אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » משפחת קהנדלקר שלה 11 ילדים נבחרה כמשפחת מופת


משפחת קהנדלקר שלה 11 ילדים נבחרה כמשפחת מופת


פרויקט 'משפחות המופת' מיועד להוקרה, הכרה ועידוד משפחות מרובות ילדים, שמונות לפחות 10 ילדים ומהוות מופת של תרומה לקהילה ולמדינה". הסביר שמחה יוסיפוב, "מטרת יוזמי הפרויקט החשוב הזה, היא להילחם בסטיגמה שהודבקה למשפחות ברוכות הילדים כנחשלות וכמי שרובצות לנטל על החברה. מטרת יוזמיו היא להדגיש את הצד החיובי ואת תרומתן של המשפחות לביטחון המדינה ולעשייה החברתית והציונית. חברי למערכת העירונית ואני המלצנו בחום על משפחת קהנדלקר, כי אנו משוכנעים כי משפחה נהדרת זו מכילה את כל המרכיבים הנדרשים להוות מופת. אני מאד גאה במשפחה הזו כראש העיר אור עקיבא."

לאירוע שנערך בסוף השבוע שעבר בירושלים הם נסעה נציגות של המשפחה ביחד עם ראש העיר, שמחה יוסיפוב, ממלא מקומו, אלי אנקונינה ומנכ"ל העירייה, רחמים צאלח.

האירוע של תנועת "חיבה" נערך במלון דן ירושלים במעמד המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, הרב הראשי, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, ראש אכ"א האלוף אבי זמיר, ראשי ערים ומועצות מקומיות.

בטקס הוענקו לכל משפחה תעודת הוקרה מיוחדת ותינתן מלגת לימודים להשכלה גבוהה לאחד מבני המשפחה .

האב יהודה קהנדלקר עלה מהודו ב- 1963 ובאותה שנה אילנה ממרוקו. השניים האהבה ניצתה ממבט ראשון והזוג נישא כעבור זמן קצר. להורים 11 ילדים "בן פורת יוסף". הבת הבכורה, מורן, הינה בעלת תואר אקדמאי במשפטים, עדי, מנהלת עסקים פרטים (דר" בייבי חדרה, "יניב תקשורת" קניון אורות), הבן, חיים ישראל , לוחם בחטיבת כפיר גדוד 97, שתי הבנות האחרות מתחנכות בתיכון "בית מרגלית" בנתניה, שאר הילדים הקטנים לומדים בבית ספר "אור שלום" באור עקיבא. המשפחה מתגוררת בשכונת "אורות". האב, יהודה, עובד בתעשיה צבאית רמת השרון. האם, אילנה, עובדת עיריה לשעבר. כיום מנהלת עסק עצמאי למכירת ביגוד לדתיות בשם "לבונה".

השר סילבן שלום אמר כי הפעילות של חיבה ואלי גבאי מבורכת וכי הוא מתרגש כל פעם מחדש כשהוא רואה אישה יהודייה בהריון. זהו, לדבריו הדבר החשוב ביותר לנצחיות העם היהודי בארצו.

הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר, אמר כי צריך לחזור למורשת ולשורשים ולהתגאות במשפחות ברוכות ילדים. "לצערי, כיום אנשים צריכים להתנצל על היותם בעלי משפחות ברוכות".

איתור המשפחות הזכאיות בוצע על ידי ראשי ערים ומועצות מיישובים בארץ. הקריטריון המנחה לבחירת המשפחות היה מינימום 10 ילדים ושירות צבאי ביחידות קרביות. בסיום הטקס העניקה העמותה מלגת לימודים לכל משפחה.

את תנועת "חיבה" הקים חבר הכנסת לשעבר אלי גבאי, והיא פעילה בחיזוק הזהות היהודית ומורשת ישראל ומקיימת גם סיורי תגלית זה למעלה מעשור.
Прочитали: 495 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


12-03-2011, 20:07

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31