אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חדשות פוליטיקאים בישראל » ראש הממשלה נתניהו נפגש עם סגן מזכ"ל ה- OECD


ראש הממשלה נתניהו נפגש עם סגן מזכ"ל ה- OECD


 
 
ראש הממשלה נתניהו נפגש עם סגן מזכ"ל ה- OECDראש הממשלה נתניהו נפגש עם סגן מזכ"ל ה- OECD
 
 
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והשר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, קיבלו הערב מסגן מזכ"ל ארגון ה-OECD, רינטרו טמאקי, את דו"ח הביקורת הראשון של הארגון על ביצועיה הסביבתיים של ישראל.

במהלך הפגישה שיבח טמאקי את הביצועיים המרשימים של ישראל בתחום הגנת הסביבה בשנתיים האחרונות: "ממשלת ישראל עושה עבודה יוצאת דופן ומשקיעה משאבים רבים לפיתוח כלכלי וחברתי תוך הפחתת הפגיעה הסביבתית ושימוש יעיל במשאבי הטבע. כך לדוגמא, היקף השימוש במים מותפלים בישראל הוא מהגבוהים בעולם, 42% מצריכת המים הביתית, ומתקני ההתפלה בישראל הם בין החסכוניים ביותר בצריכת אנרגיה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ציין שכניסתה של מדינת ישראל לארגון ה-OECD מהווה הזדמנות חשובה להשקעה בתחום הגנת הסביבה וקרא לארגון להשקיע בפרויקט תחליפי הנפט בישראל: "נעשית כאן מהפיכה של ממש. הממשלה בראשותי מכהנת כשנתיים וחצי וכבר רואים את השינוי. רק בחודש שעבר הממשלה החליטה על 'צמיחה ירוקה' - צמיחה ופיתוח כלכלי וחברתי ללא פגיעה בסביבה. תוכנית זו מהווה הוכחה נוספת ששמירה וקידום איכות הסביבה לא חייבים לבוא על חשבון פיתוח כלכלי אלא ההיפך הוא הנכון. החיבור בין משק מתקדם ובין איכות סביבה מוליד תעשיות נקיות וחדשות ומנועי צמיחה חדשים".

עוד נדונו בפגישה, הפעולות המרכזיות שנעשו בתחום הגנת הסביבה בשנתיים האחרונות בהן; חיבור צינור הגז הטבעי לחיפה אשר הפחית את זיהום האוויר באזור בצורה משמעותית, הפחתת התלות של ישראל בנפט ועידוד השימוש באנרגיה חלופית ומתחדשת, והפעולות למניעת זיהום קרקע ושיקום נחלים מזוהמים. כמו כן ציין ראש הממשלה את פריסת רשת הרכבות הארצית המעודדת את המעבר לשימוש בתחבורה ציבורית ואת ההשקעה בהקמת שלושה פארקים מרכזיים: בצפון - קישון, בדרום - אשכול, ובמרכז - ע"ש אריאל שרון.
Прочитали: 476 человек | (ליכוד)
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


8-11-2011, 23:13

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    ספטמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30