אקסקל » חדשות » חדשות עולם » באמסטרדם נעצרו 2 אזרחים אמריקנים החשודים בניסיון לפגוע במטוסי נוסעים אמריקנים


באמסטרדם נעצרו 2 אזרחים אמריקנים החשודים בניסיון לפגוע במטוסי נוסעים אמריקנים


באמסטרדם נעצרו 2 אזרחים אמריקנים החשודים בניסיון לפגוע במטוסי נוסעים אמריקניםהמקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: כמו מה שנראה פרשה חדשה של כשלון שירותי הביטחון האמריקניים, נעצרו ביום ג' 31.8 בנמל התעופה אמסטרדם לפנות בוקר 2 אזרחים אמריקנים שבחפציהם נמצאו חפצים חשודים.

מדובר באחמד מוחמד אל סופי Ahmed Mohamed Nasser al-Soofi, ובחזאם אל מוריסי Hezam al-Murisi. אחמד מוחמד אל סופי החל את נסיעתו בנמל התעופה בירמינגהם Birmingham שבאלבמה. במזוודותיו נמצאו סכינים, כמה טלפונים סלולאריים ושעונים מחוברים בטייפ. אחד הטלפונים היה מחובר לבקבוק. כן נמצאו 7000 דולר במזומנים. מאחר ולא נמצא חומר נפץ בחפצים הוא הורשה להמשיך בדרכו, לשיקאגו, לנמל התעופה הבינלאומי א'והרה O'Hare. אולם לפני שיצא לשיקאגו שם הוא העלה את המטען החשוד שלו על מטוס נוסעים, שפרטיו לא נמסרו, שיצא לנמל התעופה דאלאס Dulles בוושינגטון, ומשם עמד להמריא לדובאי במפרץ, ולצנעא בירת תימן. אל סופי עצמו עלה, ללא המטען שלו למטוס שהוביל אותו לשיקאגו, שם עלה על טיסה טיסה מס' 908 של חברת United האמריקנית שיצאה לנמל התעופה סכיפול שבאמסטרדם.

לא נמסרו פרטים מהיכן הנוסע השני שנעצר, חזאם אל מוריסי, יצא לדרכו בארצות הברית, והיכן הוא חבר למוחמד אל סופי. הדבר היחד הידוע עליו, עד עכשיו, שגם הוא היה על טיסה 908 לאמסטרדם, והשניים נעצרו עם הגיעם להולנד.

רק כאשר המזוודות עם המטען החשוד הגיעו ללא ליווי של נוסע לנמל דאלאס בוושינגטון, והוטענו על המטוס שעמד לצאת לתימן נדלקו המנורות האדומות בשירותי הביטחון האמריקנים, והועברה בקשה דחופה מוושינגטון לאמסטרדם לעצור את השניים.

המקורות האמריקנים:מוסרים כי השניים נעצרו באשמת 'סיוע לביצוע מעשה טרור', מקורות אחרים: השניים ניסו לבדוק את ערנות הביטחון בשדות התעופה ובמטוסים.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה השאלה היא מדוע אחמד מוחמד אל סופי לא נעצר מיד בנמל התעופה של בירמינגהם, ומדוע הורשה לעלות על 2 טיסות, אחת פנימית בתוך ארצות הברית, ואחת בינלאומית לאמסטרדם, לפני שהועברה לשלטונות הולנד בקשה לעצור אותו.

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: התרחשויות אלה מצביעות על האפשרות, כי המדובר בתא של אל-קעידה אשר עמד לפעול הפעם בשיטה הפוכה. במקום שהפריטים בהם היו צריכים להיות חומרי הנפץ המיועדים לפיגוע יוכנו במזרח התיכון, הם הוכנו עתה בארצות הברית ונשלחו לתימן. בתימן היו אנשי התא צריכים למלא אותם בחומרי נפץ ולהחזיר אותם במזוודות, שכבר נשאו תגי ביטחון אמריקנים, לכיוון ארצות הברית.

כבר עתה ברור למעלה מכל ספק כי בשני שדות תעופה גדולים בארצות הברית בברמינגהם באלבמה, ונמל התעופה א'והרה O'Hare בשיקאגו, נכשלו רשויות הביטחון האמריקניות, בכל שלא עקבו ולא עצרו מיד את מוחמד אל סופי.
Прочитали: 440 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


1-09-2010, 09:15

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31