אקסקל » חדשות » חדשות בארץ » חדשות פוליטיקאים בישראל » דברי ראש הממשלה נתניהו בישיבת מרכז הליכוד


דברי ראש הממשלה נתניהו בישיבת מרכז הליכוד


"חברי השרים, סגני השרים, חברי הכנסת, ראשי הרשויות, ראשי הסניפים, חברות וחברים יקרים.

ראשית, אני מבקש להודות לכם. תודה על החברות, תודה על התמיכה, תודה על ההליכה המשותפת, תודה על שיתוף הפעולה, אבל מעל הכול - תודה על העשייה הנפלאה שלכם למען מדינת ישראל ועם ישראל. בממשלה, בכנסת, ברשויות המקומיות, אתם עושים עבודה אדירה למען הציבור. אתם יודעים, פעם היו אומרים - לא מספיק לדבר, צריך גם לעשות. אבל ביחס אליכם, אני יכול לומר - לא מספיק לעשות, צריך גם לדבר. ואני אומר לכם, ידידי השרים וחברי הכנסת וראשי הרשויות, חשוב שתדברו ותספרו לציבור על העשייה הגדולה שלכם, אבל מעל הכול, תמשיכו לעשות למען המדינה והעם.

כל הכבוד לכם!

אני מבקש לברך אתכם ואת בני ביתכם ואת עם ישראל כולו בחג חנוכה שמח. אני תמיד ראיתי בחג החנוכה חג שמסמל את עצמאות ישראל ואת רוח ישראל, אותה רוח שגברה על כל מעצור ומיצר. המכבים הבינו שללא עצמאות מדינית וללא כוח צבאי, גורלו של עם ישראל מוטל בסכנה. ויש לנו הזכות לחיות בתקופה ההיסטורית בדורנו, שעמנו החזיר לעצמו את שניהם.

אבל אנחנו יודעים יותר מזה, אנחנו יודעים שללא צבא הגנה לישראל אין קיום למדינת ישראל. ואני רוצה לשאול אתכם - מי מחזיק היום בחרב המכבים? מי שומר על ביטחון ישראל? אנשי זרועות הביטחון? ה-שב"כ? ה'חמאס'? מי נלחם בהם? מי נלחם בהם, ב'חמאס' ובחיזבאללה - ה-שב"כ, המוסד, חיילי מג"ב, שוטרי משטרת ישראל, חיילי צבא הגנה לישראל. אנחנו לא ניתן לאיש מתוך העם שלנו לפגוע בחיילינו או בשוטרינו או באנשינו. לא ירימו כאן יד על שוטרי משמר הגבול, לא ירימו יד על חיילי צה"ל. מי שיעז לעשות זאת, ישלם מחיר יקר. אני מתחייב לכך.

אתמול אישרתי שורה של צעדים תקיפים נגד פורעי החוק. אנחנו לא ניתן לקבוצה הקטנה והקיצונית הזאת להכתים את ציבור המתיישבים ביהודה ושומרון. הציבור של המתיישבים ביהודה ושומרון הוא ציבור נאמן וציבור שומר חוק. אתם יודעים מה חלקם בצבא הגנה לישראל, ביחידות הלוחמות, בשורות הפיקוד הבכירות, ואני מבין היטב כיצד התגייסו מיד ראשי הישוב ביהודה ושומרון וגינו בתוקף את מעשי הפורענות של הקבוצה הקיצונית הזאת. אנחנו לא ניתן להם לתקוף את חיילינו, לא ניתן להם להצית מלחמת דת עם שכנינו, לא ניתן להם לחלל מסגדים, לא ניתן להם לפגוע לא ביהודים ולא בערבים. אנחנו נעצור אותם, נרחיק אותם, נשפוט אותם. ואני רוצה להבהיר - לא יהיו פה שום הנחות ושום הקלות. חוק זה חוק. משפט זה משפט. ופגיעה בחיילי צה"ל היא דבר חמור ביותר, בין אם מדובר בחטיבת אפרים או בגדר בבילעין. אנחנו נשמור על החוק והסדר בכל מקום ומקום.

יש לנו מחויבות, ידידי, לא רק למנוע פגיעה בחיילינו, אלא גם למנוע חדירה דרך גבולותינו. בשנים האחרונות אנחנו עדים לגל מסתנני עבודה בלתי חוקיים שהולך וגובר. אני חושב שהתופעה הזאת מהווה איום של ממש על החברה שלנו, על הכלכלה שלנו ועל עתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

הייתי לפני ימים אחדים באילת. הלכתי לשכונות. דיברתי עם האנשים. אתה מדבר עם אמא בוכיה, היא כבר מעבר לייאוש. היא אומרת לי - אני לא יכולה ללכת בכביש. אני לא יכולה לצאת לרחוב עם הילדה שלי. ואתם שומעים את אותם דברים בערד, אתם שומעים את אותם דברים פה בתל-אביב. אני לא מדבר על פליטים. מדינת ישראל מכבדת את התחייבויותיה ביחס לפליטים, אבל אנחנו בדקנו כמה מהשיטפון האנושי הזה, כמה ממנו, איזה חלק ממנו מורכב מפליטים, ומצאנו פרומיל. לא אחוז. פרומיל. אנחנו מדברים על מסתנני עבודה בלתי חוקיים. וכל מדינה חייבת ויש לה זכות ואחריות לשמור על גבולותיה.

אני חייב להגיד לכם, שבמשך שנים דיברו על החובה הזו. משנת 2005 דיברו, דיברו הרבה, אבל לא עשו דבר. וכשאנחנו הקמנו את הממשלה ב-2009 אמרנו - אנחנו נעשה. ובינואר 2010 קיבלנו החלטה בממשלה, חברי ואני, ואמרנו - אנחנו נקים גדר. לא רק גדר, מכשול. מכשול קרקעי כדי להגן על גבולה הדרומי של מדינת ישראל. אנחנו השקענו יותר מ-1.3 מיליארד שקל. אנחנו הבאנו צוותים ואחר כך הבאנו עוד צוותים, הקדמנו את לוח הזמנים, ועד היום הקמנו קרוב ל-100 ק"מ של אותו מכשול, וקבענו שתוך פחות משנה נשלים את השאר.

אבל כל זה לא קורה לבד. ביום ראשון השבוע, בישיבת הממשלה, הוספנו עוד 630 מיליון שקל כדי להשלים את הגדר וכל מה שכרוך בה. עכשיו אני רוצה להגיד לכם, לא סתם הוספנו כסף. אין יש מאין. כסף לא יושב על איזה עץ והממשלה קוטפת ומחלקת כיד הנדיב. אין דבר כזה. אין יש מאין. אתה רוצה לשים במקום אחד, תיקח ממקום אחר, כי אנחנו לא פורצים מסגרות. אנחנו מנהלים את הכלכלה בדרך אחרת, בדרך אחראית, לא כמו כמה מדינות, אפילו הרבה מדינות שהן לא רחוקות מכאן.

ואני חייב לשבח את חברי השרים, כי הם נתנו כתף, כולם נתנו כתף. ולא רק כתף, הם נתנו גם כסף. נתנו כסף מתקציבי משרדיהם. וזאת הדרך שלנו. אנחנו פועלים בצורה אחראית - גם בכלכלה, גם בביטחון, גם בחברה וגם במדינאות.

אני מזכיר לכם שרק לפני פחות משנה חזינו כולנו בתופעה שכונתה "האביב הערבי". ואמרו לנו - זה הזמן לויתורים גורפים. זה הזמן להצטרף אל הגל, אל הגל של הקדמה והעתיד, גל ה-google. אנחנו היינו הרבה יותר זהירים. חברינו כאן ואנחנו אמרנו, בואו נהיה יותר זהירים. יתכן שבאמת נראה כאן את אותה קדמה, אבל יתכן ואף סביר שנראה כאן גל אסלאמי, גל איסלמיסטי שישטוף את כל האזור. לא נחפזנו, לא נסחפנו, לא ויתרנו, וזה לא היה קל. היינו צריכים לעמוד גם בפורומים בינלאומיים, וכל שר ושר עשה זאת בעצמו, וגם חברי הכנסת. אני עמדתי בקונגרס, עמדתי באו"ם ואמרתי את האמת. לא רק האמת שלי, האמת שלנו.

והיום עם ישראל יודע, הוא יודע דבר פשוט - אנחנו צדקנו. אנחנו צפינו נכון את המציאות. אנחנו ראינו את הנולד. ואנחנו גם נערכים בהתאם לכך. וידידי, זאת המנהיגות. מנהיגות פירושה ראיית הנולד. מנהיגות פירושה קביעת סדר עדיפויות. מנהיגות פירושה מעל הכול עשייה, עשייה בהתאם לראיית הנולד ובהתאם לסדר העדיפויות.

ואני אומר לכם, אתכם ועם הצוות המוביל כאן, יש לנו את כל זה בשפע. הציבור היום מבין שדרך הליכוד היא הדרך הנכונה להוביל את המדינה. אנחנו נמשיך להוביל אותה בדרך הזאת בשנתיים הקרובות, ו-אי"ה השם ובעזרתכם גם בשנים שלאחר מכן. חג חנוכה שמח".
Прочитали: 705 человек | (ליכוד)
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


16-12-2011, 00:52

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    נובמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30