אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חדשות פוליטיקאים בישראל » דבריה של יו"ר האופוזיציה באירוע הרמת הכוסית המסורתי של קדימה לרגל השנה החדשה


דבריה של יו"ר האופוזיציה באירוע הרמת הכוסית המסורתי של קדימה לרגל השנה החדשה


דבריה של יו"ר האופוזיציה באירוע הרמת הכוסית המסורתי של קדימה לרגל השנה החדשה

זה באמת מרגש לראות את האולם המלא עד להתפקע, תודה לחברי חברי הכנסת, חברי סיעת קדימה, שמנהלים את המאבק על דמותה של מדינת ישראל בכנסת ומחוצה לה. ככה עשינו בשנה הקודמת וככה נעשה בשנה הבאה. סיעת קדימה היא לא רק הגדולה בכנסת, אלא האיכותית והטובה מכולם. ראשי ערים שהגיעו הנה, פעילים שהגיעו מכל רחבי הארץ, רבותי, שנה טובה, רמאדן קרים.

אלו ימים של חשבון נפש ציבורי, שיכולים להפוך לימים של תקווה. השנה שחלפה מציבה בפנינו סימני קריאה, סימני קריאה חברתיים ואלימות בלתי נתפסת ברחובות. רצח של נשים על ידי בני זוגם, רצח של ילדים על ידי אביהם, בני נוער שרוצחים בכיכר על סירוב לתת סיגריה. ימים של הקצנה בין חרדים לחילונים. עברנו שנה של מאבקים אם יבנה או לא יבנה חדר מיון כי צריך, אבל יש קברים. מאבקים על גיור - ואני מאוד מקווה שאף אחד לא יבטל את הגיור הכל כך חשוב של חיילי צה"ל.

ראינו הפרדה בין גברים ונשים בתחבורה ציבורית, לפני שבועים פורסמה ידיעה שלרגע חשבתי שהיא לא קורה בישראל, על זמר שקיבל מלקות מכוון שהוא שר בפני קהל מערוב של גברים ונשים. ראינו שנה שהתחדדה בה אפליה, אפליה במערכת החינוך, וזה לא משנה אם זה ילדות ספרדיות בעמנואל או ילדים אתיופים. זו היתה שנה של קיטוב חברתי, שנה שבה החלשים הופכים להיות חלשים יותר. רבותי, מה קרה לנו?

זה קורה כי זו השנה שלא היתה ממשלה בישראל. שרים יש הרבה, ישיבות יש הרבה. אין ממשלה שיש לה חזון ואין רה"מ שיש לו דרך. ושאין חזון ואין דרך זה מה שקורה ברחובות של מדינת ישראל.

אני רוצה שישראל תחזור להיות המדינה שכל אזרח גאה להיות בה, המדינה שהרווחנו ביושר את הזכות להיות ישראלים גאים. החל מהמאבק על הקמת המדינה, המשך בעליה שלא תאומן ממדינות ערב, אירופה וחבר העמים ואתיופיה. אין מדינה שיכולה לקלוט בכזאת דאגה את כל העולים שהגיעו אליה. פיתחנו טכנולוגיות מדהימות, הייטק, מדינה שקורנת לעולם. הרווחנו את זה ביושר ואנחנו רוצים להיות ישראלים גאים. גאים בכמה דברים שתמיד ילוו אותנו. האחד בנצחונות שלנו, בהתמודדות הקשה והנמשכת מול אלה שעדין לא קיבלנו את הקיום שלנו. והשני בערכים שלנו. בערכים שהמשיכו ללוות אותנו גם שבגדי החאקי של אז הפכו לג'ינס של היום. גם שהכובע טמבל ירד מהראש. תמיד הרגשנו את אותה תחושה של ערבות הדדית. משהו שמחבר את כולנו כאן, בארץ הזאת לארץ הזאת. חרדים חילונים, מרכז ופריפריה.

והדבר המשותף הזה הוא המקום שאליו החברה הישראלית צריכה לחזור. ואנחנו לא צריכים להגדיר את עצמינו לפי מה שהאוייבים שלנו רוצים לעשות לנו נמאס לי מרטוריקת הפחד. הפחד משתק, אין לו תקווה והמכנה המשותף שלנו הוא מה שאנחנו בזכות עצמינו ולא מה שהאוייבים רוצים לעשות לנו, אלא איך אנחנו רוצים לחיות כאן. על מה נחנך את הילדים שלנו, כי גם להם ואולי בעיקר להם מגיעה את אותה תחושת שייכות שתשאיר אותם ואת בניהם ואת נכדיהם כאן במדינת ישראל עם אותה תחושה שיש ערך אמיתי לחיים כאן.

המאבק על הקיום והמאבק על הערכים קשורים זה בזה כי ערכים זה מה שמלווה את חיילי צה"ל. השנה הזאת היתה גם השנה בה ישראל הפכה להיות פחות ופחות מובנת בעולם וגרוע מזה, הביקורת הפכה להיות ממוקדת בצה"ל, באופן שפוגע ביכולת שלו לפעול. וכולנו ראינו את הדרמה הבינלאומית המיותרת סביב המשט. ויש לי ביקורת רבה על הממשלה ועל התנהלותה. ממשלה שנגררה לחמש וועדות חקירה עם מעורבות בינלאומית בפעילות צה"ל. רה"מ שהסיסמא שלו היתה חזק על החמאס ורץ לפתוח את הסגר על עזה.

אך אנחנו לא ישבנו מנגד כשהעולם תקף את צה"ל, במקום להיות מתסוכלים, במקום לומר שאי אפשר לשנות הלכנו ממקום למקום והגנו על מדינת ישראל. לא על הממשלה, על המדינה. אפשר להגן על המדינה, צריך להגן על ערכי צה"ל, והעולם לא יגיד לנו מי הם החיילים שלנו.

ולא היינו צריכים את תמונות הנוראיות שגרמו כאב לב לכולנו, כדי לדעת שאם החיילים ירו לא היתה להם ברירה. אנחנו לא צריכים שהעולם יגיד לנו כי החיילים האלה הם הילדים שלנו. ואנחנו יודעים מה הערכים שאנחנו מקנים להם, ושהם לובשים מדים הערכים לא משתנים, הם אותם ערכים והם תמיד יהיו הגאווה שלנו.

שנה לא פשוטה עברה על צה"ל ולא רק בגלל הביקורת הבינלאומית על צה"ל. לא הכנסתי ולא אכניס את צה"ל למגרש הפוליטי, אני כן רוצה לאחל לצה"ל מבמה זאת שנה טובה - מאחרון החיילים ועד לרמטכ"ל.

והשנה הבאה היא שנה של חילופי רמטכ"לים, ואני רוצה לומר תודה בשם כולכם לרמטכ"ל היוצא, גבי אשכנזי. הייתי שם יחד איתו בחדרי קבלת ההחלטות ועם ישראל חב לו תודה עצומה, על ההחלטות שבחלק הציבור לא מכיר, ויש רמטכ"ל שידע ברגעים קשים להפעיל שיקול דעת נכון, לקבל החלטות נכונות, כשהוא רואה מול עיניו - ואין לי ספק בכלל, את מדינת ישראל, אזרחיה וחייליה. על כך מגיעה לו תודה ענקית - אלה המילים שהוא צריך לשמוע היום ולא שום דבר אחר.

ואאחל כמובן גם לרמטכ"ל הנכנס, שיכנס בשנה הבאה בהצלחה. האתגרים בפניהם ניצבת מדינת ישראל, אתגרים בפניהם יעמוד כל רמטכ"ל, מחייבים את הפסק הבחישה בעבר, ותקופת כהונה קצובה שלא תלויה בפוליטקאי זה או אחר. תנו לצה"ל לעמוד באתגרים האלה, תנו לצה"ל לנצח.

בתוך השנה הזאת ומול הממשלה הבעייתית הזאת צמחה קדימה כאלטרנטיבה ראויה. קדימה התחזקה בשנה האחרונה, אנחנו רואים ואנחנו מרגישים את זה. אתם יודעים למה קדימה התחזקה. אבל מאחר והשנה הזאת בעיני ובעיני הציבור היתה שנה רעה וכפי שאמרתי לפני הבחירות, קודם המדינה, אחרי זה המפלגה ואז אנחנו - קראנו לממשלה לשנות את המדיניות שלה וככל שעובר הזמן מסתבר שהאלנרנטיבה היחידה היא האלטרנטיבה לחיים כאן היא אותה אלטרנטיבה שקדימה הציגה לפני ואחרי הבחירות.

ואנחנו מתחילים לראות היום את מה שרה"מ קרא לאחר הבחירות כ"גוש הימין". אותה קואליציה שלא רוצה להגיד 2 מדינות לאום. אותו שר חוץ שעזב את הממשלה הקודמת, לטענתו, בגלל תהליך אנאפוליס ושר פנים שאמר שהוא לא מוכן לשבת בממשלה אם רק ידונו על ירושלים. הממשלה הזאת בזבזה שנה וחצי והמו"מ צריך להמשיך. קדימה מאחלת לרה"מ ישראל הצלחה וזה הרבה יותר ממה שאומרים לו שרים בממשלה שלו.

ושרי הממשלה הזאת מלווים את התהליך בהודעות על כישלון עוד לפני שהוא התחיל. ואני אומרת להם אין לכם זכות לקחת את התקווה מאזרחי מדינת ישראל. אנחנו נציג את הקול החד והברור של קדימה והמשך השיחות משמעותו המשך הדרך. הסדר עם סידורי ביטחון הוא אפשרי, הסדר השומר על ישראל הוא אפשרי. הסדר שנותן מענה שלם לתביעות הלאומיות שלנו ושלהם, הסדר המסיים את הסכסוך הוא אפשרי, הוא אפשרי אם רק תרצו. אם רה"מ, אם רק תרצה. וגם כאן, כמו בצבא, אין לא יכול - יש לא רוצה.

ואנחנו בקדימה רוצים, בלי גמגום, בלי קריצה, העם בישראל רוצה הסדר. יש בישראל רוב להסדר, יש רוב פוליטי להסדר. למרות המחיר הכבד שנצטרך לשלם כדי להגיע להסדר, אנחנו מאמינים בהסדר, כי אנחנו יודעים איזה מחיר נשלם אם לא יהיה הסדר.

דיבורים נעימים לאוזן לא יספיקו, רה"מ יצטרך גם לקבל החלטות, לא החלטות איך שורדים - החלטות שבהם הוא כ"כ טוב, לא רק איך שומרים קואליציות – החלטות שבהם הוא מצטיין. אלא החלטות קשות, החלטות של ממש, החלטות שיש בהם מחיר אישי ופוליטי. החלטות שיש מי שיילחם נגדם בבית ובחוץ.

ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להרים ידיים. ההתנהלות שלנו תמשיך להיות ממלכתית, נתמוך במה שנכון ונבקר את מה שלא נכון - ועוד איך נבקר. עלינו אפשר לסמוך שנעשה את הדבר הנכון בכל התחומים. וקדימה תמשיך ותפעל בכל התחומים.

קדימה תמשיך לעסוק בשינוי שיטת הממשל, בזהות היהודית והישראלית, בחינוך וחוקי הגירה, דיור בר השגה, גיור, ופעילות חברתית לצמצום הפערים. קדימה תמשיך לעשות את כל מה שראש הממשלה והממשלה הזאת לא עושה. אין ממשלה בירושלים, אבל ישראל יכולה להיות אחרת. ומי יתן והשנה הבאה תהיה שנה שבה כל חייל חוזר לביתו בריא ושלם. וגם גלעד שליט.

שנה של שלום, שנה של הכרעות שיביאו להסדר, שנה של חוקה, שנה של שינוי שיטה, שנה של צמצום פערים, שנה של הבנה הדדית. שנה של קדימה. שנה טובה
Прочитали: 625 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


7-09-2010, 00:04

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31