אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חדשות פוליטיקאים בישראל » המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום: אין מקום להצבת דרישות מוקדמות למשא ומתן, שולחן הדיונים הוא המקום בו ידונו הסוגיות ותביעות שני הצדדים


המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום: אין מקום להצבת דרישות מוקדמות למשא ומתן, שולחן הדיונים הוא המקום בו ידונו הסוגיות ותביעות שני הצדדים


המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום: אין מקום להצבת דרישות מוקדמות למשא ומתן, שולחן הדיונים הוא המקום בו ידונו הסוגיות ותביעות שני הצדדים

המשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום: "אין מקום להצבת דרישות מוקדמות למשא ומתן, שולחן הדיונים הוא המקום בו ידונו הסוגיות ותביעות שני הצדדים""החלטת הקבינט לגבי הקלה במעבר הסחורות לרצועה מיושמת במלאה. הגענו למצב בו עוברות יותר סחורות לרצועה מאשר הצד השני מסוגל לקלוט, דבר המעיד על כך שאין משבר הומניטארי ברצועה." הבהיר השר שלום

המשנה לראש הממשלה, השר לשיתוף פעולה אזורי, סילבן שלום סייר היום במעבר כרם שלום ובמעבר ארז יחד עם מתאם הפעולות בשטחים, האלוף איתן דנגוט, מפקד אוגדת עזה תא"ל אייל איזנברג וראש מנהלת המעברים, כאמיל אבו רוקון.

השר שלום קיבל סקירה על מעבר הסחורות בכרם שלום וסייר בשטחי המעבר. השר שלום: "אנו עדים לכך שהחלטת הקבינט להקלות במעבר הסחורות מיושמת במלאה. כיום עוברות בין 250 ל - 280 משאיות לעומת 80 שעברו בעבר. הרחבת מעבר הסחורות שאנו מאפשרים הוא מעבר לביקוש ברצועת עזה." עוד הוסיף השר כי הרחבת מעבר הסחורות הינה עבור אזרחי הרצועה "המדיניות של ישראל נכונה ונותנת מענה לטווח ארוך הן לצרכים ההומניטאריים של האזרחים ברצועה, הן מבחינה בינלאומית והן כמענה למשטים עתידיים אשר היום ברור לכולם שהם משטים פוליטיים אשר אין להם כל צידוק ואין בהם דבר מלבד יצירת פרובוקציה."

השר שלום: "הבעיה ההומניטארית היחידה ברצועת עזה היא שגלעד שליט עדיין בשבי, ללא ביקורים ובבידוד מוחלט. אני מצפה מהקהילה הבינלאומית שדואגת למעבר הסחורות לפעול באותו המרץ לשחרורו של החייל החטוף" .

השר שלום ציין גם כי ניכר שכל הגורמים הרלוונטיים פועלים על מנת שמעבר הסחורות יתבצע בצורה היעילה והמקצועית ביותר ושיבח את מתאם הפעולות בשטחים ואת ראש מנהלת המעברים במשרד הביטחון, על הפעולות שם נוקטים. "כבר היום מתכוננים במעבר לחורף ומניחים את התשתית כך שהמעבר יהיה פעיל גם בשעות הלילה." בנוגע לעובדה שהמעברים מהווים מטרה לירי מהצד הפלסטיני אמר שלום כי אלה המנסים לפגוע במעבר הם בעלי אינטרסים. תפקודו של המעבר גורם לפגיעה בסחורות מוברחות שהם מעבירים ומחליש את כוחם. ישראל הגיבה בעבר ותמשיך להגיב בתקיפות על כל ירי טילים לכיוונה, "לא ניתן לזרמים קיצוניים ולארגוני הטרור הפועלים ברצועה לחזק את כוחם ברצועה תוך פגיעה בראש ובראשונה באזרחים החיים שם". אמר השר שלום.

בהתייחסו לשיחות הישירות עם הפלסטינים אמר השר שלום כי אין כל מקום לדרישות מוקדמות מצד הפלסטינים "דרישות מסוג זה לא הועלו בעבר, לא ע"י עראפת ולא ע"י אבו מאזן עצמו והדבר לא פגע באפשרות להגיע להישגים, כפי שאנו למדים ממגעים שהתקיימו בעבר בין הצדדים" הוסיף השר שלום. "מקומן של תביעות ודרישות הינו על שולחן המשא ומתן, בעת שיחות ישירות בין הצדדים" אמר השר שלום והוסיף כי "גם לנו יש דרישות כמו הכרה במדינת ישראל, הפסקת ההסתה ועוד, אך אנו לא מציבים אותן כתנאי מוקדם להידברות".

השר שלום הדגיש כי הוא יעמוד על כך שההחלטה על הקפאת הבנייה תסתיים בתום עשרת החודשים עליהם הוחלט בהחלטת הקבינט "כל שינוי מהחלטה זו פרושו הכרעה לגבי הסדר הקבע ולא יתכן שהכרעה מסוג זה תתקבל שלא כחלק מתהליך המשא ומתן" הבהיר השר.

"אני מקווה שבעקבות חידוש השיחות יוסר הוטו הפלסטיני על שיחות בדרגים מיניסטרילים ונוכל לשוב ולעבוד על שיתופי פעולה כלכליים לטובת האזור כולו" סיכם השר שלום.
Прочитали: 617 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


31-08-2010, 10:08

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31