אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » מעון יום חדש של ויצו ע"ש ריטה גהל נפתח בשכונת "היובל" הצפונית בעיר אור עקיבא


מעון יום חדש של ויצו ע"ש ריטה גהל נפתח בשכונת "היובל" הצפונית בעיר אור עקיבא


מעון יום חדש של ויצו ע"ש ריטה גהל נפתח בשכונת "היובל" הצפונית בעיר אור עקיבא

מעון יום חדש של ויצו ע"ש ריטה גהל נפתח בשכונת "היובל" הצפונית בעיר אור עקיבא. המעון, נחנך בהשקעה של מיליוני ₪ בטכס במעמד ראש העירייה, שמחה יוסיפוב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, טובה בן-דב ובכירי ויצו.

"היום הוא יום חג, לחנוך מעון יום, זה מרגש יותר מפתיחת כל מוסד או מקום ציבורי אחר. כאן מתחיל החינוך ודרכו של הילד בעולם", בפנייה נרגשת זו פנה… ראש העיר אור עקיבא, שמחה יוסיפוב לחברות הנהלת ויצו העולמית בחנוכת מעון היום הראשון של התנועה בעיר.

מעון היום של ויצו (תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, לדאוג לרווחתם של פעוטות, מעונות יום ומעמד האישה), נפתח בהשקעה של למעלה ממיליון ₪ בשכונת "היובל" הצפונית, לאור הביקוש הרב במסגרות לגיל הרך בעיר ובסביבה. המעון, התחיל לפעול כבר מהשנה זאת במתכונת מצומצמת, ואילו בשנה הבאה הכוונה להרחיב את מספר הנרשמים. במעון פועלים 3 כיתות; תינוקות, פעוטות, ו-גנון, והוא ייתן מענה לכ-80 מילדי אור עקיבא, והסביבה בגילאי חצי שנה עד שלוש.

המעון, המתקדם נבנה במשך השנתיים באוריינטציה ירוקה ובהתאם לסטנדרטים המחמירים של ויצו המתבססים על הנחיות משרדי הממשלה. המעון בעיר אור עקיבא מצטרף ל-173 מעונות היום של ויצו, בהם מתחנכים כ-14,000 ילדים. בכל כיתות המעון החדש פועל צוות מקצועי ומנוסה המורכב מתושבי העיר, והמצטיין ביחס אינדיווידואלי וחם לכל ילד.

המעון החדש, הינו חלק מקרית חינוך הכוללת את בתי ספר היסודי "רוטשילד" וחטיה"ב ממ"ד "דרור". המעון החדש נמצא בסמיכות למרכז לגיל הרך דג"ש של עיריית אור עקיבא, המעניק מענים משלימים לאוכלוסיית ההורים הצעירה בעיר.

בטקס מרגש בהשתתפות ראש העיר מר שמחה יוסיפוב, מ"מ ראש העיר וחבר המועצה מר אלי אנקונינה, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, הגב’ טובה בן-דב, חברות הנהלת ויצו העולמית ובכירות ויצו ישראל, מנהלי מחלקות ועובדי העירייה, הורים ותושבים, הוסר השבוע הלוט מעל המעון והוא נחנך בגזירת הסרט המסורתית.

גב’ יולנדה בן הרוש, מנהלת לשכת ראש העיר, מר שמחה יוסיפוב, ראש העיר אור עקיבא, גב’ חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך בויצו העולמית, גב’ יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל, גב’ מיכל מודעי, נשיאת כבוד ויצו העולמית.

את פני הבאים לטקס חנוכת המעון, קיבלו ילדי הגן העירוני הסמוך בשירה ובדגלי ישראל אשר הצטרפו בחדווה לחגיגה של שני ימי הולדת, 90 שנה לויצו השנה ו-60 שנה להקמת העיר אור עקיבא בשנה הבאה, שצוינו כמקובל בעוגה עם נרות.

טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, הודתה בנאומה לראש העיר ולעיריית אור עקיבא על התמיכה ושיתוף הפעולה בהקמת המעון ואיחלה לילדים והוריהם ליהנות מהמסגרת.בן דב, סיפרה על שיחה שניהלה עם ברוס רפפורט, תושב קיסריה, ונדבן ידוע שתרם בן היתר את מרכז המוזיקה שיקום בקרוב באור עקיבא, ויישא את שמו, על כך שהחינוך האמיתי מתחיל בגיל הרך.

רפפורט, סיפר לה, כי בטקס הענקת פרס נובל בכימיה לזוג החוקרים הישראלים צ’חנובר ועמיתו הרשקו, אלו הביע משאלה, כי במעונות היום, יגדלו דור העתיד של מקבלי פרס נובל. "כל ילד ראוי לשיוויון ההזדמנויות בחינוך, ובהשקעה נכונה, אלה יהיו אזרחי העתיד של מדינת ישראל".

כשדמעות בעיניה, סיפרה בן דב את סיפורה של ריטה גהל, אשר בזכות תרומתה הוקם המעון; "ריטה הייתה חברה טובה. שתינו התחלנו את פעילותנו בויצו כמתנדבות בסניף הרצליה פיתוח.

ריטה, נולדה למשפחה בת 9 ילדים, חלמה ללמוד מקצוע נחשק, אך במקום נאלצה על ידי אביה לצאת למעגל העבודה בכדי לפרנס את משפחתה. כשגדלה והתבססה, פעלה למען הזולת בפעילות נדבנות (פילנתרופית) ובתרומה למטרות חינוכיות שונות.
היא תרמה את רכושה למפעלי מלגות ו’מעונות יום’, כדי שילדים יוכלו לקבל את הכלים שהיו חסרים לה עצמה בילדותה".

בנוסף, היא סיפרה על ההחלטה להקים ’מעון יום’ באור עקיבא - עיר של קיבוץ גלויות עם תושבים מתרבויות ועדות שונות; "כשנוסעים בעיר, רואים את היופי של המקום ואת ההתפתחות. זה מחזה נפלא לצפות למה העיר הזאת הגיעה ועוד היד נטויה", אמרה.
בהתייחסותה לתמיכת תנועת ויצו, במעון החדש, הבהירה, טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, כי; "התנועה תמשיך לדאוג להעשרת ילדי העיר’ כדי לעזור להם בהתקדמותם בחיים, והביעה תקווה’ כי המעון יגדל במהרה עד לתפוסה מלאה".

שמחה יוסיפוב, ראש העיר, הודה לויצו על תרומתה להקמת המעון ועל שיתוף הפעולה החדש עם התנועה שנכנסה לעיר; "המעון החדש, ייתן מענה לזוגות הצעירים המתגוררים ב’שכונת היובל’ הצומחת ונמצאת בתהליכי בינוי מואצים.

אנו מתכננים להכפיל את אוכלוסיית העיר, וברגע שזה יקרה, נפתח עוד מעונות יום, כך שזהו הצעד הראשון שלנו לעבר המטרה הגדולה ואני שמח מאוד על כך". אמר ראש העירייה של אור עקיבא.

חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך בארגון ויצו, ציינה במפגש, כי; "השקעתה של ויצו במעון חדיש בעיר נעשית לרווחת הקהילה ולעידודם של ההורים הצעירים בעיר ובאזור לצאת לעבודה. אנו נגדל יחד עם העיר אור עקיבא, אנחנו גאים להיות חלק מהמהפכה החינוכית שנעשית בעיר".
Прочитали: 855 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


4-03-2011, 15:21

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31