אקסקל » חדשות » חדשות עולם » חדשות ביטחון & פוליטיקה » מיכאיל סאקשווילי: גאורגיה שייכת לכל תושביה, ללא הבדל לאום


מיכאיל סאקשווילי: גאורגיה שייכת לכל תושביה, ללא הבדל לאום


מיכאיל סאקשווילי: גאורגיה שייכת לכל תושביה, ללא הבדל לאוםב גאורגיה, אין מכשולים שיכולים למנוע מחברי קבוצות אתניות שונות למימוש עצמי. לפי "חדשות, גרוזיה, על נשיא גאורגיה מיכאיל סאקשווילי אמר ביום שישי בפגישה עם האזרים אתנית ארמנים, אשר בשנה זו נכנס האוניברסיטאות הגאורגית.

נשיא גאורגיה, בפגישה שהתקיימה בבית הנשיא באזור אבלדרי המטרופולין במיוחד התייחס אלו חידושים הכלולים בתוכנית הלאומית ekzamenov.V מסוימת, זו היתה ההודאה הראשונה, התאמנו בבית הספר על שפות ארמני או אזרבייג 'ן, ניתנה הזדמנות להיבחן מיומנויות כללית בשפת האם שלהם. אז הם חייבים לעבור קורס של שנה אחת של השפה הגאורגית, ולאחר מכן יוכל להמשיך אימונים מיוחדים.

הנשיא אמר את התוכנית החדשה, הכוללת את המבוא של מכסות עבור מיעוטים לאומיים, השנה 254 תלמידים היו נציג של אזרבייג 'ו ארמני קהילות בגרוזיה (המכסה של השנה שעברה עבר בהצלחה את הבחינות של כל שלושת המתחרים).

הוא גם אמר כי המספר הכולל של לומדים 200 תלמידים קיבלו מימון ממשלתי. "כשאני מדבר על האומה הגאורגית, אני אומר - מדינה רב אתנית של גאורגיה, וכאשר מדברים על העם הגאורגי, אני אומר - העם של גאורגיה. גאורגיה שייכת לכל תושביה, ללא הבדל לאום. גאורגיה היא מדינה שלך, ואין מכשולים שעשויים להפריע לך "הגשמה עצמית, - אמר הנשיא.

סאקשווילי אמר כי לפני כמה שנים, נסע מרנאולי ו אחלכלכי, שבו הוא היה צריך לדבר רוסית, וכבר השנה לפני הבחירות המקומיות באותם אזורים שהוא דיבר עם התושבים המקומיים בשפה הגאורגית.

"עם זאת, המחקר של השפה הגאורגית לא אומר שאתה צריך לאבד את תרבותם, שהיא חלק מהתרבות המשותפת שלנו. אחד לא יכול לדמיין את התרבות של 'ורג' יה ללא אזרבייג 'ן, ארמני, אוסטיה, תרבויות אבחזיה. אחדות זו היא העושר שלנו ", - הדגיש הנשיא.

סאקשווילי הודה לתלמידים על הידע שלהם טובה של השפה הגאורגית, ואיחל למוסדות להשכלה גבוהה של גאורגיה יהיה אטרקטיבי לסטודנטים מרחבי העולם.

בתום הפגישה, הנשיא תרם מחשבים ניידים עם כמה סטודנטים מכובד מאוד.

אריה גוט - אקסקל
Прочитали: 1141 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


2-09-2010, 00:23

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    ספטמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30