אקסקל » חדשות » חדשות עולם » הסכם חשאי בין ארצות הברית לרוסיה, לפיו מוסקבה תצביע עבור הסנקציות, וושינגטון לא תתנגד להפעלת הכור בבושייר, הביא לשיתוקם של נתניהו וצה''ל


הסכם חשאי בין ארצות הברית לרוסיה, לפיו מוסקבה תצביע עבור הסנקציות, וושינגטון לא תתנגד להפעלת הכור בבושייר, הביא לשיתוקם של נתניהו וצה''ל


הסכם חשאי בין ארצות הברית לרוסיה, לפיו מוסקבה תצביע עבור הסנקציות, וושינגטון לא תתנגד להפעלת הכור בבושייר, הביא לשיתוקם של נתניהו וצה''לתיקדבקה: שתיקתם המוחלטת של נשיא ארצות הברית באראק אובמה, ושל ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, לנוכח ההתרחשות האסטרטגית-צבאית החשובה ביותר במזרח התיכון ב-4 השנים האחרונות, מאז שצה''ל לא הצליח לנצח את חיזבאללה במלחמת לבנון בשנת 2006, היא לא רק שאיראן הצליחה להפעיל בשבת 21.8 את הכור הגרעיני בבושייר, למרות כל התמרונים הדיפלומטיים והסנקציות האמריקניות, וההכנות הצבאיות הישראליות, אלא מי שכיכב ביחד עם טהרן בהפעלת הכור בבושייר, הייתה מוסקבה.

במלים אחרות, תמורת הצטרפותה של מוסקבה למאמץ להטיל על איראן סנקציות, דבר שהוצג על ידי וושינגטון, וירושלים, 'כהישג היסטורי', אפשרו אובמה, ונתניהו, לולדמיר פוטין, להצעיד את התוכנית הגרעינית הצבאית האיראנית עוד צעד אחד גדול מאוד קדימה, כאשר הכור בבושייר פתח לפני האיראנים את המסלול של בניית נשק גרעיני מפלוטוניום.

וושינגטון וירושלים, נפלו בפח שהרוסים טמנו להם, כאשר הם האמינו כי הקו של נשיא רוסיה דימטרי מדבדב לגבי הגרעין האיראני, הוא הקובע במוסקבה, ולא הקו של ראש הממשלה ולדמיר פוטין.

אולם ביום שני 16.8, כאשר פוטין קיבל במוסקבה, בטכס פומבי בלשכתו, בו השתתפו רק שני אנשים, הוא עצמו וראש הסוכנות הרוסית הלאומית לשיתוף פעולה גרעיני 'רוסאטום' Rosatom, סרגיי קיריינקו Sergei Kirienko, את ההחלטה, הנועזת, מזווית הראייה של מוסקבה, להפעיל סופית את הכור בבושייר, התברר, כי מדבדב נעלם מעל הבמה הגרעינית האיראנית, כאילו אף פעם לא היה שם.

בעוד מוסקבה מופיעה בבושייר, כלפי כל העולם המוסלמי, ככוח העיקרי התומך בתוכנית הגרעיניות האיראניות, הציגו וושינגטון וירושלים, ביום ו' 20.8, את ההצגה העלובה והמגוחכת של פתיחת מו''מ וישיר בין ישראל-והפלסטינים, שכל פרשן מתחיל במזרח התיכון יודע ואומר שהן נידונו מראש לכישלון.

צודק 'הדיילי טלגרף' הלונדוני, אשר בשבת, בציניות מקפיאה, הפך בכוונה על פיה את הכותרת של 'הניו יורק טיימס' אשר אמרה ביום שישי כי 'ארצות הברית אישרה לישראל כי האיום (הגרעיני), איננו מיידי', ציטוט הכותרת: U.S. Assures Israel That Iran Threat Is Not Imminent, ושם מולה כותרת האומרת, שפירושה המדויק של העמדה האמריקנית הזו היא, שוושינגטון מזהירה, את כולם, כולל ישראל, 'כי עם הפעלת הכור הגרעיני בבושייר, איראן נמצאת רק במרחק של 12 חודשים מכך שבידיה יהיה נשק גרעיני'. ציטוט המקור: Iran '12 months from nuclear weapon' US warns as Bushehr reactor started.

לכל אלה, החל מהקרמלין, ועד לסטייט דפרטמנט, אשר מעמידים פנים, וטופחים איש על כתפי רעו, כאשר הם אומרים כי 'הכור איננו מסוכן', ומסתירים בכך מדעת הקהל בארצותיהם ובעולם את ההסכם החשאי אליו הגיעו לפי מוסקבה תצביע בשבילה הסנקציות, ואילו ארצות הברית לא תתנגד לכך שרוסיה תפעיל את הכור, צריך להזכיר, את מערכת הרמייה והטעייה שמנהלים האיראנים, כבר 10 שנים, לגבי תוכניתם הגרעינית, וכי עד עכשיו לא הייתה אפילו סיבה אחת בהיסטוריה הגרעינית האיראנית שתצביע על כך כי דווקא בנושא הכור הגרעיני בבושייר, האיראנים יהפכו להיות פתאום ישרים ושקופים.

ביום ו' מיד לאחר ההכרזה על השיחות הישירות עם הפלסטינים פרסם ראש הממשלה נתניהו רשימה ארוכה של עמדות עקרוניות עליהן הוא יעמוד במו''מ זה כדי להבטיח את בטחון ישראל. ברשימה מופיעים נושאים, כמו הבטחה שהשטחים שיימסרו לפלסטינים יפורזו, ולא יוכנסו אליהם מערכות נשק שיאיימו על ישראל, (נשק תלול מסלול-טילים), ושישראל וצה''ל ימשיכו להחזיק בגבול ישראל-ירדן, קרי-בקעת הירדן, וביישוביי גב ההר, קרי-הערים והיישובים הישראלים המגנים על המבואות לירושלים ולשפלת החוף.

המקורות של תיקדבקה בוושינגטון מציינים, כי על כמה מתנאי ביטחון אלה נתניהו כבר וויתר, כאשר הוא יודע היטב כי בבקעת הירדן ועל קו ההר, ממשל אובמה כבר עורך הכנות להציב במקום צה''ל, כוח של נאט''ו, שרובו יהיה מורכב מחיילים אמריקנים.

אולם בדיוק כפי שהוא מרשה לעצמו, למרות דיבוריו הרמים על הסכנה הקיומית לישראל בגרעין האיראני, להתעלם ממה שהתרחש ביום שבת בכור הגרעיני בבושייר, ולהעמיד פנים כאילו הוא לא יודע שהוא נתן את הסכמתו להסכם האמריקני-רוסי על הפעלת בושייר, כך הוא מרשה לעצמו להכריז הכרזות לגבי הנוכחות הישראלית בגדה המערבית, שאין להן כל קשר ואחיזה במציאות.
Прочитали: 508 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


22-08-2010, 11:45

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31