אקסקל » חדשות » קהילה קווקזית » נערכים לשנת הלימודים החדשה וחותמים על אמנה לקידום הסובלנות במערכת החינוך


נערכים לשנת הלימודים החדשה וחותמים על אמנה לקידום הסובלנות במערכת החינוך


 נערכים לשנת הלימודים החדשה וחותמים על אמנה לקידום הסובלנות במערכת החינוך

מספר ימים לפני תחילתו של יום הלימודים החשוב ביותר בשנה, התקיים באור עקיבא יום היערכות יישובי שאורגן על ידי מנהל החינוך בעירייה. במסגרת ההיערכות במעמד ראש העיר, שמחה יוסיפוב ובהשתתפות מפקחים, מנהלים, מורים, קציני ביקור סדיר, נציגים מפרוייקט "עיר לל…א אלימות" הוצגו לפני המשתתפים יעדי החינוך העירוניים לשנת הלימודים תשנ"א.

ראש עיריית אור עקיבא, שמחה יוסיפוב, בירך את אנשי החינוך, את מחזיק תיק החינוך, יוסי כדורי ומנהל האגף, איציק לוי, עם פתיחת השנה הפדגוגית. הוא שיבח את עבודתם המסורה וציין כי הוא גאה באיכות וברמת החינוך בעיר שהפכה בשנים האחרונות למושא לחיקוי בכל הארץ, ושמה יצא לרחוק כסמל למצוינות וחדשנות לימודית וחינוכית.
ראש העיר הבטיח כי העירייה תמשיך לעשות בכל שלאל ידה בכדי לקדם את מערכת החינוך העירונית. "בכל נושא שקשור לחינוך – עיריית אור עקיבא תמשיך ותגיד כן !. החינוך הוא ציפור נפשנו ונמצא בראש מעניינו. אנו מאמינים כי חינוך טוב ואיכותי הוא התשתית להתקדמות אישית וחברתית. אנו עושים רבות לשם קידומו, משקיעים ונמשיך להשקיע בנושא משאבים ניכרים".
יוסי כדורי, מחזיק תיק החינוך, הצטרף לברכות והצדיע לכל העושים במלאכה. כדורי הודה למנהל אגף החינוך, איציק לוי, וציין את תרומתו : "לוי הוא מנוע טורבו שמפעיל את כל המערכת בצורה יעילה ומביא את ילדנו להישגים יפים ומרשימים בשיתוף צוותי ההוראה העירוניים. בזכותם אור עקיבא הפכה לאי של מצוינות".
"תופעת האלימות איננה גזרה משמיים" אמר מנהל אגף החינוך, יצחק לוי. בדבריו הוא התייחס לאמנה וציין היא מחייבת טיפול עקבי, יסודי ושקוף של כלל המערכת. נתמודד עם כל ניסיון לטאטא מתחת לשטיח כל מקרה של אלימות. נמגר את התופעה או לכל הפחות נצמצם אותה", והבטיח כי אגף החינוך יעניק גיבוי מלא ורוח גבית למורים ולמנהלים בכדי לסייע להם בדבר.
נציג משרד החינוך, מפקח מחוז חיפה, רמי בן גירה, הציג את היעדים החינוכיים המרכזיים של המחוז ולפיהם תפעל השנה מערכת החינוך באור עקיבא ובהם : שיפור הישגים לימודיים, מחשוב בתי הספר, שיפור איכות ההוראה והפחתת כל סוגי האלימות. בן גירה החמיא אף הוא למערכת החינוך של אור עקיבא, הנמצאת על דרך המלך מבחינת רמת ההישגים מבחינה ארצית ומקומית, ונמנית באופן עקבי עם מובילי המחוז בהישגי הזכאים לתעודות הבגרות. "לאור עקיבא מגיעים מחמאות רבות על המהפכה החינוכית שעברה", אמר.
בסיומו של יום חתמו הנציגים השונים על אמנה עירונית למניעת אלימות על כל סוגיה. במסגרת האמנה התחייבו כל הצדדים המעורבים בעשייה החינוכית, ובהם נציגי המורים והתלמידים לנהוג באפס סובלנות כלפי כל ביטויי אלימות, אם פיזית וגלויה ואם חברתית ומילולית, שלעיתים נסתרת, אך פוגעת לא פחות מהראשונה. במסגרת האמנה סוכמה שפה ושיח אחיד בתקנון עירוני מיוחד בכל בתי הספר בעיר ובו טווח תגובות לביטויי אלימות במוסדות החינוך . כל הגורמים המעורבים התחייבו לנהוג בסובלנות ובסבלנות, לכבד את הזולת ולנסות לפעול ליישוב ופתרון סכסוכים בדרכי נועם, תוך הידברות ומתן כבוד לדעות השונות.
Прочитали: 1018 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


1-09-2010, 01:46

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.

קטגוריות

חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31