אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חדשות פוליטיקאים בישראל » אקוניס : נתניהו ביקש ממנכ"ל משרדו לבחון את הורדת מחירי הדלק


אקוניס : נתניהו ביקש ממנכ"ל משרדו לבחון את הורדת מחירי הדלק


ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש ממנכ"ל משרדו אייל גבאי לבחון את הורדת מחירי הדלק", כך אמר הבוקר סגן יו"ר הכנסת, ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד) ל-TheMarker בכנס ישראל 2021. אקוניס שוחח עם נתניהו והסביר לו כי העלאת הבלו על הדלק בתחילת החודש היתה משגה. לדבריו, לא היה צריך להביא לכך שמחירי הדלק יחצו את 7 השקלים ויש לתקן זאת. נתניהו הבטיח לאקוניס שגבאי יגבש הצעת החלטה.

ההצעה להעלות את הבלו על הדלק הועלתה על ידי פקידי האוצר כפתרון לחסר התקציבי. אקוניס יוצא נגד כוחם של פקידי הממשלה וטוען שישראל הפכה למדינת "פקידותיסטן".

מדוע אתה יוצא נגד הפקידים, הלא הם שומרי הסף בממשל?

"אין כמעט רוטציה בתפקידים של פקידי הממשלה שיושבים לעיתים שנים רבות בתפקידם. הפקידים מייצגים את דעתם ולא תמיד את עמדותיהם של השרים המופקדים עליהם. הנה בוועדת הכלכלה נערכו דיונים רבים על המעבר מהזכיונות בטלוויזיה המסחרית לרישונות. שאלתי את הפקידים מה עמדת שר האוצר והם השיבו כי יש את עמדת המשרד. ישראל לא יכולה להיות מדינה פקידותית".

בכל זאת השירות הציבורי בישראל הוא יציב בעוד הממשלות מתחלפות אחת ל-3 שנים. איך מחזקים את הממשל כדי שיוכל לשרוד ולגבש תוכניות לטווח הארוך?

"אני חושב שהדרך העיקרית לחזק את הממשל היא באמצעות העלאת אחוז החסימה. בשנים 1984-1988 כיהנה ממשלת אחדות בישראל במשך 4 שנים כיוון שהיא הורכבה משתי מפלגות גדולות, הליכוד והעבודה, שבכל אחת מהן היו יותר מ-40 מנדטים, וכך הן יכלו לשמר את הממשלה כממשלת אחדות וממשלה יציבה. מאז חל כרסום בכוחן של המפלגות הגדולות והן הצטמקו. כתוצאה מכך הקואליציונות והממשלות בישראל נשענות על מספר גבוה יותר של מפלגות וחשופות וכך היציבות של הממשלות קטנה. אני מקווה שבשנת 2012 אחוז החסימה יגדל ל-5% ומספר המפלגות יקטן".

אבל אתה יודע שהמפלגות החרדיות והערביות יתנגדו לכך?

"אני מקווה שהמפלגות הגדולות יצליחו לדחוף את את העלאת אחוז החסימה".

הכנסת עוסקת בדברים יומיומיים. מדוע שאתם לא תקיימו דיונים עם מגמה להערכות לטווח הארוך?

"יש מקום שוועדות הכנסת יקיימו דיונים עם השלכות ארוכות טווח, אני מקווה שההמלצות שיוגבשו בכנס זה יגיעו לוועדות הפנים, החוקה, הכלכלה והחינוך לצורך חקיקתן והשפעה בתחומים אלה לטווח הארוך".
Прочитали: 577 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


14-01-2011, 15:16

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31