אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חדשות פוליטיקאים בישראל » ההקפאה לבדה אינה מספיקה להצטרפות קדימה


ההקפאה לבדה אינה מספיקה להצטרפות קדימה


ההקפאה לבדה אינה מספיקה להצטרפות קדימה

ביממות הקרובות יתבהר האם נתניהו ממשיך את ההקפאה, ממשיך את הבנייה או חותר לפיתרון קסם שיספק את הפלסטינים, שאר העולם והפייגלניסטים שאצלו בבית. כשחושבים על זה, תחת ממשלת קדימה התנהל משא ומתן יותר פרודוקטיבי, ללא הקפאה הרמטית של הבנייה ומבלי שישראל נדרשה לשלם מחירים אדירים בדיפלומטיה הבינלאומית | בפגישה בין לבני למופז נדון תרחיש הצטרפות קדימה לממשלה.

דריכות שיא במערכת הפוליטית עם סיום הקפאת הבנייה בחצות. גורמים בכירים בליכוד מעריכים כי לא יהיה מנוס משינויים פוליטיים במבנה הממשלה בקרוב על רקע המשא ומתן המדיני. אהוד ברק כבר מאותת כי אם תחודש הבנייה הוא אינו פוסל פרישה מן הממשלה ומנגד, בליכוד ובמפלגות הימין מאיימים כי אם תימשך ההקפאה - הממשלה תיפול.

נכון לאמש לא מתוכנן כינוס של הקבינט לאשר את הארכת ההקפאה, ומשמעות הדבר היא כי החל בחצות לא יוכלו עוד פקחי הבנייה של משרד הביטחון לעצור את הבנייה בהתנחלויות והיא תתחדש. ההערכה היא כי במקרה כזה, ואם יו"ר הרשות הפלשתינית אבו מאזן יממש את איומו לפוצץ את המו"מ המדיני שרק החל, תיאלץ העבודה לפרוש מהממשלה.

מי ששותף להערכות על פרישה צפויה של מפלגת העבודה מהקואליציה הוא יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין. לדבריו, על הממשלה להיערך לתרחיש הזה לקראת חידוש מושב הכנסת בעוד כשבועיים.

בצד השני נמצאים חברי הכנסת ושרי הליכוד והמרכיבים הנוספים בקואליציה שמאיימים כי הממשלה תספור את ימיה לאחור אם תוארך ההקפאה. ההערכה היא כי אם נתניהו יחליט להאריך את ההקפאה, יהיה עליו לתאם את המהלך עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן וכן עם יו"ר ש"ס אלי ישי. אם יצליח נתניהו לגייס גם את הסכמותיהם של השרים משה (בוגי) יעלון ובני בגין למהלך פשרה בנושא, יבטיח לו הדבר שקט גם בתוך הליכוד, אף שנראה כי מדובר במשימה קשה ביותר נכון לעכשיו.

יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי יעקב כץ (כצל'ה) הודיע לראש הממשלה כי אם הבנייה תתחדש ומפלגת העבודה תפרוש, תסכים מפלגתו להצטרף לממשלה ולמנוע הפלתה. נתניהו לא ירצה את החיבוק הזה מגוש הימין. משמעותו היא חיסול המשא ומתן המדיני והדרדרות נוספת במעמדה של ישראל בעולם.

בשבוע שעבר נפגשה יו"ר קדימה, ציפי לבני, עם שאול מופז לצורך יישור הדורים ולקראת פתיחה אפשרית של מו"מ קואליציוני לצירוף קדימה לממשלה בקרוב. מופז, שגילה "גישה קונסטרוקטיבית" לדברי מקורבי לבני, שב והציג בפניה את עיקרי תוכניתו המדינית והשניים קבעו להמשיך ולהידבר.

אל לקדימה להסתפק בהארכת ההקפאה. חבל שנדרשנו להקפאה מלכתחילה אבל זה טבען של ממשלות ימין : הן מדברות בקולות רועמים עם מסרים ימניים אבל בפועל גוררות אותנו למדיניות שמאל רדיקאלית ולעמדת נחיתות שאף אחד לא כפה עלינו על עליית נתניהו לשלטון. כדי להעניק לנתניהו את חבל ההצלה קדימה חייבת לקבל לידיה ערבויות ברורות למידת רצינותו של נתניהו בקידום התהליך המדיני. וישנה עוד אפשרות : קדימה יכולה להעניק לו רשת ביטחון יציבה גם ללא כניסה לממשלה. באופן הזה היא תנהג באופן אחראי מבחינת ממלכתית אבל תבדל עצמה מממשלת הליכוד לקראת הבחירות הבאות.
Прочитали: 550 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


26-09-2010, 23:24

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31