אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חדשות פוליטיקאים בישראל » לבני עוקצת את נתניהו: "אנחנו לא יכולים להמשיך לדבר בסיסמאות


לבני עוקצת את נתניהו: "אנחנו לא יכולים להמשיך לדבר בסיסמאות


לבני עוקצת את נתניהו: "אנחנו לא יכולים להמשיך לדבר בסיסמאותושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני, נאמה הערב (שני) באסיפה השנתית של לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל והבהירה כי היא "תומכת מאוד" במשא ומתן ישיר עם הפלסטינים.

לבני. "אי אפשר להמשיך ולדבר בסיסמאות"
"אני תומכת מאוד בשיחות הישירות וחושבת שהיה צריך כבר מזמן להמשיך בהן מהמקום בו הופסקו" אמרה לבני והוסיפה כי היא "מצפה שלצד כל הסיסמאות שאנו שומעים כל יום, כל היום, יגיד כל אחד ביושר מה הוא רוצה להשיג - אדם שמבקש לקדם את קיומם של יהודים בכל ארץ ישראל - שיהיה ישר מספיק לומר שזוהי מטרתו ולא שתי מדינות לאום".

"מנגד", המשיכה יו"ר קדימה, "אני מצפה מכל מי שמבין שהאינטרס הישראלי הוא להגיע להכרעות שבבסיסן עקרון שתי מדינות הלאום - שיבין גם את המחיר שנדרש לשלם בכדי להגיע להסדר, מחיר קשה לכל ישראלי. ולאחר שהוא עונה לעצמו האם הוא מוכן לשלם את המחיר הזה ההתנהלות צריכה להיות בהתאם גם בחדר המשא ומתן".

לבני הבהירה כי לדעתה אי אפשר להמשיך ולדבר בסיסמאות - "אני מקווה שהשנה הזו תהיה שנת הכרעות. הכרעות שנדרשות לא בגלל שיש לחץ מנשיא ארה"ב או מהעולם אלא כי ההכרעות הללו נדרשות לעתיד שלנו. אנו לא יכולים להמשיך לדבר בסיסמאות ולשחק רק במגרש הפוליטי הפנימי - השאלה היא לא אם יהיה סכסוך כזה או אחר בממשלה אלא האם נסיים את הסכסוך עם הפלסטינים גם במחיר סכסוך בממשלה".

"מאמינה שהציבור בישראל בשל לקבלת הכרעות נדרשות"
פרסום בהתייחסה לתקופת החגים אמרה לבני כי "אנו נמצאים בימים של חשבון נפש - הימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים. ישנה נטייה להסתכל על ההחלטות שצריכות להתקבל באופן נקודתי ועל התרגומים הפוליטיים שלהן - כל אחד מהפוליטיקאים צריך לומר קודם כל את האמת לעצמו ורק אחר כך לציבור".

"אם החזון שלנו הוא קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית - אנחנו צריכים להגיע להסדר על בסיס עקרון שתי מדינות הלאום כביטוי מלא לאינטרס הישראלי". עם זאת הבהירה יו"ר האופוזיציה כי ישנה קבוצה שזהו אינה חזונה - "החזון שלה הוא קיומם של יהודים בכל חלקי ארץ ישראל - בין הים לירדן. מדובר בשתי השקפות עולם שונות לחלוטין ואין דרך לקבל החלטה במשא ומן עם הפלסטינים אם אתה לא יודע לאיזה מקום אתה רוצה להגיע".

עוד הבהירה לבני כי למרות הסתייגותה מהתנהלות הממשלה היא תומכת בקיומן של שיחות - "מכיוון שאני מודעת לגודל ההכרעות ולחשיבות בתמיכה ציבורית כאשר נגיע אליהן - אמרתי כל העת, גם לנתניהו, שקדימה תתמוך בתהליך ובהכרעות שצריכות להתקבל. לצד התהליכים השליליים של התקופה האחרונה ולצד תהליכי הדה לגיטימציה והקמת וועדות החקירה הבינלאומית, החל גם תהליך חיובי של התפכחות. אני מאמינה שהציבור בישראל בשל היום לקבלת ההכרעות הנדרשות".
Прочитали: 530 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


15-09-2010, 08:59

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31