אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » יום צה"ל לעידוד שירות צבאי משמעותי בקרב השמיניסטים


יום צה"ל לעידוד שירות צבאי משמעותי בקרב השמיניסטים


"השירות הצבאי תורם רבות לגיבוש אישיותו של כל צעיר ומקנה תחושת סיפוק אישי ומיצוי יכולות. זהו חלק חשוב בהוויה הישראלית, המהווה נדבך חשוב בעיצוב האדם כאזרח תורם בחברה. אני גאה בנתוני הגיוס ובמוטיבציה הגבוהים של בני העיר, המצביעים על נכונותם לשאת בעול הגנת העם והמדינה ועל הערכיות שמושרשת בהם מבית ומערכת החינוך. אחוז הגיוס באור עקיבא הם מהגבוהים בארץ ועומד על כ-84% ושאיפתנו היא לעלות את המספר הזה בשנים הבאות למאת האחוזים. זה תלוי בכם ואנחנו נעזור ונסייעה לכם בכל מה שתצטרכו". במסר זה פנה ראש העיר, שמחה יוסיפוב לתלמידי התיכונים באירוע.

במהלכו של היום הצה"לי, הראשון מסוגו בעיר, התקיים הפנינג ענק בהשתתפות להקת פיקוד צפון אשר הקפיצה את התלמידים ועשרות קצינים וחיילים מחיל החינוך אשר הסבירו לשמיניסטים אודות החילות והתפקידים השונים בצה"ל. התלמידים, שנמצאים בתהליכי "צו ראשון" או לפני שיבוץ קיבלו הסבר על תהליכי הגיוס ושלבי המיון מפי מנהל לשכת גיוס חיפה, סא"ל דורון רובין, אשר סיפר להם את סיפורו האישי ותרומתו של השירות הצבאי לחייו.

בני הנוער צפו בהצגה קומית של אלתורים שהומחזה ע"י תיאטרון "הנפש", וביצעו בהשתתפות תלמידים מהקהל המחשות היתוליות מההווי הצבאי ושלבי ההכנה לצה"ל. בהמשך התנסו בפעילויות אקסטרים מהנות שנתנו להם טעימה קטנה של השירות הצבאי : טיפוס על קיר, ירי בכדורי צבע, קליעה בחץ וקשת, קעקוע של סמלי חילות צה"ל השונים ועוד.

החשיבות שעיריית אור עקיבא רואה בעידוד צעיריה לגיוס ושירות משמעותי ואיכותי, ניכרת בפעולות השונות והרבות הנעשות במסגרת מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית. אחד מביטויה האחרונים הוא מינויה של רכזת צבא וקהילה, שוש יוחננוב, קצינה בצבא הקבע בחיל השלישות לשעבר, שנכנסה לתפקידה לפני מספר חודשים. יוחננוב, ילידת העיר, פועלת מול בתי הספר ולשכת הגיוס מטפלת באופן פרטני בבעיות ושאלות של כל מלש"ב ואמונה על הדרכת הצעירים ולוויים עד לשערי הבקו"ם .

"נתוני הגיוס באור עקיבא והמוטיבציה לשירות הם מהגבוהים במה הארצית", מספרת יוחננוב "מטרתנו היא לעודד את הנוער לשירות משמעותי בתפקידי לחימה, גיוס לתפקידי יתר איכות, מקצועות טכניים ומיצוי קצונה. מספר העתודאים בעיר הולך וגודל משנה לשנה. כרגע אנחנו שמים דגש מיוחד למניעת נשירה במהלך השירות ועידוד לשרות של אוכלוסיית הבנות שלא מתגייסות מסיבות מסורתיות".

מפקד המרחב הצפוני במערך המגן של חיל החינוך, סא"ל מושון לוי דיבר אף הוא עם התלמידים על חשיבות התרומה והנשיאה בעול הביטחוני: "זה כבוד גדול להיות שותפים לעשייה הערכית והחינוכית באור עקיבא להכנה לצה"ל. השירות הצבאי זהו לא רק חובה אלא גם זכות גדולה של כל אזרח במדינה ישראל להחזיר ולתת את תרומתו למדינה שנתנה לו כך הרבה".

"השירות הינו חוויה מעצבת שמי שחווה אותה יוצא אחרת ממה שהתחיל אותה. התקופה מזמנת אתגרים ומשימות, זהו מקום בו מכירים חברים ונפגשים אנשים מכל קבוצות החברתיות. צה"ל עושה כמיטב יכולתו בכדי לאפשר לכל אחד לשרת לפי יכולתו,כ ישוריו וכישרונותיו. כל דור מאז קום המדינה נושא בנטל שבלעדיו לא תוכל מדינת ישראל להתקיים-כל דור ותורו להיכנס מתחת לאלונקה. אני בטוח שבני העיר אור עקיבא ימשיכו לתרום תרומה לביטחון ישראל באמצעות שירות משמעותי בצה"ל", סיכם סא"ל לוי.


האירוע נערך בשיתוף עם מרכז צעירים מסלולים,המתנ"ס, היחידה לקידום הנוער, אגף החינוך ובתי הספ
Прочитали: 499 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


12-03-2011, 20:09

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31