אקסקל » חדשות » קהילה קווקזית » חדשות של יהודי קווקז » הושק פרויקט שנועד לסייע לקהילה ליהודים יוצאי קווקז


הושק פרויקט שנועד לסייע לקהילה ליהודים יוצאי קווקז


הושק פרויקט שנועד לסייע לקהילה ליהודים יוצאי קווקזבתום השנה 2010, שרת הקליטה, סופה לנדבר, הודיעה על תחילתו של הפרויקט, אשר ייעודו לסייעה לקהילה הקווקזית במדינת ישראל. תחילת העבודה על הפרויקט באה על רקע הממצאים אשר נעשו ע"י ועדה מיוחדת מטעם משרד הקליטה. אחת המסקנות בין היתר של הועדה הייתה כי ישנו פער עצום בין הפוטנציאל האדיר של העדה לבין מימושו בפועל הן בפן המקצועי והן בפן הרוחני. לדבר זה השלכות בכל המישורים החברתיים כגון בתי ספר, מוסדות להשכלה גבוה, צבא ועוד. לאור זאת הוחלט על הפעלת הפרויקט בשלוש ערים בהן אחוז הקליטה של הקהילה הקווקזית גבוה לעומת שאר הערים בארץ. הערים שנבחרו הן: נתניה , חדרה ובאר שבע.

לתפקיד רכז של פרויקט זה בעיר נתניה נבחר אלברט גברילוב. אלברט עלה לישראל בשנת 1992 מעיר מחצק'לה. לאחר שירות צבאי בשנות ה-2000 התחיל את לימודיו באוניברסיטת בר-אילן במגמה מדעי המדינה וקרימינולוגיה וסיים את התואר בשנת 2004. לאחר שסיים את לימודיו הגיעה למוסקבה ועבד שם עם הנוער היהודי מהעדה הקווקזית. שנתיים אחרונות עבד במרכז חינוכי יהודי בעיר בוסטון.

כתבנו " אקסקל" פנה לאלברט ע"מ לשמוע על הפרויקט ועל תוכניות שעתידם לבוא לידי ביטוי במסגרת הפרויקט.

- על אף שהפרויקט נמצא רק בתחילת דרכו, דברים רבים כבר אורגנו וחלקם יצאו לדרך.

בראשון לפברואר הוקם לראשונה בנתניה מרכז תרבותי "מורשת" ליוצאי קווקז. בערב הפתיחה החגיגית נכחו כ-150 איש מבני הקהילה ואורחים יקרים מאגף הקליטה העירוני ומשרד הקליטה בנתניה. במרכז "מורשת" נפתחו חוגים חינוכיים וחברתיים לילדים וקורסים למבוגרים. בנוסף מתוכננת פעילות חברתית לחיזוק התפיסה היהודית, כגון טיולים בארץ והרצאות וגם אירועים משותפים לאיחוד הקהילה הקווקזית.

לדבריו הייחודיות של הפרויקט בכך שזאת הפעם הראשונה שלקהילה עצמה יש כוח לשנות ולשפר.

אירוע ראשון לאיחוד הקהילה יוצא לדרך ב - 14 לפברואר עם קונצרט "אוהב אותך, קווקז שלי" בעולם הגדול בהיכל התרבות בנתניה. באופן סימבולי תאריך זה תואם את חג המשפחה בישראל וחג האהבה בעולם. באירוע ישתתפו הכוכבים הצעירים של העדה הקווקזית " איילאי דז'ואורי " והכוכבים המוכרים לכל בני העדה כגון סוליק סדיקוב, סרגיי אליאספוב , פולינה פיטרובה, מקהלת פולקלור של ואלנטינה קנוניקוב ו"פנינה רוקדת" של פנינה יאסקוב.

לפי כך בשיחה עם כתבנו נירה "אקסקל" אלברט פונה אל הקהילה ומבקש שיתוף הפעולה צמוד על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר מהפרויקט.
Прочитали: 2019 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


20-02-2011, 12:33

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.

קטגוריות

חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31