אקסקל » חדשות » תרבות חדשות » מאמר לחג הפסח


מאמר לחג הפסח


.חג הפסח הונצח במורשת היהודית לדורות עולם מאז זמן יציאתנו ממצרים מעבדות לחירות ומשעבוד לגאולה.

יציאת מצרים היא יסוד גדול ויתד איתן בתורה ובאמונה שהרי מן היום ההוא נהיינו לעם ובו שינה הקב"ה טבעי העולם בניסים ונפלאות, הן במכות אשר הפליא במצרים אשר הייתה מעצמת ענק ששלטה בכל העולם והן בניסים הרבים שעשה הקב"ה לעם ישראל לאחר מכן ובהם קריעת ים סוף, ירידת המן מן השמים ואת שהוליכם בשבעת ענני הכבוד ועוד רבות כהנה וכהנה.

לאחר ההכנות הרבות לפסח מגיעים למאורע המרכזי של החג והוא ליל הסדר ונקרא כך לומר שכל תהליך הגאולה היה בסדר מופתי שלב לאחר שלב ע"י ה' יתברך. בלילה הזה ניתנה לכל אחד הזדמנות יקרה לאחד את המשפחה ולהקנות את האמונה לנו ולילדנו שהם דור ההמשך בשושלת העם היהודי ובזכות האמונה שה' יתברך משגיח עלינו בכל פרט ופרט כשם שעשה לאבותינו ובכך עם ישראל חי וקיים. לכן בליל הסדר אוכלים מצות ושותים ארבע כוסות יין ומסדרים את קערת ליל הסדר ומספרים את סיפור ההגדה וכל זאת בכדי שלא נשכח אנו וילדנו את האמונה בקב"ה.

ה' יתברך שמח בעמו שכן כתוב בזוהר הקדוש: בליל הסדר אומר ה' למלאכי השרת - לכו לבתי בני ושמעו כיצד הם שמחים בי. ולאחר שחוזרים מלאכי השרת ומספרים לקב"ה על השבח שעמו מקלסים אותו שמח השי"ת ומשפיע שפע עצום וברכות לעמו.

לאחר הפסח מנהג יהודי קווקז לקיים חג הנקרא "גוב-גיל" שביאורו הגב של החג. כדי להראות את חיבתנו לחג ואת הקושי להיפרד ממנו ושאיפתנו שהשמחה לא תמוש מעימנו.

אני מברך את כל עדתנו בכלל עם ישראל לחג פסח כשר ושמח ונמשיך כולנו לעלות מעלה מעלה במעלות התורה והיראה, בבריאות איתנה לאורך ימים ושנים וכדברי חז"ל בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל. אמן כן יהי רצון.

בברכת התורה
הרב יניב נפתלייב שליט"א
הרב הראשי ליהודי קווקז [ההרריים]
Прочитали: 1655 человек
Рейтинг:

Оставить комментарий пользователям Вконтакте и Facebook


11-04-2011, 08:48

Информация
לקוחות בקבוצהГости, לא ניתן להשאיר תגובות בחדשות.
חדשות קהילה קווקזית

לוח שנה

«    מאי 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31