אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חדשות פוליטיקאים בישראל » נתניהו מופתע: לא ידעתי על בתים שלא מחוברים לחשמל במגזר הדרוזי


נתניהו מופתע: לא ידעתי על בתים שלא מחוברים לחשמל במגזר הדרוזי


נתניהו מופתע: לא ידעתי על בתים שלא מחוברים לחשמל במגזר הדרוזי

סגן יו"ר הכנסת ח"כ מגלי והבה פנה היום לראש הממשלה בדיון שהתקיים היום בוועדה לענייני ביקורת המדינה בנושא מערך הכבאות והביע ביקורת חריפה על הימנעותה של הממשלה לעדכן את תוכניות המתאר ביישובי המגזר הדרוזי על מנת לאפשר חוקית את זרימת החשמל בבתיהם: "יש לך אוכלוסיה דרוזית בשנת 2011 שאינה מקבלת אפילו את הזכות הבסיסית להתחבר לחשמל", טען ח"כ והבה. נתניהו המופתע בתגובה: "עדיין בתים ביישובים הדרוזים לא מחוברים לחשמל?"

ח"כ והבה הפתיע היום את ראש הממשלה כאשר דיווח על העדר חיבורי החשמל ביישובי המגזר הדרוזי בדיון בו השתתף בוועדה לענייני ביקורת המדינה של הכנסת בנושא דוח המבקר על היערכות שירותי הכבאות למצבי חירום. במהלך הדיון, בו השתתפו משפחות הנספים באסון הכרמל, נכחו גם בני משפחת כיוף אשר קרוביהם קפחו את חייהם במהלך אסון הכרמל כתוצאה מהרעלת גז הגנראטור, אשר מהווה עבור משפחות רבות את האלטרנטיבה הבלתי חוקית לזרימת חשמל בבתיהם.

לדבריו של ח"כ והבה, האזרחים המתגוררים ביישובים בהם משרד הפנים טרם אישר תוכניות מתאר מעודכנות נאלצים להעמיד תשתיות חשמל פיראטיות דרך בתים סמוכים, או לחילופין להתחבר באמצעות גנראטור ולהסתכן בנפשם, שכן חברת החשמל מנועה מלחברם בהעדר תוכניות מתאר ביישובם. "אסון הכרמל יכול היה לפסוח על בני משפחת כיוף מעוספיה, אשר מצאו את מותם לאחר ששאפו עשן רעיל מהגנראטור שסיפק את הגז הרעיל לזרימת חשמל בביתם, לו היה ראש הממשלה פועל בזמן", הזכיר ח"כ והבה על רקע הנתונים שמסר מבקר המדינה לפיהם בדו"ח דצמבר 2010 נדרשה הממשלה לתקן את הליקויים שיכלו למנוע את האסון.

"אני לא יודע מה ראש הממשלה עושה, עד שאינו יכול לפנות זמן לשוחח אישית עם המשפחות השכולות, אשר חלקן לא ידעו על הישיבה היום. ראינו את הפער בין התקציב הנדרש להקמת מערך הכבאות לבין מה שניתן למשרדי הממשלה בפועל, דבר שמוכיח שניתן היה להציל את המצב אם הממשלה הייתה מתפקדת ומקדישה את תקציביה במקום הנכון ולא עסוקה בלזגזג בהתייקרויות מצרכיה הבסיסיים של אזרחיה, אולי לא היינו יושבים פה היום", הוסיף ח"כ והבה.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה אשר נחלץ לעזרתו של נתניהו אשר הופתע לגלות כי קיימים מאות בתים ביישובי המגזר שאינם זכאים לזרימת חשמל חוקי בבתיהם, והשיב כי מדובר בבתים שנבנים בלי היתר ולכן חברת החשמל מנועה חוקית מלהזרים חשמל בבתיהם, אולם נמנע מלספר לחברי הוועדה על הפלונטר שיצר משרד הפנים כשלא אישר את תוכניות המתאר שיאפשרו לחברת החשמל לחברם באופן חוקי.

יאללה-קדימה
Прочитали: 538 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


7-03-2011, 21:15

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31