שטרית אני גאה בך


תומכי מפלגת קדימה וחבריה צריכים להצדיע למאיר שטרית, שהפגין השבוע מנהיגות בקדימה, כאשר בניגוד לדעת הקהל הפופוליסטית החליט להגיעה ולתמוך בהפגנת השמאל.

תומכי מפלגת קדימה וחבריה צריכים להצדיע למאיר שטרית, שהפגין השבוע מנהיגות בקדימה, כאשר בניגוד לדעת הקהל הפופוליסטית החליט להגיעה ולתמוך בהפגנת השמאל. שטרית הגיעה להפגנה, למרות שהוא אינו מזדהה עם פעילות הארגונים השמאלנים שהיו בהפגנה, כי הוא מבין "שקנה האקדח" שהיום מכוון כלפי ארגוני השמאל מחר יכול להיות מכוון כלפי קדימה, וכלפי אזרחים אחרים במדינה. בצעד מנהיגותי לכן הוא גינה את הכוונה של מפלגת ליברמן והקיצונים בליכוד לחסל את ארגוני השמאל, כשהוא מתריעה מההשלכות העתידיות של רדיפת השמאל על הדמוקרטיה הישראלית, ופחות עוסק בויכוח המדיני. כחבר ופעיל בקדימה אני גאה בכך ששטרית נכח בהפגנה, אבל באותו מידה אני מאוכזב מכך שלבני לא הגיעה להפגנה, ושוב "ויתרה" על המנהיגות שנדרשת ממנה כיושבת ראש האופוזיציה.

הוויכוח היום בחברה הישראלית הוא ויכוח הרבה יותר מהותי, מאשר הוויכוח בין מחנה הימין למחנה השמאל, לכן אסור למנהיגות קדימה להתעלם מהוויכוח הזה, והיא חייבת להביעה עמדה ברורה בנושא. מדובר על לא פחות מאשר ויכוח על מהות הדמוקרטיה הליברלית הישראלית, והיכולת שלה להתקיים למרות המשברים הקשים שעוברים עליה. ההצעות הקיצוניות, שמוצעות בכנסת, חדשות לבקרים, על ידי "מפלגת ליברמן" וחברי כנסת קיצוניים אחרים, אינן פוגעות רק בערבים או בארגוני שמאל קיצוני, הן פוגעות בראש ובראשונה בנו האזרחים. כל החלטה או פעילות בכנסת, שהמטרה שלה היא לדכא עמדה פוליטית כזאת או אחרת, נותנת עוד "סטירה" לדמוקרטיה הישראלית, ובעתיד תפגע בכל אחד ואחד מאיתנו האזרחים. באותו אופן שליברמן, האיש ששולט על המפלגה השלישית בגודלה בישראל, דורש היום לחקור ארגוני שמאל, כך מחר הוא יבקש להתחיל לחקור גם עיתונאים שמבקרים על מעשיו, אזרחים שפועלים כנגדו, או פוליטיקאים אחרים שלא מסכימים עם עמדותיו. כבר היום עולות בכנסת קריאות פשיסטיות לרדוף ולמגר אנשי שמאל, דבר שצריך להטריד את כל אזרחי המדינה, בין אם הם משתייכים למחנה הימין או למחנה השמאל.

עם ישראל נמצא היום במשבר גדול, כאשר ישנה התפרקות ערכית ושבר גדול בחברה הישראלית, שמאיים על היכולת שלנו להתקיים כחברה דמוקרטית ליברלית. מדובר בשבר זהותי וחברתי שמפצל ושובר את החברה הישראלית, כשלאט לאט נוצרים בה יותר ויותר בקיעים. פערים חברתיים הולכים ומתגברים, בידול גובר של אוכלוסיות גדולות בחברה הישראלית, חוסר נחת אזרחית, והתפוררות של מעמד הביניים הם רק חלק מהאתגרים הקשים שניצבים אל מול החברה הישראלית, שאינה מצליחה לייצר מנהיגות שתוביל אותה לעתיד טוב יותר. היציאה "מהבוץ" הזה שאליו נכנסה החברה הישראלית מותנית בכך שנצליח לייצר מנהיג שיסחוף את העם לעתיד טוב יותר, ולא יסתפק בהליכה אחרי מאוויים של העדר, שעד כה לא מצא את הדרך לבניית חברה בריאה וטובה יותר.

קדימה יכולה לייצר את המנהיגות שאליה עם ישראל מתפלל, אם היא תזכור שמנהיגות נשפטת בראש ובראשונה ביכולת שלה להנהיג ולהוביל, ותייצר בהתאם לכך עמדה אידיאולוגית ברורה, במקום להיסחף לפעילות פופוליסטית. ליברמן, ביבי, חלקים נרחבים בליכוד הם פופוליסטים, שמתחרים ביניהם על התואר המפוקפק מי ימני יותר, מי חזק יותר, ומי אלים יותר, מה שהופך אותם ממנהיגים למונהגים. לקדימה אסור להיכנס לתחרות ההרסנית הזאת, והמפלגה צריכה לזכור שתפקידה הוא בראש ובראשונה להתוות דרך לעם, ולא רק להישמע לקולות העדר.


השבוע שטרית התנהג כמנהיג כשהתווה דרך והתנגד למגמות הפשיסטיות של הממשלה, ולבני ושאר הנהגת קדימה בחרו להיות המונהגים בגלל שיקולים פופוליסטיים מוטעים. העם מצפה מקדימה להפגין מנהיגות ולכן ללבני אסור להתפשר כמו שהיא מתפשרת בשורה של נושאים שעליהם היא לא מביעה עמדה, והיא צריכה במקום זאת לצעוד בראש קדימה ולהביא לעם בשורה.


לבני אנחנו מצפים ממך להוביל את העם, ולא להיות מובלת על ידי העם.
Прочитали: 547 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


17-01-2011, 01:11

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31