנו ביחסי שלום, המשענת הזאת הוא צה"ל. זוהי הערובה האמיתית להבטחת עתידנו.

בימים האחרונים, של חילופי רמטכ"לים, אנחנו מרבים לדבר על חשיבותו של צה"ל. נזכרתי בדברים שכתב, לפני 42 שנה, אחי יוני ז"ל, כמה שנים לפני שהוביל את חייליו לשחרור החטופים באנטבה. הוא כתב להוריי את המילים הבאות:

"צה"ל הוא הגורם היחיד העומד כעת בפרץ ומונע את שחיטת עמנו כבימים עברו". זה היה לפני 42 שנה. אלה שמייחלים להכחידנו עדיין כאן, אבל גם אנחנו כאן. ואנחנו חזקים כי צה"ל חזק, ואין מישהו שמבין את ההקשר הזה יותר טוב ממך, בני.

סיפרתי אתמול על סיפור החיים של משפחתך, שהוא סיפור החיים של עמנו. אמא שלך, מלכה ז"ל, הייתה במחנה הריכוז ברגן בלזן, וביום השחרור ממחנה המוות היא שקלה 28 ק"ג. אמרתי שאני משוכנע שהיא בטח חלמה על דבר אחד- היא חלמה על פת לחם, על הדברים הפשוטים ביותר של הקיום. אני משער לעצמי שהיא לא יכולה הייתה לחלום שכעבור 66 שנה בנה, שייוולד במדינה החופשית של עם ישראל, יהיה רמטכ"ל צה"ל של מדינת היהודים.

היא אולי לא חלמה על זה, אבל החלום הזה מתממש כאן היום לנגד עינינו וזוהי מציאות חיינו, זה גם הצו הגדול שרובץ עכשיו לפתחך, בני. ואני יודע, מתוך היכרותך את מורשת עמינו, את תולדותיו, את ההתנסות הייחודית של דורנו ודור הורינו, של משפחתך ושלך, אני יודע שהצו הזה ינחה אותך בפעולתך.

בני- שמור על צה"ל, שמור על החיילים, והם ישמרו עלינו.

תודה לך גבי, בהצלחה בני.
Прочитали: 500 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


17-02-2011, 01:51

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31