אקסקל » חדשות » חדשות עולם » דרמה בקונגרס היהודי: איל ההון רוצה לבלגיה


דרמה בקונגרס היהודי: איל ההון רוצה לבלגיה


דרמה בקונגרס היהודי: איל ההון רוצה לבלגיהבכינוס השנתי של הקונגרס בירושלים נדהמו מהצעתו של אלכסנדר משקביץ', להתכנס בפעם הבאה בבלגיה, שבכלל בודקת אם ביצע עבירות נדל"ן
אלכסנדר משקביץ
דרמה אירעה בשבוע שעבר בקונגרס היהודי העולמי השנתי שנערך בירושלים: איל ההון היהודי-קזחי אלכסנדר משקביץ', הציע לערוך את הקונגרס הבא דווקא בבלגיה, אשר בודקת האם ביצע בה שורה של עבירות נדל"ן.
חברי הקונגרס, בראשותו של איל ההון רון לאודר, התרעמו על הבקשה של משקביץ', שמשמש נציג היהודים האירו-אסיאתים, וטענו כי הוא אינו מכבד את הקונגרס והכינוס שלשמו התכנסו.
משקביץ', המחזיק באזרחות ישראלית, נולד בקירגיזסטן וגדל בה. הוא התגורר בעבר בבריסל, וניהל משם אימפרייה עסקית, שמרכזה במדינות מרכז אסיה. הוא אינו דובר עברית, אין לו עסקים בישראל והוא אינו מוכר בציבור הישראלי.
למרות זאת, בדירוג עשירי העולם של המגזין פורבס הוא מוגדר מיליארדר ישראלי, עם הון של 1.9 מיליארד דולר. למרות זאת, קיימות הערכות לפיהן הונו עומד על ארבעה עד חמישה מיליארד דולר, שהופכות את משקביץ' לישראלי העשיר בעולם.
מטרתו של הקונגרס היהודי העולמי הוא להבטיח את אחדותו של העולם היהודי, ולהבטיח את זכויותיהם של הקהילות היהודיות בתפוצות. בנוסף מטרת הקונגרס לסייע ליהודים לייצוג הולם בפני ממשלות וגופים בינלאומיים שונים.
אלכסנדר משקביץ-רקע אישי
אלכסנדר משקביץ (נולד ב-1957 בפרונזה (בישקק), קירגיזסטן) איל הון יהודי-קזחי, המחזיק גם באזרחות ישראלית. נשיא הקונגרס היהודי האירו-אסיתי.
נולד להורים פליטים מאירופה. אביו אנטון היה רופא, ואמו רחל יופה עורכת דין שהתפרסמה בפרונזה.
משקביץ למד בלשנות באוניברסיטה הלאומית של קירגיזסטן, לאחר שסיים תואר שלישי נהפך לדיקן הפקולטה.
בשנות ה-90 עבר לקזחסטן, קשר קשרים עם הנשיא נורסולטן נזרבייב והתמנה לראש החברה לייצור אלומיניום. חברתו קצרה הצלחה, והונו נאמד בכ-2 מיליארד דולר. משקביץ משמש כיושב ראש דירקטוריון הבנק היורי-אסיתי. הוא נבחר למזכיר הקונגרס היהודי היורי-אסיתי, וכן הוא משמש כנשיא האיגוד המסחרי האירו-אסיתי. הוא תורם רבות לקהילות היהודיות במרכז אסיה ובקבקז, ולאחרונה התחיל בפרויקט בניית 5 בתי כנסת בקהילות היהודיות הגדולות בקזחסטן. אחד כבר הוקם בקזחסטן בעיר פבלודר וקרוי על-שם אמו "בית רחל".

נשוי ללריסה ואב לבת אחת.
Прочитали: 1118 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


7-09-2010, 17:50

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    אוקטובר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31