אקסקל » חדשות » חדשות עולם » סגן ראש המודיעין הצבאי הרוסי, הגנרל יורי איבאנוב, טבע בנסיבות מסתוריות בלטקיה. גופתו נספחה בים עד לחופי טורקיה


סגן ראש המודיעין הצבאי הרוסי, הגנרל יורי איבאנוב, טבע בנסיבות מסתוריות בלטקיה. גופתו נספחה בים עד לחופי טורקיה


סגן ראש המודיעין הצבאי הרוסי, הגנרל יורי איבאנוב, טבע בנסיבות מסתוריות בלטקיה. גופתו נספחה בים עד לחופי טורקיהבלעדי ומיוחד למקורות המודיעיניים של תיקדבקה: סגן ראש המודיעין הצבאי הרוסי ה-GRU, הגנרל יורי איבאנוב, טבע בים התיכון בשבוע הראשון של חודש אוגוסט בנסיבות מסתוריות בעת ששהה בלטקיה, בסוריה, בזמן שהנשיא באשר אסד בילה שם עם משפחתו את חופשת הקיץ. גופתו של איש המודיעין הרוסי הבכיר נמצאה רק לאחר כ-10 ימים, ב-12 לאוגוסט, לאחר שנסחפה בים בזרמי הים התיכון עד לחופי דרום טורקיה.

בכלי התקשורת הרוסיים במוסקבה הופיעה רק ביום ב' 30 לאוגוסט הודעה קצרה המצטטת מקורות של משרד ההגנה הרוסי, אשר אומרת כי גנרל יורי איבאנוב Major General Yury Ivanov טבע בעת שחייה, מבלי לציין בכלל כי האירוע התרחש בלטקיה שבסוריה. דמשק לא פרסמה שום הודעה על טביעתו של הגנרל הרוסי.

מקורות טורקיים מדווחים כי הגופה של הגנרל הרוסי, נמצאה על חוף הים התיכון ידי דייגים טורקיים מהכפר סווליק Cevlik, הממוקם במחוז הטאי Hatay, הגובל עם סוריה.

הטורקים אינם מודיעים באיזה מצב הגופה נמצאה, אולם מקורות טורקיים אומרים, כי אפשר היה לזהות את הגופה רק לפי השרשרת והצלב שגנרל איבאנוב היה עונד.

במילים אחרות, הגופה הייתה במצב כה קשה עד כי אי אפשר היה לזהות אותה.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבק מדווחים כי חוגים מודיעיניים מזרח תיכוניים אומרים, כי כל הסימנים, עד כה, מראים כי סגן ראש המודיעין הצבאי הרוסי ה-GRU, לא טבע בים בעת שחייה, אלא חוסל על ידי גורמים עוינים, וכי גופתו הושלכה לים.

הגורמים המודיעיניים האלה טוענים כי לא ייתכן שאישיות בכירה כל כך במודיעין הצבאי הרוסי תסתובב בלטקיה שבסוריה, מבלי שיהיו צמודים אליה שומרי ראש.

הגרסה הרוסית האומרת כי איבאנוב טבע תוך כדי שחייה, גם איננה מתקבלת על הדעת, משום שגנרלים רוסיים אינם יוצאים לשחות בים התיכון מבלי שילוו על ידי שומרי ראש, בייחוד באזור בו נמצאים בסיסי צי רוסיים, בלטקיה ובטרטוס.

לא יתכן ששומרי הראש של סגן ראש המודיעין הצבאי הרוסי לא הבחינו בהעדרו בים, ואפשרו לגופתו להיסחף ולא החלו מיד בחיפושים נרחבים אחריו.

לטקיה, היא עיר נופש קיצית, בה מבלים בחודש אוגוסט משפחות הצמרת הסורית, ואישים מרכזיים מהמפרץ הפרסי עם משפחותיהם. אזורי הרחצה בים שמורים היטב גם על ידי מצילים וגם על ידי אנשי ביטחון רבים.

לפי כל הסימנים, אומרים המקורות האלה, הגנרל יורי איבאנוב לא טבע אלא השתתף במפגש סודי שטיבו לא ידוע, כאשרה שומרי הראש שלו נשארו מחוצה לו, ואז נעלם. בהקשר זה מציינים המקורות המודיעיניים המזרח תיכוניים, כי עד סוף שנת 2006, מילא הגנרל איבאנוב את התפקיד של מפקד המודיעין הצבאי הרוסי בצפון הקווקזhead of the North Caucasus branch of the military intelligence service, שהוא אחד התפקידים המרכזיים במודיעין הרוסי במלחמה בגורמי אל קעידה, ובמורדים הצ'צ'נים. בסוריה נמצאים תאים של אל קעידה הפועלים בצפון
Прочитали: 545 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


1-09-2010, 09:13

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31