אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » תגובה לאלוף שטרן


תגובה לאלוף שטרן


שמשון ליבמן, יו"ר מטה המאבק, מגיב בטור אישי לדבריו של אלוף במיל שטרן שהושמעו בבסיס צה"ל: "אין אנו אומרים "כל מחיר" בשום פנים ואופן. אנחנו כן אומרים מחיר אסירים יקר, שיכול להשיב את השבוי שלנו הביתה, כי אצלנו " רעות" זה לא רק שיר"


למשמע דבריו של אלוף במיל שטרן בחוות השומר, אל מול חיילים וחיילות צעירים, נמלאתי עצב רב ואולי אף בושה. לא שאיני חושב שאין אדם זכאי להביע עמדות שאינן דומות לאלו שלי, אלא שהתפלאתי על האופן שבו ניתנת לו הזדמנות לדבר אל מול חיילים בבסיסם. נוכחותה של הדס שליט היה אך מקרה, ואלמלא דמעותיה ספק אם הנושא היה מובא לידיעת כולם.

האם היה מר שטרן מודע לכך שצה"ל מונע מחיילים לבקר באוהל במדים? אני דווקא יכול להבין את האופן שצה"ל מנסה להגן על חייליו מפני מראית עין של נוכחות במחלוקת לכאורה. אך האם דברים מסוג אלו שנאמרו, גם מפי אלוף במיל', יכולים להיאמר ללא נקיפות מצפון או כפירה בעיקר? מכל מקום, מתוך כבוד לדובר שודאי עברו עומד לזכותו, אומר רק שאני מתבייש.

ככל שאני נפגש עם צעירים, אני נוכח לדעת עד כמה צעירינו חשים את העלבון, אוזלת היד וחוסר ההליכה בדרך של ערך שעה שמעל 1700 יום צה"ל הגדול ומדינת ישראל החזקה אינם יכולים להביא את גלעד הביתה. מדברים על מחיר? האם המילים החוטאות ברטוריקה מגמתית כמו: "כל מחיר" הן רלוונטיות?

אין אנו אומרים "כל מחיר" בשום פנים ואופן. אנחנו כן אומרים " מחיר אסירים יקר, שיכול להשיב את השבוי שלנו הביתה", כי אנו מבקשים שמדינת ישראל תפסיק להפקיר את עצמה לדעת. כי אצלנו " ישראל ערבים זה לזה" אלו לא רק מילים. כי אצלנו " לא תעמוד על דם רעך" זה לא רק פסוק. כי אצלנו " רעות" זה לא רק שיר. והויכוח על " תובנת הכוח" הוא עצם העניין.

האם אחד שלנו אינו ראוי לאלף משלהם וגם יותר מזה? האם הצבא שלנו אינו יכול להתמודד עם אסירים משוחררים? האם היום רק צדיקים נמצאים בשטחים ואסירים שישוחררו הם אכן אלו שישנו את האסטרטגיה באזור? שאלו אלופי צה"ל וראשי שב"כ לשעבר - הם יאמרו והם אומרים את האמת. אפשר וצריך לשחרר את גלעד הביתה היום. שרשרת ההפקרה, ממדחת יוסוף , דרך רון ארד ועד גלעד שליט, צריכה להיפסק.

אלוף במיל שטרן! דבריך מכובדים באשר אתה מכובד. אמור אותם במקום שבו אנחנו יכולים להתמודד עמך. אני חושב אחרת. אני מקווה שדרכי היא תהיה הדרך שתאפשר לנכדי לגדול במדינה שממשיכה להתנהל בליבת הערכים שעליה היא נבנתה. אני מקווה.

דמעותיה של הדס , אחותו של גלעד, תהיינה הלחלוחית שתעטר את עינינו, שעה שנראה את גלעד מגיע לגבולות ארצנו. נדע להתגבר על המראה של האוטובוסים מלאי משוחררים המצביעים ב-V של ניצחון. אנחנו נדע להרגיש עוד יותר חזקים , גם אחרי התמונות האלו. מי יתן.
Прочитали: 561 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


25-02-2011, 12:17

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    ספטמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30