אקסקל » חדשות » תרבות חדשות » חוסל אבי והרוח החיה של תוכנית המזל''טים הצבאיים האיראניים


חוסל אבי והרוח החיה של תוכנית המזל''טים הצבאיים האיראניים


המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: המייסד, המתכנן, והרוח החיה בתוכניית לפיתוח ובניית מזל''טים צבאיים איראניים ראזה בארוני Reza Baruni, חוסל ב-1 לאוגוסט על ידי חולייה של חבלנים שהצליחה לחדור לחווילה שלו, בעיר אהווז Ahwaz בדרום איראן, ולפוצץ אותה. בכך ספגה תוכנית המזל''טים האיראנים, הנמצאת בתנופת התפתחות גדולה, מכה אנושה.

המקורות שלנו מוסרים, כי ביום א' 1.8 בצהרים, זעזע פיצוץ גדול את חווילתו השמורה היטב של אבי תעשיית המזל"טים הצבאיים של איראן ראזה בארוני Reza Baruni. החווילה נמצאת ברובע יוקרה בעיר אווהז Ahwaz במחוז חוזיסטן Khuzestan בו מתגוררים ראשי השלטון האיראני. השמירה על ראשי השלטון והצבא האיראניים בחוזיסטן, ובייחוד בעיר אהווז היא הדוקה ביותר מאחר ובאזור אסטרטגי זה שהוא גם אזור הנפט העשיר ביותר של איראן, פועלת כמה תנועות סוניות לשחרור ערביי חוזיסטן, מהשלטון השיעי האיראני, והקמת מדינה ערבית עצמאית שתשלוט על הנפט האיראני.

מעוצמת הפיצוץ החווילה התמוטטה כאשר התקרה קרסה לתוך החדרים.

שירותי הכיבוי והחילוץ האיראנים שהגיעו למקום לא יכלו לעזור לדיירי החווילה, מלבד לכבות את השרפה העזה שפרצה שם. לאחר מכן הוציאו אנשי ההצלה מההריסות את גופותיהם של ראזה בארוני Reza Baruni, אשתו, 2 ילדיו, וקרוב משפחה שבא לבקרם באותו בוקר.

מלבד כמה חוגים מצומצמים בהנהגה האיראנית, ובחיל האוויר האיראני, איש באיראן לא מודע לכך כי בפיצוץ זה נהרג האיש העומד מאחורי פיתוח ובניית המזל'טים הצבאיים האיראניים.

אפילו השכנים הגרים בחווילות הסמוכה לזו שהתפוצצה, לא ידעו בדיוק במה האיש עוסק. הם רק הבינו מהשמירה ההדוקה עליו שהוא מעורב בפרויקטים סודיים.

דבר זה מאפשר לשלטונות המקומיים לטעון כי הפיצוץ אירע מבלוני גז. אולם המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי לפחות ב-3 פינות של החווילה הונחו מטעני חבלה גדולים שהתפוצצו בו זמנית, עובדה המצביעה על כך, כי ראזה בארוני חוסל על ידי גורם שהצליח לחדור לחווילה ולהניח בה את מטעני החבלה.

המקורות הצבאיים שלנו מוסרים, כי בארוני שהייה באורח רשמי רב סרן בגמלאות, הוא האיש שהקים את תעשיית המזל"טים האיראנים והוא האיש אשר אימן דור חדש של מתכננים ובוני מזל''טים.

גורמי המודיעין האיראנים המנהלים חקירה נמרת בהתנקשות חושדים כי את ההתנקשות בצעו ארגוני מחתרת של תושבים מקומיים דוברי ערבית. כיווני חקירה נוספים הם כי גופי ביון של מדינות המפרץ הפרסי, להם יש קשרים עם ארגוני המחתרת המקומיים, הם 'שהזמינו' וביצעו את חיסולו של ראזה בארוני .
חוסל אבי והרוח החיה של תוכנית המזל''טים הצבאיים האיראנייםלמרות שאיראן משקיעה בשנים האחרונות מאמץ לוגיסטי רב וסכומי עתק בתעשייה זו, הישגיה בתחום זה עדיין לא מרשימים, ואינם מצליחים להדביק את הדור החדש של ההתפתחויות בתחום בחיילות אוויר מערביים.

לפני 5 חודשים באפריל השנה אמר שר ההגנה האמריקני רוברט גייטס, בהופעה בסנט, כי ארצות הברית מודאגת מקצב התפתחות המזל''טים הצבאיים האיראניים.

גייטס אמר:' מדינות כמו איראן מפתחות את המזל''טים ויש להן כבר יכולת כזו'. 'דבר זה מהווה מקור דאגה עבורנו, מאחר וזה תחום כזה, שאם (האיראנים יבחרו להשתמש בו,) בעיראק ובאפגניסטן, הם (האיראנים), יכולים לייצור לנו קשיים'. ציטוט המקור:

Countries like Iran are developing their own UAVs and already have a UAV capability, said Gates, speaking in front of the Senate Appropriations Committee. That is a concern, because it is one of these areas where -- if they chose to, in Iraq, in Afghanistan -- they could create difficulties for us

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי גייטס התכוון בדבריו להודעתו של קצין בכיר בחיל האוויר האיראני גנרל עזיז נאסירזאדה Brigadier General Aziz Nasirzadeh, שהכריז עוד בחודש פברואר השנה, כי איראן סיימה את הניסויים שהפעלת מזל''טים חמקניים הנושאים את השם Sofreh Mahi, שפירושו Manta Ray 'קרן המנטה'.

אולם גם מהנוסח של דברי הגנרל האיראני, היה ברור, כי המדובר בשלב ניסויי מאוד ראשוני של מזל''ט כזה. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אפשר וצריך להניח כי ראזה בארוני עמד בראש התוכנית לבנות מזל''ט זה.

אולם עתה עם חיסולו של ראזה בארוני, ברור כי ענף המזל''טים הצבאיים האיראנים נכנס לתקופה ארוכה של קיפאון ושל נסיגה, עד אשר האיראניים ימצאו מי שהוא שיוכל למלא את מקומו.
Прочитали: 934 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


16-08-2010, 12:25

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    ספטמבר 2013    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30