אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חדשות פוליטיקאים בישראל » סעודת איפטאר של פעילים מהמגזר הבדואי עם ח"כ רוברט טיבייב


סעודת איפטאר של פעילים מהמגזר הבדואי עם ח"כ רוברט טיבייב


ח"כ טיבייב הגיע לבית משפחת אלקרינאווי, והתארח אצל פעילי קדימה סלים ועטיה אלקרנאווי ובני משפחתם, יחד בסעודת איפטאר חגיגית לשבירת צום הרמדאן בנוכחות בכירי המשפחה הצעירים, ח"כ טיבייב התקבל בחום מתומכי קדימה ברהט, וצעירים חדשים שמוכנים להצטרף.
סלים אלקרינאווי, המארח, כמשמש יו"ר עמותת העידן והמזמין בירך את ח"כ בשירה על הקווקזים והבדואים תוך שמת דגש על הישגיו ופועליו של טיבייב למען המגזר ומדינת ישראל.
כשהתאחר ח"כ טיבייב אצלנו מסרנו לו את הצעת החוק המצורפת, לסעד למשפחות ותמיכה בילדים.

לכבוד,

ח"כ רוברט טיבייב

יו"ר אגודת ידידות טורקיה ישראל

חבר וועדת כלכלה

הנדון:הצעת חוק תוספת קצבת ילדים לנשים עקרות בית

העשייה של זרועות השלטון צריכה לנבוע מהיסוד מהבסיס, כאשר האדם נתמך בעודו קטן הוא יכול לבנות לעצמו מערכת חיים יציבה מבחינה חברתית, כלכלית וחינוכית,ולכן צריך לחזק את הבסיס בכך לענות על הדרישות של הילד.דבר זה ימומש במידה ויהיה לילד הדברים הבסיסיים,שפעם היו ביגוד אוכל שינה,היום זה יותר קניית מחשב והכרתו,מורה פרטי שצריך ,מערכת לימודית מיוחדת ועוד .

בהצעה זו ברצוני להודיעך ,על המצב אליו נקלעה המשפחה הגרעינית הגדולה באוכלוסייה הבדואית בפרט ובאוכלוסייה הישראלית בכלל,בשל הקצבה הנמוכה,שמקבלים הילדים ,היום.כל ילד מקבל 150 שקל קצבה לחודש,במיוחד בקרבת נשים לא עובדות,ואין להן כל מקור פרנסה.

מהניסיוני האישי -זה לא מספיק אפילו לשבוע ימים.

קצבת ילדים היא תשלום חודשי המשולם להורים על ידי המוסד לביטוח לאומי במטרה לסייע להם בהוצאות השוטפות הנדרשות לגידולם. הקצבה משולמת להורים החיים בישראל שבחזקתם ילדים עד גיל 18. זכאותו של ילד נפסקת לאחר שהות של למעלה משלושה חדשים בחו"ל או לאחר נישואיו.

קצבאות הילדים הם חלק בלתי נפרד מהביטחון הסוציאלי,תשלום קצבת ילדים מעיד על אחריותה של מדינת ישראל לאזרחיה,ורווחת הילדים ומשפחותיהם .מדינת ישראל מכירה באחריות חלקית שהיא משלמת רק 150 כי מחיר זה אינו מספק הדברים הבסיסיים של צרכי החיים החיוניים.

בהקשר המוצע יש כמובן להעלות גם את הטיעון המתבקש יש להוסיף קצבאות ילדים מפני שהם מיועדים לילד ולא למשפחתו. אנחנו גרים בישראל לא גרים בהודו או באפגנסאטן,רמת החיים עולה ,ישנם עלויות גבוהות,המצב של הילד מדרדר מול הפיתוח והאתגרים במיוחד בקרב נשים לא עובדות.

מטרת חוק זה היא להבטיח שוויוניות בין המשפחות בהן נשים עקרות בית ובין נשים עובדות,צמצום פערים,לתקן את האי שוויון בהתחלקות ההכנסה.

העמותה שלנו מאמינה כי אם יהיה תיקון או הצעת חוק חדשה ,רמת החיים של האוכלוסייה הבדואית בפרט והישראלית בכלל בקרב נשים לא עובדות ישתפר,ויהיה שיפור ניכר במערכת החינוך והרווחה,הבטחת הדברים הבסיסיים מביאים לשקט חינוכי וחברתי.

לכן אני מבקש שההצעה תעלה על סדר היום בכנסת וזאת שמדינתנו ישראל מחויבת לסוציאליסטיות כפי מחביותיה לביטחונה.

בכבוד רב,

אלקרינאווי סלים

יו"ר עמותת העידן החדש

לפיתוח המגזר הבדואי
Прочитали: 770 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


2-09-2010, 09:24

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.

קטגוריות

חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31