הופעה חד פעמית לזמר צעיר ומוכשר Joka הנכד של הגדול מכולם Boka

הופעה חד פעמית לזמר צעיר ומוכשר Joka הנכד של הגדול מכולם Bokaחברים .אתם מוזמנים להופעה חד פעמית לזמר צעיר ומוכשר Joka הנכד של הגדול מכולם Boka . ההופעה תתקיים באולמי "קשת" באור עקיבא ב10.06.2014 קבלת אורחים ב 19:30
כרטיס להופעה כולל...מנה מלאה+אלכוהול מוזיקה חיי עם מיטב זמרים ונגנים מהארץ! מחירה מוקדמת של כרטיסים המחיר בפרטי.

שרית חדד - הופעה במוסקבה

שרית חדד - הופעה במוסקבהאמש נערכה הופעה לכבוד יום העצמאות של מדינת ישראל, אשר אורגנה על ידי "המרכז 'ניקיטסקי' לתרבות היהודית"

הזמרת שוב כבשה את הקהל עם ביצועים יוצאים מן הדופן של שיריה המובחרים. שרית חדד לא נבחרה במקרה, מכוון שהיא, על פי דבריה של רגינה יופה-קרביץ, מנכ''לית המרכז, מייצגת את התרבות והמוזיקה הישראלית.

נישואין על פי המסורת של יהודי קווקז

נישואין על פי המסורת של יהודי קווקז
המשפחה ניצבת בראש סדר העדיפויות של יהודי קווקז, והיא מסגרת ההתייחסות העיקרית של הפרט. מבנה המשפחה המורחבת הוא פטריארכאלי. מדובר בחברה מסורתית, שהתאפיינה בעבר (וגם כיום) בפיקוח חברתי הדוק על נשים בפרט ויחסים בין המינים בכלל. נישואי תערובת, שהם הצעד הראשון בדרך להתבוללות, כמעט ולא היו בעדה הקווקזית.
בקווקז היה נהוג להינשא בגיל צעיר. גיל החתונה המותר הוא שתיים-עשרה ויום, אך לעיתים נמסרה הבת למשפחת בעלה כבר בגיל שבע או שמונה.בקרב יהודי קווקז רווח מאוד דפוס הנישואים בין בני-זוג מאותה קבוצה חברתית.

מתכוני מאכלים מסורתיים של יהודי קווקז

מתכוני מאכלים מסורתיים של יהודי קווקז
בימי הקיץ נעשו הבישולים בחצרות ובימי החורף בתוך הבית. בתקרת הגג הייתה ארובה ממנה יצאו העשן והריחות שנדפו מהבישולים השונים.
חומרי הבעירה היו מעצים וזרדים שאספו היהודים בסביבתם. הלחם נאפה בתנור מיוחד ודמה לפיתות עגולות וגדולות, מרוחות מבחוץ בביצה ועליהן מפזרים גם שומשומים. לחם זה נשאר לתקופה ארוכה. התפריט נקבע מראש ושונה מדי יום. נלמדו מאכלים גם מהשכנים.

פרזנטציה של הוצאה לאור של הספר "קהילת יהודים הררים של צ'צ'ניה"

פרזנטציה של הוצאה לאור של הספר "קהילת יהודים הררים של צ'צ'ניה" אנו שמחים להזמינכם לפרזנטציה של הוצאה לאור של הספר "קהילת יהודים הררים של צ'צ'ניה" של סופר ועיתונאי בן קהילה קווקזית מר מיכאיל יליזרוב.

ב-30.07 בשעה 17:30 יתקיים מושב המוקדש ל"יהדות מזרח קווקז"

ב-30.07 בשעה 17:30 יתקיים מושב המוקדש ל"יהדות מזרח קווקז"במסגרת הקונגרס ב-30.07 בשעה 17:30יתקיים מושב המוקדש ל"יהדות מזרח קווקז" בחסות אקדמית של המכון בן צבי לחקר קהילות ישראל במזרח. במושב זה יהיו הרצאות הבאות:

קטגוריות

חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    מאי 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31